Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Open podzimní Brno 2021

23.10.2021 proběhl v prostorách SVČ Brno Lužánky šachový turnaj pro děti narozené v roce 2009 a mladší nazvaný "Open podzimní Brno". Turnaje se zhostil osvědčený brněnský pořadatel Jarda Bureš, za což mu patří velké díky. Turnaje se zúčastnilo celkem 58 dětí. Pro některé z nich to byl vůbec první opravdový turnaj v životě, pro jiné otevření šachové sezony. Z Vyškova se tohoto turnaje zúčastnili Kristýna Dorazilová a Honza Kotisa. Posledním přihlášeným byl David Jabůrek, který se bohužel ze zdravotních důvodů musel na poslední chvíli odhlásit.

Naši odchovanci vstoupili do turnaje jako nasazená dvojka a čtyřka. Od začátku se pevně usadili na svých pozicích, z kterých se po celý turnaj nehnuli. V turnaji se vykrystalizovala silná čtyřka, kterou kromě našich hráčů doplnili Vojta Karafiát a Adam Jánský z ŠK Duras. Jak říkala Lenka Voráčová, maminka Kristýnky, bylo úžasné vidět, že v posledním kole hrají proti sobě naší svěřenci na první šachovnici o celkové vítězství v turnaji (viz. poslední fotka). Tímto děkuji právě Lence za krásné fotky. Před posledním kolem v turnaji vedl Honza, Kristýna ztrácela pouze půl bodu. V poslední partii přišel Honza o dámu a nakonec Kristýna vyhrála.

Celkově v turnaji vyhrál Adam Jánský (6 b.), který měl trošku i štěstí na los, že se vyhnul prvnímu nasazenému Vojtovi. Adam v turnaji porazil Kristýnu jen díky tomu, že nezvládla časovou kontrolu. Honza nad Adamem s přehledem vyhrál. Na krásném druhém místě se umístila Kristýna (6 b.) a třetí v turnaji skončil Radek Šudřich (6 b.), který měl měl velké štěstí na los, když nenarazil ani na Kristýnu, ani Honzu a vyhnul se i Vojtovi Karafiátovi. Honza skončil v turnaji na čtvrtém místě se ziskem 5,5 bodů před Vojtou Karafiátem se stejným bodovým ziskem.

Konečné pořadí turnaje

Ještě přikládám závěr partie Honzy proti Filipu Šorfovi v pátém kole, viz. foto. Řešení, které zahrál Honza s vítězným koncem: 1. Ke2 c3 2. Vh8 c2 3. Sxc2 bxc2 4. Vb8+ Kc1 5. Vc8 Kb2 6. Kd2 c1=D+ 7. Vxc1 +-