Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Přebor mládeže ve Valticích- Patrik Pukowietz postupuje na M-ČR mládeže

V sobotu 4.6. se konal poslední turnaj seriálu KP mládeže v rapid šachu ve Valticích.  Celkově se utkalo 32 hráčů v turnaji B starších žáků (U14, U12) a 44 hráčů v turnaji A mladších žáků (U10).

Jelikož postupové karty byly před turnajem rozdány celkem jasně, tak se z Vyškova zůčastnilo nakonec pouze 5 hráčů. Ve starších žácích bojoval o postup Patrik Pukowietz (který s vidinou možného postupu začal více trénovat). V mladších žácích nastoupili Marek Pukowietz, Jan Miroslav Snopkovi a Vojtěch Doležel, kteří však šanci na postup již ztratili.

Gratulace patří jistě Patrikovi, který bojoval jako lev o to, aby doprovodil již jistě postupující Kristýnu Dorazilovou na MČR do Harrachova a hrál opravdu kvalitní šachy. Když po výborném začátku (4/4) remizoval v 5. a 6. kole se svými největšími konkurenty v boji o postup (v 6. kole v prohrané pozici našel věčný šach), věděl pak, že mu k postupu stačí v posledním kole remíza.  V 7. kole dospěla po přesné hře v koncovce partie do věžovky s již znatelnou výhodou pro Patrika, kde výhra zajišťovala vítězství v turnaji a remíza jistý postup. Patrik se rozhodl vzhledem k nedostatku času zkušeně nabídnout remiz, která byla přijata.

Celkové pořadí: 1. Vojtěch Velím (!U10!) 6/7 - Jezdci Jundrov , 2. Filip Čtveráček 5,5/7 - GPOA Znojmo , 3. Patrik Pukowietz 5,5/7 - SK Vyškov

Kompletní výsledky turnaje B - Talenti (starší žáci)

V turnaji mladších žáků hrál Marek Pukowietz téměř pořád na 1. šachovnici, ale po porážce v posledním kole klesl s celkovým ziskem 5 bodů až na 6. místo. Jan a Miroslav Snopkovi zahráli jeden ze svých nejlepších turnajů získali oba 5/7 a obsadili celkové 8. a 9. místo (jsou opravdu dvojčata a tak pořadí mezi nimi rozhodovalo až 4. kritérium :-)). Vojtěch Doležel (který trénuje s panem Vémolou pouhé 3 měsíce) uhrál neuvěřitelné 4/7 a obsadil krásné 17.místo- gratuluji.

Celkové pořadí: 1. Jakub Kala 7/7- Jezdci Jundrov , 2. Daniel Zavřel 6/7- Jezdci Jundrov, 3. Miroslav Urbáni 5/7 Spartak Adamov

Kompletní výsledky turnaje A - Naděje (mladší žáci)