Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Rapid turnaj Grand Prix Prostějov- vyškovští šachisté získali 3 medaile

Nebývale vysoký počet 10+1H vyškovských šachistů hrálo na turnaji v Prostějově, 118 hráčů  se zaprezentovalo do 4 turnajů.

V turnaji A nejmladších v kategorii HD 10 hrálo 28 dětí, z našich se nejlépe umístil na 5. místě Vojta Doležel s 5 body ze 7 kol, Klárka Švábová na 7. místě uhrála 4,5 b., její druhé místo mezi dívkami bylo oceněno stříbrnou medailí. Nejmladší Radeček Majetič byl spokojen se 2 uhranými body.

Do turnaje B mladších žáků HD 12 se přihlásilo 20 účastníků, druhé místo a stříbrnou medaili obdržel Marek Pukowietz za uhraných  5,5b./7 kol, Davidu Jabůrkovi 4 body stačily na pěkné 5. místo. V posledním 7. kole hrála Vitalinka Slava o 3. místo v turnaji, v partii s černými figurami "přejela" svou soupeřku, dosáhla velkou materiálovou převahu 3 figur, ale obdržený mat na slabé poslední řadě si bude určitě již pamatovat! Obsadila tak 3. medailové místo, ale jen mezi dívkami.

Turnaj C starších žáků HD 14 byl za účasti 36 hráčů nejpočetnější, jediný náš zástupce Adam Ulrich získal 4 body a slušné 14. místo.

Nezvykle věkově pro náš kraj, snad si vezmeme příklad, byl turnaj D dorostenců a juniorů HD 18. Hrálo v něm 34 hráčů, z Vyškováků byl nejúspěšnější na 8. místě Patrik Pukowietz s dosaženými 4,5 body, na 12. místě skončil se 4 body Ondra Mikulášek, hostující z ŠK Svornost Rousínovec v družstvu ŠO MKS Vyškov B v KPII C. O bod méně 3 měl Gábišek Provazník na 20. místě, o 6 míst za ním skončil Vladyslav Slava se 2,5 body.

Poděkování patří všem rodičům, kteří dovezli děti na tak velký turnaj, s předvedenými výkony byl jistě (ne)spokojen přítomný trenér Radim Majetič. Nabídli jsme pořadatelům spolupráci při pořádání dalších turnajů v zajištění hracího materiálu s digitálními hodinami pro přídavný čas a posílení počtu sálových rozhodčích, což se stejně nakonec stalo pro velké zpoždění turnaje.