Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Vánoční šachový turnaj 2019

Sportovní klub Vyškov uspořádal ve spolupráci a Městským kulturním střediskem Vánoční šachový turnaj určený pro mladé šachisty ročník narození 2004 a mladší. Do turnaje se prezentovalo 42 mladých vyznavačů královské hry, kteří byli rozděleni do dvou samostatných turnajů..

V turnaji A hrálo 14 děti ročník narození 2011 a mladší. Pro většinu dětí byl tento turnaj vůbec prvním, na kterém hrály. Vůbec nejmladší hráčkou turnaje byla Soňa Mourycová, ročník narození 2014, kterou na turnaj doprovodil její dědeček, bývalý předseda Sportovního klubu Vyškov, pan Jaroslav Hejný. Turnaj ovládl David Jabůrek, který vyhrál všech 7 partií.

Medailové umístění - kategorie A

1. David Jabůrek Sportovní klub Vyškov
2.  Šimon Řehák Šachy Zastávka
3. Marek Pukowietz Sportovní klub Vyškov

V turnaji B hrálo celkem 28 mladých šachistů (byly sloučeny kategorie B a C). V turnaji se potkali hráči různých výkonností od úplných nováčků až po mladé hráče, kteří mají za sebou účast v mistrovských soutěžích. Nejlépe si vedl Tomáš Mohapl (kat. C) z Prostějova, který uhrál 6,5 bodů ze sedmi kol.. V kategorii B byla nejlepší domácí Kristýna Dorazilová.

3.. Ondřej Mikulášek ŠK Svornost Rousínovec

Závěrem bych rád poděkoval Nadaci Tři brány a Městskému kulturnímu středisku Vyškov za poskytnutí příspěvku na pořízení pěkných cen do tohoto turnaje. Poděkování patří i všem zúčastněným hráčům za snahu a předvedené výkony a také rodičům za to, že děti na tento turnaj doprovodili.

Konečné pořadí turnaje A

Konečné pořadí turnaje B

Fotogalerie

Naši častí hosté turnajů ze Starého Města.JPG
S cenou i získanými body spokojený Hynek Opletal.JPG
S výsledky svých 3 vnoučat na turnaji, získali 2 medaile, byli urřitě spokojeni babi a děda Pukowietzových.JPG
Šťastný Rafael Provazník s plnou náručí cen.JPG
Turnaj A, těch nejmladších, byl pečlivě sledován pořadateli, rozhodčími i doprovodem.JPG
Vítězce kategorie B Kristýnce Dorazilové  to u partie i slušelo.JPG
Zájem rodičů byl velký.JPG
Okamžité kamarádky Šárinka Majetičová a Sonička Mourycová byly nejmladší účastnice.JPG
Cenu mejmladšího účastníka obdržela Sonička Mourycová z rukou předsedy SK Vyškov p. Karla Hrušky.JPG
3 vítězové jednotlivých kategorií, zleva Kristýnka Dorazilová, David Jabůrek, Tomáš Mohapl.JPG
2. místa ve 3 kategoriích, Šimon Řehák, Patrik Pukpowietz, Delgerdalai Bayarjavkhlan.JPG
Vyhodnocení 3. míst v pořadí, Rostislav Procházka, Marek Pukowietz, Ondřej Mikulášek.JPG