Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Z krajského Přeboru škol 2022/2023 v Břeclavi veze družstvo Gymnazia a SOŠZE Vyškov z 1. místa kat. Z2 6.-9. ročník postup na MČR!!

(SV) V Domu školství v Břeclavi se odehrál ve čtvrtek 26. ledna 2023 krajský Přebor školních týmů v rapid šachu za účasti 5 družstev z vyškovských škol. V okresním kole si postup vybojovala v kat. 1. stupně ZŠ družstva ZŠ Nádražní a ZŠ Purkyňova, v kat. 2. stupeň ZŠ družstva  ZŠ Nádražní a Gymnazium a SOŠZE Vyškov a v kat. SŠ startovalo jen družstvo Gymnazia SOŠZE Vyškov.

Závěrečné Republikové kolo Přeboru školních týmů se hraje ve Zlině v termínu 20.-21.6.2023, propozice budou vydány, zatím je jen k nahlédnutí vítězná konkurzní nabídka.

Kompletní výsledky

(RM)

Krajské kolo přeboru škol, které proběhlo 26.1. v Břeclavi, se hrálo ve 3 kategoriích. Zlato si do Vyškova odváží Gymnázium (2. stupeň) a bronz ZŠ Nádražní 5 (1. stupeň)

V kategorii „střední školy“ měl Vyškov pouze jednoho zástupce.

Za družstvo Gymnázia a SOŠZE Vyškov nastoupili zkušení šachisté Ondra Mikulášek, Marek Hruška, Martin Kužílek a Robert Kudlička. Toto družstvo neobhájilo své nasazení (5. místo) a skončilo na 7. místě, což se rozhodně nedá označit za úspěch.  Dle mého názoru nikdo z hráčů sice vyloženě nepropadl, ale ani nenaplnili očekávání.

Naopak v kategorii „2. stupeň“ je třeba vyzdvihnout výsledek obou družstev z vyškovských škol.

V této kategorii zvítězilo družstvo Gymnázia a SOŠZE Vyškov ve složení Jan Kotisa, Patrik Pukowietz, Adam Ulrich, Rafael Provazník a Jan Crhonek (přičemž první 3 jmenovaní jsou pravidelní účastníci mládežnických soutěží), potvrdilo své kvality. Každý hráč prohrál pouze v jednom kole, a tak všichni přispěli k celkovému vítězství a postupu na republikové kolo.

Družstvo ZŠ Nádražní 5 Vyškov v sestavě Vladyslav Slava, Lukáš Jekl, Karol Képes, Šimon Pokorný a Jan Zabloudil skončilo na pěkném 5. místě (nasazení 8.). Zde bych upozornil na pěkný výsledek Vladyslava na 1. šachovnici, který získal 5,5 bodu ze 7.

V kategorii „1. stupeň“ hrála také dvě družstva z vyškovských škol - ZŠ Nádražní 5 Vyškov a ZŠ Purkyňova Vyškov.

Úspěšnější nakonec byla výprava ZŠ Nádražní 5 Vyškov, která skončila na krásném 3. místě, které znamená, že jsou náhradníky na postup do republikového kola. Družstvo hrálo ve složení: Vojtěch Doležel, Vitalina Slava, Richard Képes, Šárka Majetičová a Radek Majetič. V družstvu zářila Vitalina, která získala 7 bodů ze 7 možných. Ostatní se nenechali zahanbit a splnili očekávání. Je velká naděje na solidní umístění i v dalším ročníku, jelikož pouze Richard postoupí za rok na 2. stupeň.

ZŠ Purkyňova Vyškov, kterou reprezentovali Marek Pukowietz, Jakub Malík, Matěj Zabloudil, David Malík a Adam Toman, skončila na 8. místě. Družstvo táhl k výšinám zkušený Marek Pukowietz, který získal na 1. šachovnici 7 bodů ze 7 možných a tím zajistil rovných 50% bodů celého družstva. I zde je nadějný pohled do budoucna, jelikož David a Adam jsou teprve druháci.

Je třeba poděkovat pedagogickému doprovodu ze zúčastněných škol. Dále pak Martinu Kužílkovi, za starost o dovezený šachový materiál a Mirce Pukowietzové za jeho dopravu.

Foto vítězného družstva pořídila Miroslava Pukowietzová a kde je foto ostatních?