Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Po prvních třech kolech 1. ligy mládeže je družstvo SK Vyškov bez bodu

V sobotu 24. 9. 2022 byl rozehrána 1. liga mládeže za účasti družstva Sportovního klubu Vyškov. Naše družstvo bylo zařazeno do moravské skupiny D a k prvímu dvojutkání vyrazili do Prostějova. Ve čtvrtek jsem dostal zprávu, že onemocněl Robin Vaněk a tak jsme do bojů museli vyrazit v oslabené sestavě.

V prvním kole jsme se utkali s družstvem BŠS Frýdek-Místek D, které na sraz dorazilo v základní sestavě. V naší sestavě nahradil Robina Vladyslav Slava, který ač nováček týmu se na trénincích jevil ve velmi dobrém světle. To však nepotvrdil v obou utkáních, které obě prohrál. V utkání s Frýdkem si Vladyslav nechal proniknout soupeřčina pěšce na poslední řadu a po jeho proměně na dámu byla partie rozhodnuta. Jako druhý skončil Patrik Pukowietz, který měl za soupeřku Viktorii Buchtovou, která si z nedávného MEU přivezla stříbrnou medaili.. Partie byla po celou dobu relativně vyrovnaná a Patrik neudělal vážnější chybu a tak po té co mu Viktorka nabídla remízu ji bez mrknutí oka přijal. Jako další remízoval Gabriel, který v jednu chvíli stál výrazněji lépe než soupeř. Toho však nevyužil a partie skončila remízou. Další tři partie se hráli přes tři a půl hodiny. Jakub Sépši nestačil na první šachovnici Jana Gnojka. Pak dohrála Kristýna, která ve vyrovnané koncovce prohrála na čas. Rekordmanem dne byl Adam, který svou partii hrál čtyři a čtvrt hodiny a podařilo se mu vybojovat půl bodu Lucií Lackovou.

Šach. 5   BŠŠ Frýdek-Místek "D" ELO - 6   SK Vyškov ELO 4½:1½
5.1  
 
Gnojek, Jan
1468 -  
 
Sepši, Jakub
1491 1 - 0
5.2  
 
Buchtová, Viktorie
1492 -  
 
Pukowietz, Patrik
1172 ½ - ½
5.3  
 
Horková, Tereza
1572 -  
 
Dorazilová, Kristýna
1400 1 - 0
5.4  
 
Létal, Hynek
1291 -  
 
Provazník, Gabriel
1097 ½ - ½
5.5  
 
Lacková, Ludmila
1447 -  
 
Ulrich, Adam
1201 ½ - ½
5.6  
 
Lacková, Lucie
1109 -  
 
Slava, Vladyslav
0 1 - 0

V druhém sobotním utkání Jsme hráli proti Sokolu Ústí, se kterým jsme měli větší šanci na zisk prvních bodů. Tento záměr nám naboural Vladyslav, který už v 15 tahu přišel o dámu a v partii rychle prohrál. Jako další dohrál Adam, který svou soupeřku přehrál a ziskem bodu vyrovnal utkání. Vzápětí skončil svou partii Jakub, který na první šachovnici hrál vyrovnanou partii a uhrál pro náš tým půl bodu. Další skončil Patrik, kdy soupeř využil Patrikovi chyby a v 35 tahu mu dal mat. Vše pak bylo na posledních dvou hráčích Gabrielovi a Kristýně, kteří by své partie museli vyhrát, aby jsme získali tři body za vítězství. Jako první dohrál Gabriel, který vyhrál. Vše tak zůstalo na Kristýně, která ale nedokázala přehrát svého soupeře a tak utkání skončilo nejtěsnějším rozdílem 2,5:3,5.

Šach. 6   SK Vyškov ELO - 11   TJ Sokol Ústí ELO 2½:3½
2.1  
 
Sepši, Jakub
1491 -  
 
Kopecký, Matěj
1687 ½ - ½
2.2  
 
Pukowietz, Patrik
1172 -  
 
Matůš, Jakub
1381 0 - 1
2.3  
 
Dorazilová, Kristýna
1400 -  
 
Pfeifer, Jan
1301 0 - 1
2.4  
 
Provazník, Gabriel
1097 -  
 
Trčálek, Filip
1178 1 - 0
2.5  
 
Ulrich, Adam
1201 -  
 
Trčálková, Ema
0 1 - 0
2.6  
 
Slava, Vladyslav
0 -  
 
Kovářová, Karolína
0 0 - 1

Třetí kolo se odehrálo v Besedním domě ve Vyškově, kam přijelo družstvo z Prostějova, které v loňské sezóně hrálo extraligu mládeže. V tomto utkání se nedalo předpokládat, že uhrájeme nějaké body do tabulky soutěže. O proti sobotní sestavě jsme provedli jedinou změnu, kdy na poslední šachovnici nastoupila Lucia Hlaváčiková, které Břetislav Štěpánek nedal žádnou šanci. Na čtvrté šachovnici hrající Gabriel využil nepřesné hry Petra Novotného a připsal si cenou výhru. V dalších dvou partiích se domácím borcům nedařilo a prohru zaznamenal jak Patrik tak i Adam. Předposlední dohrála Kristýna, kdy ve vyrovnané partii uhrála půl bodu. Nejdéle se hrála partie na první šachovnici, kde se Jakub snažil odolávat Tomáši Mohaplovi. Ten ale hrál přesně a tak Jakub nakonec kapituloval.

Šach. 6   SK Vyškov ELO - 7   SK Prostějov ELO 1½:4½
1.1  
 
Sepši, Jakub
1491 -  
 
Mohapl, Tomáš
1979 0 - 1
1.2  
 
Pukowietz, Patrik
1172 -  
 
Marynychenko, Yehor
1379 0 - 1
1.3  
 
Dorazilová, Kristýna
1400 -  
 
Urban, Jakub
1471 ½ - ½
1.4  
 
Provazník, Gabriel
1097 -  
 
Novotný, Petr
1633 1 - 0
1.5  
 
Ulrich, Adam
1201 -  
 
Březíková, Beáta
1448 0 - 1
1.6  
 
Hlaváčikova, Lucia
1051 -  
 
Štěpánek, Břetislav
1313 0 - 1

 

Odkaz na chess-results

Odkaz výsledky na chess.cz

Fotogalerie

 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky