Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

OPEN Jeseník odstartoval 18. srpna 2018 - denně aktualizováno!

28. ročník mezinárodního  šachového turnaje OPEN Jeseník odstartoval v sobotu 18.8.2018. Předem se přihlásilo do obou turnajů rekordních 201 hráčů, Vyškováci mají znovu silné zastoupení, jen nebylo do poslední chvíle jasné, v jakém počtu se vlastně zúčastní.

Pátek 17.8.2018 - den O

Den předem se  přijelo do lázeňkého města Jeseník aklimatizovat hned několik hráčů. První auto řízené nehrajícím předsedou MKS Staňou Vémolou dorazilo krátce před polednem, s ním dorazili Milan Tomek a Radek Zbořil. Paní ubytovatelka nás již čekala, tak jsme převzali klíče a vyrazili na oběd. Odtud jsme se přemístili na základnu u 2 Štírů, překvapený majitel nám oznámil, že s námi nepočítal, prý se žádný turnaj hrát nebude,  a tak nemá pro nás žádné pochutiny  nachystané. Zlatavý mok Pilsen Urquell nám přišel vhod, za chvíli se objevují pasažéři 2. auta Vlasta Rozumek a Zdena Fabian a po převzetíé klíčů se jdou ubytovat do našeho nedalekého penzionu Vera. Mobilem se dotazuje další sólo řidič Tomáš Čermák, že již také dorazil a má volný časový prostor. Přichází za námi na základnu, Vlasta přináší šachy a již se blicá. Únava se projevuje a tak se všichni brzy přesouváme o 30 m dále  na náš penzion. Tomáš nám chválí ubytování, narok chce být prý s námi a pokračuje v 5minutovkách s dalšími hráči. Večer jdeme nakoupit základní potraviny a po lehké večeři se ještě vydáváme  projít na náměstí k radnici a do Jesenky. Někteří nevynechali závěrečné domácí disco s Alexandrovci a tak bylo o zábavu postaráno.

Krásné letní teplé počasí nám umožňuje sedět na dvorku pod pergolou a mít otevřená okna po celou noc, to si nejvíc liboval Radek Zbořil, cítil se jak doma ve Švábenicích.

Druhá výprava ze SK Vyškov dojíždí bez problémů 1. autem ve složení Jenda Slepánek, Radka Slepánková a Martin Rudolf. Všichni jsou ubytováni v rodinné vilce v nedaleké obci Lipová - Lázně, do hrací místnosti to mají ale 5 km, tak se musí spolehnout na dopravu auty.

V sobotu dojíždí další auto p. Karla Hrušky se synem Markem Hruškou. Rodičové dovezli Roberta Kudličku, po cestě vzali Jirku Trněného. Také Martina Kužílka dovezla maminka a udělali si malý výlet do Jeseníku. Nakonec je nás plný počet 13 hráčů, doufám ,že nám 13 donese štěstí a hodně získaných bodů. Počasí nám vyhovuje, zatáhlo se a teplota 28° C  je příjemná.

1. kolo - sobota 18.8.2018

Pořadaterlé měli již dopředu obavy z přihlášených 201  účastníků do obou turnajů. Do turnaje A se nakonec přihlásilo 67 hráčů, tam máme zastoupení jen Vlastou Rozumkem, Radka Slepánková (FELO 2001) původně dle propozic zařazená do áčka, požádala pořadatele o přeřazení do béčka, měla jen  o 1 bod navíc, bylo jí vyhověno a tak může brát jako nasazená jednička některou z vypsaných zajímavých  finančních cen. V B turnaji je také lichý počet, na startovní čáře je 127 hráčů. Po předpokládaném malém zpoždění si účastníci posedali k 1. kolu, v němž se hráči horní poloviny tabulky setkávají se soupeři ze spodní poloviny startovního pole. Zvláště v béčku dochází tak k velkým výkonnostním rozdílům. Přesto i u nás došlo k některým neočekávaným bodovým ziskům.

Vlasta dostává v áčku nasazenou 17 Marka Kawaluka (2169) z Českého Těšína, dohrává z našich poslední, ale neboduje. V béčku lehce a rychle vyhrávají se začátečníky Radka, Slepánek, Fabian, Čermák a Zbořil. Cennou půlku získává Marek Hruška s Jaroslavem Filipíkem(1859) a Martin Kužílek s Jožkou Skalkou(1714) z Boršic. V derby Milan Tomek udolává s pěšcem navíc Karla Hrušku. Jirka Trněný neměl šanci s Michalem Brodou(1804) stejně jako Robi Kudlička s Janem Repákem(1798). Martin Rudolf hrál dlouho s mladou Annou Vítovou(1722), ale v závěru neodolal tlaku černých figur zakončenou pěknou matící kombinací. Obhajovat celkem získaných 7 bodů bude ve 2. kole určitě těžší.

2. kolo -neděle 19.8.2018

 Včera se i večer trénovalo, rozebírala se skotská ve všech možných variantách až do pozdních hodin. Milánek u své TV  studoval učebnici šachu pro trenéry s ovladačem TV v ruce, který použil až v ranních hodinách, kdy sousedův kohout v 4 hod.35 min. již vítal vycházející sluníčko.

Druhé kolo začínalo v neděli nezvykle hned ráno v 9,00 hod., spoj busem byl buď v 7,35 hod., nebo až v 9,05 hod., takže někteří se dopravili do HM s 20 minutovým zpožděním. Po včerejších bodových hodech přichází obvykle půst a taky se tak stalo. Bez bodů odchází brzy Milan Tomek se silnou nasazenou 3 Pavlem Gemsou(1955), další nulu do tabulky pak zapisuje Jenda Slapánek s U12. Na silnějšího soupeře nestačí Marek Hruška, ten měl známého orlíka Pavla Porče(1692), Martin Kužílek prohrává s Filipíkem(1859), Radek Zbořil se Stojanem(1735), Karel Hruška s Karáskem(1553), nebodují i Martin Rudolf a Jirka Trněný. Celý bod pro Vyškováky zajistil jen Robi Kudlička se sličnou Polkou, půlku ještě přidává Zdena Fabian s neelistou  Martinem Londinem, toť vše! Mladý Polák G. Krawiec(1724)  odebírá body Radce a 13. nasazený Jiří Bolacký(2192) potvrzuje svoji převahu s Vlastou Rozumkem. Poslední náš zástupce Tomáš Čermák je po partii chválen svým soupeřem, nasazenou 7, Pavlem Kozákem(1897) z SK Řetězárna Česká Ves za předvedenou hru, bohužel to ale k bodovému zisku nestačí. Celkový zisk 1,5 bodu je velmi málo, ve 3. kole je co dohánět!

Chudáci pořadatelé, pro odpolední koncert museli postupně  vyklízet celý sál včetně stolů, hracího materiálu do krabic, pohárů, vizitek i prostírání na stolech! A na pondělí musí být znovu vše OK, ti si dali!!

3.kolo -  pondělí 20.8.2018

Dopoledne se po namáhavém včerejším  tréninku jen relaxovalo a duševně připravovalo na většinou mládežnické talentované soupeře. Na šachovnicích měli Vyškováci drtivou převahu v součtu roků, ale ve hře to již tak nevypadalo. Největší chodec po každém tahu v partii byl bezesporu Jirka Trněný, následovaný Markem Hruškou, výsledek také tomu odpovídal, 2 x 0 s mládežníky!!! Chce to ráno na túru, aby měli kluci trochu těžké nohy. Oba Martinové se naopak snažili, M. Rudolf udolal nakonec svoji 14letou soupeřku, když měl v pěšcové koncovce 3 pichy na sřelce. Druhý M. Kužílek ale  na 14letého elistu 1445 nestačil. Bod do tabulky zajistil při hře na 1 branku s U10 Karel Hruška, to samé se odehrává v partii Tomáše Čermáka, další lehce získaný  bod. Zdena Fabian si s nejmladší 8letou Polkou Wiktorií nezahrál, přesto potvrzuje nejlepší umístění z vyškovských hráčů 2,5 bodu ze 3 kol. Půlku daruje ve vyhrané partii Milan Tomek dalšímu hráči U12, Petr Čech ji několikrát nabízel, Milánek ale maty nenachází a tak až při sdělení mládežníka z Lokomotivy Krnov, že ho trenér chválit nebude, tak Milan zjihl a znovu nabízenou plichtu přijal. Partii možná uvedeme v diagramu. Tatík Jenda Slepánek se 2 aktivními střelci +V proti 2 věžím Václava Vyviala(1502) z BŠS dovádí partii k výhře. Radka má s černými dalšího talenta z Lokomotivy Krnov 14letého Víta Anděla(1542). Na šachovnici se objevuje předpokládaná dračí varianta v sicilské hře, pozice je dlouho vyrovnaná, Radka si nemůže dovolit přijmout nabízenou remíz, trochu riskuje, ztrácí pěšce za aktivní poziční hru, věrozvestové podávají rozporuplné zprávy +-. Radka nakonec soupeře s velkým úsilím udolává, důležitá výhra! Robi Kudlička přidává velmi dobrou půlku s Petrem Lánským(1668) a vylepšuje si tak dosavadní zisk na +13 FELO!! Vlasta v áčku znovu neboduje s Karlem Záleským(2009) ze Slezanu Opava. Celkový bodový zisk je sice 7 bodů, ale mohlo to být ještě lepší!

Až kolem 5. hodiny odpolední se objevují v hrací místnosti poslední účastníci vyškovské výpravy, předseda Sportovního klubu Vyškov p. Rudolf Šperka dováží svým Meganem výletnici Lenku Slepánkovou a tak spolu se 4 Londinovými a Járou Buráněm je výprava ubytovaná v Lipové - Lázních kompletní.

4.kolo - úterý 21.8.2018

Počasí nám přeje, trochu se ochladilo a tak je celý den příjemně. Toho využili mládežníci z Lipové, které vytáhl Karel Hruška do místního lesního baru, bylo tam prý plno. Hned to bylo znát na odvedeném výkonu v turnaji a tak bodíky přibývaly. Nejprve ale Milánek zjistil, že už je úterý a nabídl svému mladému soupeři U12 s elem 1269 remíz, tu Jan Brož z brněnského Durasu s radostí přijal. Jirka Trněný po zisku pěšce tvrdil každému, že již může zase obcházet partie, tak musel být znovu uklidněn. A bylo dobře, protože po dobrání figury mu najednou  hrozil mat na poslední slabé řadě. Neviděl pak zisk figury, po šachu králi dobrání dámy, ale konečně zapsal celý bod. Za chvíli hlásí Martin Kužílek, že má další dobrou půlku se silnějším soupeřem, body nezískal Karel Hruška, který po špatném tahu připustil tlak černých figur. Konečně další, sice se slabým soupeřem s nasazovacím elem 1000,   má na kontě výhru Marek Hruška. Koryfej Tomáš Čermák marně bojuje o jakoukoliv výhodu s mladým talentovaným  polským mládežníkem, zablokovaná pozice připouští jen výměnu svého střelce za 2 pichy a k tomu Tomáš nenašel odvahu, plichta, pozápasová analýza ale označila výměnu za nekorektní. Radek Zbořil přehrává vzdorující 10letou dívčinu Josefínu, to se k bodu nadřel! Radka má za soupeře Ladislava Popa(1698) nasazenou 44 z Uničova. Je přinucena odevzdát kvalitu za picha, má ale spojené 2 volné pěšce g,h. Po divoké hře končí partie nerozhodně, což se nelíbí tatíkovi, který po ztrátě pěšce v zahájení, v úporném stavění pozice s pochodujícím osamoceným pěšcovým volňáskem stále váže soupeřčiny figury a dotahuje partii k výhře, pěkný metodický výkon. Na 7. desce hraje Zdena Fabian s trenérem krnovských dětí Vítězslavem Daříčkem(1888), zdravíme se a na otázku "Bude to plichta?" odpovídá ...uvidíme, na dělení bodů se pak dohodli ve 4. hodině hry. Robi Kudlička se nezvedá ze židle, soustředěně hraje s  elem 1710, ale neboduje. Další dobrou půlku získává  Martin Rudolf a ve stejné době půlí též Vlasta v áčku s Viktorem Přibylem(1983) z ŠK DP Praha. Úspěšné kolo, celkový zisk byl 8,5 bodu, jen tak dál!!! Zítra jsou dopoledne všichny naše 4 šachové naděje na školení rozhodčích 3. třídy. Jistě uspějí a hned získané zkušenosti předvedou v odpoledním 5. kole, nebo budou pospávat?

 

5. kolo - středa 22.8.2018

 

Dopoledne proběhlo školení rozhodčích 3. třídy, naši 4 účastníci napsali test na povolenou ztrátu 25% a stali se tak novými rozhodčími v šachu s dosaženou kvalifikací 3. třídy (R3). Blahopřejeme, na našem webu je k tomu samostatný článek i fotogalerie.

Turnaj přechází do druhé poloviny, v áčku jsou v čele 4 hráči, na prozatímním 3. místě se nachází náš spolubydlící v Lipové šachový přítel  Jára Buráň. V béčku je 100% Petr Hřebíček z ŚK Bohnice, za ním je hned smečka 16 hráčů se ztrátou 1 bodu. Náš zatím nejlepší hráč  Zdena Fabian má 3,5 bodu, další Radka Slepánková uhrála 3 body.

Velmi rychle a spolehlivě doráží do cíle Pendolino řízené Martinem Kužílkem, přehrává mladičkou Polku v U10. Cestou ale zapomíná sbírat zadarmo i figury, výsledný spotřebovaný čas 2 min.+30 vt./tah je při 23 tazích varující!! Brzy odevzdává jezdce bez náhrady a končí hru Martin Rudolf s ořechovským orlíkem Pavlem Porčem. Jirka Trněný již tak nepochoduje, to se mu vyplácí a získává další bod. Karel Hruška po uspěchaném zahájení zpozorněl a mladé Polce nedal pak žádnou šanci. Talentovaný  Robert Kudlička má za soupeře další 1801, drží se dobře, ale v závěru body nedělá. Milan Tomek mívá svůj kritický den ve středu, potí krev s dalším Polákem(1081) a je přinucen k dělbě bodů. Jenda Slepánek hraje s překvapením B turnaje 20letou Julií Jeřábkovou(1626) z ŠK Mohelnice a pouští se  po různých zápletkách do rozhodující kombinace. Obětuje jezdce, ale soupeřka hraje přesně a materiálovou výhodu dotáhne až k výhře. Radka Slepánková, nasazená 1, chce bodovat, ale 14letý Tomas Beres(1703) ze Slovenská po výměnách získává 2 pěšce navíc a při 2 věžích na každé straně je Radka ráda za uhranou plichtu. Konečně i Marek Hruška získává celý bod s neelistou a Radek Zbořil opatrně vítězí s krnovským talentem s Matějem Jaššo U10. Blíží se odjezd busu, další jede až za 1,5 hod., sděluji to marně vzdorujícímu Tomáši Čermákovi. Ten nás za chvíli dohání na zastávce a odjíždíme na základnu dát si výbornou učňovskou tláču a následuje pak blicání. Až za 2 hočky se objevuje ve dveřích Zdena Fabian, je spokojen s půlkou se silným hráčem Petrem Dostálem z ŠK Slavoj Poruba(1862). Dle losu získává v áčku celý bod Vlasta Rozumek, takže dnešní bodový zisk 6,5+1 je vcelku slušný.

6. kolo - čtvtek 23.8.2018

Los kola rozhodl, že 3 hráči  z rodu Londinů, bydlící s částí naší výpravy v Lipové,  bodou soupeři vyškovských hráčů a byli úspěšnější.  Martin Londin s černými brzy půlil s Radkou, vyhrál Lukáš Londin(1299) s Martinem Kužílkem a v áčku  Šimon Londin(2069) neměl již na vybranou s Vlastou Rozumkem a musel po druhém opakování tahu nabídnout remíz. Neškrtl si Zdena Fabian s talentovanou U12 Matyášem Pasekou(1827) z BŠS a brzy se procházel s baťůžkem po HM. Jenda Slepánek získává důležitý bod s nebezpečným slovenským talentem U14 Tomasem Oberesem(1703), Tomáš Čermák taky brzy  boduje. S dělbu bodů souihlasí Marek Hruška a Milan Tomek. Pak přichází pohroma, ve zbývajících partiích nebodují Jirka Trněný s Vlastimilem Bayerem(1684), Karel Hruška s Vítem Andělem(1542), Robi Kudlička s jesenickým seniorem a Rudolf Martin  s mladým Polákem, Radek Zbořil také nezklamal,  půvabná Anna Vítová( 1722) postupně získává prostorovou převahu a těsně před ztrátou materálu po upozornění jde raději Radek na bus a potom na koleno do Laguny se Zdenálem na pozvání Tomáše. Dnešní získané 4 body moc do tabulky hráčům  nepřispívají, Jenda Slepánek se stává po odehrání 2/3 turnaje se 4 body nejúspěšnějším vyškovským hráčem, přitom ztrácí -15 bodů!!! Na zisk FELO bodů je zatím nejlepší a jediný Robi Kudlička, má +7 b.!!! Tak hoši zaberte, ať není velká ostuda!

7. kolo - pátek 24.8.2018

Brzy končí na štítě Zdena Fabian s 14letým talentem Janem Kolářem(1664) z ŠK Mohelnice a Tomáš Čermák se silným hráčem Vladimírem Nepožitkem(1842). I Martinům  se nedaří, prohrává Martin Kužílek i Martin Rudolf s neelisty. Táta Karel i syn Marek Hruškovi mají dobrou půlku s výkonnějšími soupeři. Naplno bodují Milan Tomek, Robi Kudlička, Jirka Trněný a Radek Zbořil. Se zkušeným  Vlastimilem Bayrem(1684) ze Slovanu Ostrava hraje s černými figurami Radka Slepánková, má jistou půlku, zkouší soupeře zmást, ale špatně ustoupí králem na d8. Bílý si staví dámu, černá bere věží a po šachu na 8. řadě se věže vymění, bílý král pak pohodlně likviduje zablokované černé pěšce g a h, bílí pioni pak mají volnou cestu do dámy! Po podání ruky od Radky si  dlouholetý účastník turnaje nahlas ulevuje, to byla fuška! Dohrávají Jenda Slepánek a Vlasta Rozumek a oba bodují v pěkně hraném závěru partií. Trenér mládeže Jenda si zopakoval K+D proti K+V a Vlasta se trpělivou hrou prosadil proti soupeřovým, spolu nehrajícím lehkým figurám bránící krále. Konečných získaných 7 bodů je ještě nutné ve zbývajících 2 kolech zopakovat!

8.kolo - sobota 25.8.2018

Po úspěchu v 7. kole čekal  5bodový Jenda Slepánek netrpělivě na los, aby měl dost času se na soupeře připravit. S nasazenou 4 Petrem Gazdou(1947) z TJ Ludgeřovice hrál na 4. stole s bílými kameny velice opatrně, nikdo nechtěl riskovat, šachovnice byla stále plná figur a tak čekali na případnou chybku soupeře. Závěr jsem již neviděl, tak jej dodatečně doplním, ovšem výsledek 0-1 nezměním. Pravidelně s 20 minutovým zpožděním doráží do HM Milan Tomek a po 12 tazích nabízí remíz Zdeňkovi Třetinovi(1599), ten po zisku bodu raději z turnaje odstupuje. Nebylo co hrát, tvrdí Zdena Fabian a dává půlku nezkušenému soupeři(1400). Martin Kužílek získává taky půlku s mladou Polkou, dalšího půl bodu si cení určitě stále se lepšící Jirka Trněný, který hraje v hlavním sále se silným hráčem Vladimírem Chudáčkem(1710), škoda ztracených bodů na začátku turnaje. V oddílovém derby poráží Robert Kudlička po nepřesném tahu budoucího předsedu SK Vyškov Karla Hrušku a je stále jediným hráčem z Vyškováků, který si zatím připisuje +15 bodů na FIDE Elo. Poté udolává až ve 3. hodině hry Tomáš Čermák s černými 9letého talenta z Lokomotivy Krnov Matěje Jaššo(1241), to již Radek Zbořil s radostí přijímá nabízenou remíz Romanem Klabanem(1726), splnil si tak cíl dosáhnout 50% bodů. Marek Hruška usilovně bojuje, ale tentokrát nestačí na Rostislava Gajdu(1827) z VOKD Poruba. Martin Rudolf se odpoutává z poslední šachovnice v béčku, když poráží další známou mladou Polku Natálii. Radka si  je jistá, že již neprohrá s bílými kameny s Miroslavem Čecháčkem(1679) z nedaleké Řetězárny Česká Ves. Ten ale provede školáckou chybu a  s mezišachem na výměnu věží partii ihned vzdává. Jako obvykle dohrává poslední Vlasta Rozumek s 13letým Vojtěchem Dudkem(2010) z TJ Jawa Brodce. Postupně šachového talenta přehrává, v kombinační pozici ale nevolí nejlepší tah a partii nakonec prohrává. Získaných 6,5 bodu je polovina z možných bodů, bude to v posledním kole ještě lepší?

9. kolo - neděle 26.8.2018

Závěrečné kolo začínalo v neděli hned ráno v 9,15 hod., Vlasta vzal auto a dovezl hráče do HM, protože bus jel až 5 min. po deváté. Zdena Fabian potřebuje odejít z HM za půl hodiny hry na bus, nabízí remíz, mladý soupeř z BŠS nabídku nepřijímá a tak Zdena partii vzdává, neměl ji vůbec hrát!!. Po bleskovce brzy prohrává Milan Tomek s Petrem Lánským(1668) a také Martin Kužílek s mladým Polákem.U12. Marek s tátou Karlem Hruškou bodují s mladými soupeři. Jirka Trněný i Robi Kudlička nestačí na své soupeře 1600. Tomáš Čermák, Radka Slepánková  své mladé soupeře přehrávají a plně bodují.  Martin Rudolf  potvrzuje svůj vzrůstající výkon a za pomoci soupeře z Polska bez Ela dovádí s černými partii k výhře., partii poskytne do diagramu Závěr turnaje nevychází Jendovi Slepánkovi, který prohrává s juniorem  Miroslavem Janečkou(1731) ze Slezanu Opava. Nejsledovanější byla partie Radka Zbořila s orlíkem z Ořechova  Pavlem Porčem(1692), již včera si vzájemně  slibovali, že budou hrát jen na výhru!. Pavlík odehrál s černými sicilku velmi ležérně, Radek bourá obranu soupeře obětí figur a černý bez rošády ztrácí 2 pichy, na to reaguje Radek zjednodušením hry a poměrně snadnou výhrou, která ho vynesla na pěkné 31. místo.
Jako poslední partie závěrečného kola celého turnaje se dohrává, a ani to moc nepřekvapí, 5hodinová partie v A turnaji Vlastíka Rozumka s místním talentem Romanem Gawlasem(1952), kterou po složitém pozičním boji  náš zástupce vyhrává ve věžové koncovce se dvěma pěšci více. (Partii máme slíbenou do diagramu).
Průměrný zisk 7 bodů potěší, ale těm, co se jim v 1. polovině turnaje dařilo, se již nedaří a taky naopak, takže nemáme žádného hráče v popředí závěrečné tabulky. Na zpáteční cestě přes Hanušovice si v oblíbené restauraci Na Špici v Postřelmově dáváme dobrou baštu a odjíždíme pak ke svým domovům.

Našim přítomným šachovým nadějím se plně po šachové stránce věnovala Radka Slepánková přehráváním odehraných  partií, zaměřeným tréninkem na určité téma a přípravou na dalšího soupeře. Na vyplnění volného času mládežníků měl předem připravený program obětavý Karel Hruška a bylo to znát hned na výsledcích. Ale náročnost výletů do krásného okolí Jeseníku měla vliv i na jejich vedoucího. Každodenní výlety do okolí  podnikal předseda SK Vyškov s Lenkou Slepánkovou, dokonce na Nýznerovské vodopády se jeli podívat 2x, podruhé si dali v nedaleké rybářské baště grilovaného pstruha. Prý byl moc chutný a velká porce, nemohu posoudit, nebyl jsem tam pozván. Počasí nám celkem vyšlo, až na polední deštík ve čtvrtek a nedělní citelné ochlazení, ale to nám nevadilo na cestě domů.

Snad se dočkáme hodnocení hry hráčů vedoucími výprav a také trenéry.

Letošní 28. ročník mezinárodního šachového turnaje OPEN Jeseník 2018 je za námi!!! Velká úcta a poděkování patří pořadatelům, vedených obětavým, vše řešícím ředitelem turnaje Pavlem Koriťákem. Tým organizátorů si nasadil vysokou laťku, ale dobře zvládl vysoký počet přihlášených a již na to reagoval omezením kapacity sálu v propozicích na rok 2019. Je to dobře, protože vyšší počet hráčů zvyšuje hlučnost a také chtěli udržet hrací prostor 1 šachovnice na 1 stůl. V neděli přislíbili vyklidit celý sál pro uspořádání koncertu lázeňským hostům, ale v pondělí bylo již vše na svém místě, ti si ale dali!! Bufet byl znovu účastníky často navštěvován a bylo si i kde sednout. Nesoulad příjezdu busu a začátku utkání řešili někteří hráči pozdějším spojením a pak s 20 minutovým se dostavením do HM po začátku kola. Odevzdávání všech originálů partiářů k přepisu partií nedává smysl, u přítomných talentů z BŠS, Krnova a j. potřebuje trenér čitelný originál partiáře. Takže pro další zlepšení úrovně turnaje už chybí jen přenos prvních x šachovnic on.line na web a v předsálí a automatické uložení partií pro jejich přehrání. Šachový turnaj OPEN Jeseník patří k významným republikovým akcím s mezinárodní účastí a jistě pro jeho další zvýšení úrovně pořadatelé vše udělají!!! JIž se těšíme na příští ročník v Jeseníku v srpnu 2019.

 

Výsledky turnaje A

Výsledky turnaje B

Fotogalerie (Karel H.)

Fotogalerie Staňa V.

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky