Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Ratíškovické šachy 2018

V sobotu 22. prosince 2018 se v Ratíškovicích hrál druhý turnaj Krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Do tohoto turnaje se prezentovalo 62 mladých šachistů  a hned 11 z nich hájilo barvy Sportovního klubu Vyškov. Pod vedením ředitele turnaje Martina Macka a hlavního rozhodčího Miroslava Hurty se hrál jeden společný turnaj pro všechny účastníky.  Nejlépe z našich mládežníků si vedl Marek Hruška, který měl slabší začátek a když ve čtvrtém kole prohrál po hrubce s Honzíkem Kotisou, vypadalo to, že není ve své kůži. V dalších kolech však nezaváhal a se ziskem 5 bodů skončil celkově 9. Dalším v pořadí byl Robert Kudlička, který uhrál 4,5 bodů a skončil na 14. místě za ním skončil Martin Kužílek se čtyřmi body. Čtyři body uhrál také Gabriel Provazník, kterému to stačilo na 29. místo. Všichni tři kluci si tak obhájili své pořadí dle nasazení. Dalším z našich zástupců byl Honzík Kotisa, který sice porazil Marka, ale po té už nebodoval a skončil se třemi body na 35. místě. I to mu však stačilo, aby v kategorii H10 obsadil druhé místo a připsal si tak cenné body do tabulky krajského přeboru, který vede s 99 body před Vojtěchem Karafiátem z Durasu, který má o bod méně. Tři body uhráli také oba bratři Pukowietzovi Patrik a Marek a David Jabůrek. Při tom poslední dva jmenovaní hrají šachy teprve od září. Další z mladých hráčů SK Rafael Provazník uhrál 2 body. Turnaje se také účastnili další dva nováčci Radim Jabůrek a Lucka Hlaváčiková.

Všichni naši mládežníci si zaslouží velkou pochvalu za snahu a předvedené výkony. Poděkování patří také doprovodu rodičů, kteří jeli do Ratíškovic, i když to večer nevypadalo vůbec dobře s počasím.