Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Open online turnaje v rapid šachu v lednu 2021

I v novém roce 2021 budeme pokračovat v organizování open online turnajů v rapid šachu.

Sportovní klub Vyškov pořádá, z důvodu omezení se potkávat za šachovnicí, pravidelné on-line šachové turnaje. Hraje se na 7 kol švýcarským systémem v tempu 2x10 min. + 5 sek. na tah. Turnaje jsou určeny především pro děti a mládež, hrají se každou středu a neděli od 17:00 hod. v internetové aplikaci lichess.org.  Trenéři, rodiči, fanoušci a příznivci šachu mohou na odkazu turnaje průběžně sledovat předvádění získaných vědomostí  účastníků turnaje v královské šachové hře. Po skončení turnaje jsou také v odkazu uvedeny výsledky s možností přehrátí všech odehraných partií s podrobnou analýzou.

Pro účast v turnaji je třeba být zaregistrován v aplikaci lichess.org., registrace je bezplatná. Další podmínkou je přihlášení se do týmu SK Vyškov na tomtu odkazu: https://lichess.org/team/sk-vyskov.  Do tohoto týmu přijímáme všechny hráče, i dospělé,  kteří si s námi budou chtít zahrát.  Žádost o přijetí do týmu Vám potvrdím po zaslání identifikačních údajů (jméno, přezdívka v aplikaci, ročník narození a klub) na Vámi uvedený  email.

Poté je již možné se přihlásit do turnajů jen na  zaslaném odkazu v mé mailové zprávě pro každý turnaj, heslo pro vstup do turnaje je trvale SachyVyskov.
Vaši účast v turnajích potvrdí a také se těší Karel Hruška, řídící soutěže v online rapidšachu a předseda SK Vyškov.

(SV) Propozice, výsledky a partie k přehrání:

neděli  3.1.2021 je připraven další turnaj v rapidu, přihlásit se můžete na https://lichess.org/swiss/45xZgArZ,  na tomto odkazu sledujte výkony svých svěřenců a trenéři mohou při analýze poukázat na vzniklé chyby a stále tak zvyšovat výkony hráčů. Novoroční turnaj hrálo úctyhodných 24 hráčů, ne všichni vydrželi až do konce. Nejvíce se tentokrát dařilo Robimu Kudličkovi sn., střbrnou medaili získala Kristýna Dorazilová, na 3. místě skončil polský hráč Krzysztof Abraszewski.

Ve středu 6.1.2021 pokračuje další lednový turnaj, přihlásit se lze do 17,00 hod.  na https://lichess.org/swiss/0DHox6ci. Turnaj za účasti 20 hráčů znovu ovládla domácí hráčka Kristýna Dorazilová se ztrátou 1 bodu  po 2 remízách, 2. místo obsadil hráč Krzysztof Abraszewski z Polska a bronzovou medaili získal Milan Chvojka z ŠO Sokol Oudoleň ziskem 4,5 bodu jen z 5 kol.

Další turnaj následuje v neděli 10.1.2021 tradičně od 17,00 hod., noví hráči po registraci v Lichess a týmu SK Vyškov se mohou přihlásit se stávajícími členy klubu SK Vyškov do turnaje  na https://lichess.org/swiss/Z5UjtztJ. Těší nás, že se počet účastníků zvyšuje. Za účasti 24 hráčů turnaj vyhrál 58letý Jiří Zapletal ze Zábřehu, 5 kol vedl tabulku Marek Hruška, prohra s vítězem ho posunula na 2. místo, až bronz brala tentokrát Kristýna Dorazilová.

Na  středu 13.1.2021 od 17,00 hod.  je již založen  na https://lichess.org/swiss/0RJTLp5B, nezapomeňte se včas přihlásit! Do turnaje se přihlásili, až na p.Jandla , těsně před turnajem další zájemci o hru a tak startovní pole činilo 14 hráčů. Všichni 3 medailisté neprohráli,nejvíce se dařilo se ziskem 6 b./7kol Jaroslavu Trávníčkovi ze ŠK Sulimov, díky lepšímu pomocnému hodnocení  2.místo patřilo tradiční finalistce Kristýně Dorazilové. Bronz bral poprvé s 5body 92letý Miroslav Jandl z TJ Bojkovice, měl z toho neskutečnou radost!

V neděli 17.1.2021 pokračuje  4. turnaj v rapidšachu, přihlásit se můžete již nyní na https://lichess.org/swiss/zUET8RrI   Slušnou účast 23 hráčů na startovní čáře někteří hráči kazí svým bezdůvodným opakujícím se odhlášením a znehodnocují tak průběh turnaje. Jejich jednání posoudí admin turnaje a může je tak za jejich chování vyloučit z týmu SK Vyškov! Bez ztráty bodu 7/7 ovládl turnaj vyškovský hráč Robert Kudlička sn., 2. místo patří Jiřímu Zapletalovi ze Zábřehu a bronz získala Magdaléna Kratochvílová z Orelu Nivnice. Bramboru získal solidním výkonem náš talent Honzík Kotisa se ziskem 4,5 bodu.

Středeční 5.turnaj 20.1.2021 pokračuje klasicky od 17,00 hod.,není sice dohrán dnešní 4. turnaj, ale můžete se již přihlásit na https://lichess.org/swiss/GLqHZxdO  Účast 21 hráčů je solidní, boj o  čelo tabulky byl dramatický až do konce. V posledním 7. kole se utkali hráči KikiD a ScaredMartin, výsledek partie rozhodoval  o pořadí na medailových místech. Předtím ale zabodoval p. Jandl s Markem Hruškou a mohl tak čekat jak dopadne poslední hraná partie turnaje. V partii to bylo jak na houpačce, na výhru to měly střídavě obě strany, ale neznalost koncovek, (co nato trenéři?!), vedla nakonec ke smíru. Na 1. místě tak skončila Kristýna Dorazilová,  pan Miroslav Jandl z TJ Bojkovice se ziskem 5 bodů skončil na svém nejlepším 2. místě a 3. místo tak zbylo pro Martina Kužílka ze SK Vyškov.

6. turnaj se hraje v neděli 24.1.2021 znovu od 17,00 hod., předseda SK Vyškov Karel Hruška již založil další turnaj, tak se prosím hned po skončení turnaje přihlaste na https://lichess.org/swiss/bx3T7p1S
Účastnilo se celkem 23 hráčů, turnaj vyhrál opětovně Jiří Zapletal ze Zábřehu, po 6 kolech měl již dostatečný bodový zisk, k partii 7. kola nenastoupil  a nechal tak svého soupeře nesportovně  čekat, jestli náhodou ještě nezatáhne!  2. místo po nepovedeném začátku, kdy v prohrané hře byl rád za nabídku  půlky od  Marka Pukowietza, obsadil se ziskem 5,5/7 nestárnoucí Miroslav Jandl z TJ Bojkovice a až bronz tentokrát brala Kristýna  Dorazilová z místního SK Vyškov.

Ve středu 27.1.2021 se začne 7. turnaj tradičně v 17,00 hod.,  přihlášky lze již podat na https://lichess.org/swiss/iGiXtV3Y Tentokrát hrálo jen 14 hráčů, znovu vyhrál bez ztráty bodu Jiří Zapletal  ze Zábřehu 7/7, stříbrnou medaili získal s 5 body Jiří Kůtek  z TJ SKP Valdice a  stále odvádí dobré výkony p. Mirolav Jandl z TJ Bojkovice, 3. místo mu právem náleží. Bramboru získal 13letý vyškovský talent Patrik Pukowietz z SK Vyškov (trenér JanSlepánek) , Patrik má šance brzy stávat na medailových pozicích.

V neděli 31.1. 2021 se hraje poslední lednový 8. turnaj znovu v 17,00 hod., přihlásit se můžete již nyní na https://lichess.org/swiss/WRqoYVsI. Na startvní čáře stálo tentokrát 19 hráčů, hned v 1. kole prohrál několikanásobný vítěz našich turnajů Jiří Zapletal a tak z menší šancí na celkové vítězství raději z turnaje odstoupil, možná mu zase klekla baterka tabletu. Šance se tentokrát chytil nestárnoucí skoro 92letitý Miroslav Jandl a ziskem 5,5 /7 slavil poprvé vítězství v turnaji. 2. místo obsadil slavkovský talent Ondřej Hejdušek 5/7 a bronz znovu bral stále se lepšící vyškovský Martin Kužílek 4,5/7.  Dalším vyškovským talentům se nedařilo a tak skončili až na 6.-8.místě.