Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

MČR 2018 (28. - 29. září)

V pátek 28. září 2018 bylo zahájeno Mistrovství České republiky dorostenců a juniorů v rapid šachu. Slavnostní zahájení proběhlo za přítomnosti ředitele MKS Vyškov Mgr. Luboše Kadlece, předsedy OŠS p. Jana Slepánka a hlavního rozhodčího Mgr. Miroslava Hurty. Do turnaje se prezentovalo celkem 107 mladých šachistů za všech koutů republiky. Vyškovský šach reprezentovali 4 zástupci Sportovního klubu Marek Hruška, Jirka Trněný, Martin Kužílek a Anreas Chelík. 

Turnaj se hrál na 9 kol švýcarským systémem, hrací tempo bylo stanoveno na 2x 20 min. +5 s. na tah. Hrál se jeden turnaj společný pro všechny kategorie.

Od počátku turnaje byl ve vedení nejvýše nasazený Jakub Půlpán z Polabin, který ztratil jen dvě půlky. V šestém kole s Dominikem Řezníčkem a v posledním kole s druhým nasazeným Tomášem Hurdzanem. Stal se tak celkovým vítězem se ziskem 8 bodů. O pořadí za Jakubem muselo rozhodnout pomocné hodnocení, protože hned pět hráčů uhrálo 7 bodů. Nakonec se z druhého místa mohl radovat Tomáš Hurdzan z ŠK Klatovy a třetí skončil Jiří Liška z Nového Boru.

V kategorii dívek byla nejlepší Tereza Beluská z Beskydské Šachové Školy, která uhrála 6 bodů a v celkovém pořadí obsadila pěkné šestnácté místo. Na druhém místě skončila Lea Rosenbaumová reprezentující klub 2222 ŠK Polabiny. Tato mladá slečna, která patří do kategorie D16 může být označena jako skokan turnaje, neboť byla nasazena jako 76 a v konečném pořadí obsadila 21. místo. Třetí skončila Blanka Brůnová z ŠK Karlovy Vary, která uhrála stejně jako Lea 5,5 bodu.

Družstva, kterým se sčítal počet uhraných bodů jednotlivých hráčů, ovládlo družstvo 2222 ŠK Polabiny A ve složení Jakub Půlpán, Tomáš Ludvík, Vojtěch Říha a Martin Buločkin. Na druhém místě skončilo družstvo ŠK Sokol Klatovy a třetí skončilo družstvo SK Slavia Orlová. O umístění na druhém a třetím místě musel při rovnosti bodů rozhodnout vyšší uhraný počet bodů nejlepšího člena družstva.

Pořadí v jednotlivých kategoriích je uvedeno na konci tohoto článku.

Celé mistrovsví probíhalo hladce v dobrém tempu přesně podle časového harmonogramu. Mladí šachisté bojovali na všech šachovnicích od 1 až po 53. Vše s přehledem řídil FIDE rozhodčí Miroslav Hurta, kterému pomáhali sáloví rozhodčí z vyškovských klubů. V průběhu turnaje neměli mnoho práce, a pokud se nějaký problém vyskytl, byl hned vyřešen ke spokojenosti všech stran.

Z domácích zástupců zahrál nejlépe Jirka Trněný, který se ziskem 4 bodů obsadil 75. místo. Martin Kužílek uhrál 3. body. Marku Hruškovi se tolik nedařilo a se ziskem 2,5 bodu zůstal za očekáváním. Nejhůře dopadl Andy Chelík, kterému se podařilo uhrát jen 1 bod. Na tomto turnaji se ukázalo, že je potřeba, aby si kluci uvědomili, že nestačí jen jednou týdně přijít do kroužku a myslet si, že se výsledky dostaví samy od sebe. Musí pochopit, že pokud chtějí někam postoupit, je třeba obětovat část volného času a samostatně doma pracovat.

Závěrem bych chtěl poděkovat celému týmu pořadatelů za dobře odvedenou práci při přípravě a organizování tohoto mistrovství. Poděkování patří i Městskému kulturnímu středisku Vyškov v čele s jeho ředitelem Mgr. Lubošem Kadlecem za poskytnutí prostor Besedního domu pro konání mistrovství.

Velký dík patří Městu Vyškov za poskytnutí finanční podpory při konání mistrovství. Poděkování patří i firmě Elsyst Engineering Vyškov za poskytnutí sponzorského daru na konání tohoto mistrovství.

Pořadí v jednotlivých kategoriích

kategorie H20

1. Jakub Půlpán 2222 ŠK Polabiny
2.  Tomáš Hurdzan ŠK Sokol Klatovy
3. Jiří Liška 1. Novoborský ŠK

kategorie D20

1. Tereza Beluská Beskydská Šachová Škola
2. Lea Rosenbaumová 2222 ŠK Polabiny
3. Blanka Brunová ŠK Karlovy Vary

kategorie H18

1. Tomáš Hurdzan ŠK Sokol Klatovy
2. Jiří Liška 1. Novoborský ŠK
3. Matěj Kuchař Beskydská Šachová Škola

kategorie D18

1, Lea Rosenbaumová 2222 ŠK Polabiny
2. Blanka Brunová ŠK Karlovy Vary
3. Karin Němcová SK OAZA Praha

kategorie H16

1. Tomáš Ludvík 2222 ŠK Polabiny
2. David Mavrev Beskydská Šachová Škola
3. Vojtěch Říha 2222 ŠK Polabiny

kategorie D16

1. Lea Rosenbaumová 2222 ŠK Polabiny
2. Karin Němcová SK OAZA Praha
3. Sofie Přibylová ŠK Dopravní podnik Praha

družstva

1. 2222 ŠK Polabiny
2. ŠK Sokol Klatovy
3. SK Slavia Orlová

 

Fotogalerie zahájení, 1. a 2. kolo

Fotogalerie 3. - 6. kolo

Fotogalerie 7. - 9. kolo a vyhlášení výsledků

Fotogalerie (autor p. Janda z Čelákovic)

Konečné výsledky

Napsali o turnaji odkazy:

Web 2222 ŠK Polabiny

 

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky