Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

MČR 2017 (14. - 15. dubna)

Mistrovství České republiky začalo přesně dle časového rozpisu. Po slavnostním zahájení, na kterém vystoupil také zástupce města Vyškova Mgr. Luboš Kadlec, bylo hlavním rozhodčím Mgr. Miroslavem Hurtou zahájeno první kolo. Do turnaje se prezentovalo 39 hráčů ze všech koutů republiky. Vyškovské šachisty zastupují Radek Zabloudil z MKS , Jirka Trněný a Marek Hruška oba ze Sportovního klubu. Hned v prvním kole se o velké překvapení postaral Marek Hruška, který porazil Radka Zabloudila.

Duhé kolo se obešlo bez větších překvapení, všichni favorité si připsali po bodu za výhru. Vyškovští vyšli v tomto kole naprázdno bez bodu.

V dalších dvouch kolech se našim zátupcům nedařilo a jediné body, které si Radek a Jirka připsali byli body zadarmo, protože oba měli jedno kolo volné. První tři nasazení hráči získali po čtyřech kolech 3,5 bodů.

Poslední dvě páteční kola probíhala bez problémů tak jako celý dnešní program turnaje. Na prvním místě po odehrání dvou třetin partií je druhý nasazený Jiří Liška z 1. Novoborského ŠK (5,5 bodů) před Martinem Simetem  a Jonášem Eretem (oba ŠK Sokol Klatovy) se ziskem 4,5 bodu. Nejlepší dívkou je Michaela Nová ze ŠK Polabiny se ziskem 4 bodů. Z domácích mladých šachistů je na tom nejlépe Radek Zabloudil, který si spravil chuť dvěma výhrami a drží 27. místo. Markovi ani Jirkovi se nepodařilo získat ani půlku a tak společně uzavírají výsledkovozu listinu.

Po sedmém kole se situace na čele mistrovství vyrovnala a hned čtyři hráči mají na svém kontě pět a půl bodu. Radkovi ani Jirkovi se nedařilo a své partie prohráli.

V osmém a devátém kole se na předních šchovnicích odehrál souboj o celkové vítěství v turnaji. Celkovým vítězem se stal Jiří Liška z 1. Novoborského ŠK před Jonášem Eretem a Martinem Simetem (oba ŠK Sokol Klatovy). Mezi dívkami byla nejlepší Michaela Nová ze ŠK Polabiny před Sofiií Přibylovou ze ŠK PORG Praha a Eliško Vavřiníkovou z ŠK Lokomotiva Brno. Ze zástupců domácích klubů se nejlépe vedlo Radku Zabloudilovi, který po špatném začátku zabral a nakonec uhrál 3,5 bodu (+1 kontumačně). Marek Hruška a Jirka Trněný sbírají zkušenosti a se ziskem 2,5 a 2 body skončili na chvostu výsledkové listiny.

Medailové umístění v jednotlivých kategoriích:

Kategorie H20: 1. Jiří Liška                  1. Novoborský ŠK

                             2. Jonáš Eret               ŠK Sokol Klatovy

                             3. Martin Simet            ŠK Sokol Klatovy

Kategorie D20:  1. Michaela Nová         2222 ŠK Polabiny

                             2. Sofie Přibylová         ŠK PORG Praha

                             3. Eliška Vavřinková     ŠK Lokomotiva Brno

V kategoriích H18 a D18 bylo pořadí stejné jako v předchozích kategoriích.

Kategorie H16:  1. Viktor Přibyl            ŠK PORG Praha

                             2. Alexandr Skalský    ŠK Staré Město

                             3. Lukáš Dolanský      ŠK Sokol Klatovy

Kategorie D16:  1. Sofie Přibylová        ŠK PORG Praha

                             2. Eliška Vavřinková    ŠK Lokomotiva Brno

Družstva:           1. 2222 ŠK Polabiny

                              2. ŠK Sokol Klatovy

                              3. Sokol Buštěhrad

Závěrem patří poděkování městu Vyškov za finanční podporu. Další poděkování patří sponzorům mistrovství firmán Elsyst Engineering a Koexpro. Zvláštní dík patří hlavnímu rozhodčímu Mgr. Miroslavu Hurtovi a pomocným rozhodčím Radce Slepánkové a Staňovi Vémolovi.

Velké poděkování si zaslouží také všichni pořadatelé jmenovitě Jan Slepánek, Stanislav Vémola, Rudolf Šperka, Radka Slepánková a Martin Rudolf.

 

Konečné pořadí

Fotogalerie pátek

Fotogalerie sobota

Foto vyhlášení

Článek na Webu JMŠS

 

Pohled do hrací místnosti.jpg
Radek vs. Markem v 1. kole.jpg
Slavnostní zahájení.jpg
Stolek rozhodčích.jpg

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky