Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

O šachového krále BBéčka

V pondělí 31.10.2022 se odehrál v salonku Bowlingu Brno 1. turnaj z 5 plánovaných akcí pro mládež. Hrálo se ve 2 skupinách, v áčku, kde bylo 6 zkušenějších, systémem každý s každým, turnaj vyhrál nám známý Vojtěch Velím ze šachové oddílu Jezdci Brno. V B turnaji bylo na startovní čáře 22 hráčů, zde jsme měli 2 zástupce, sourozence Mirka a Honzu Snopkovi.  Oba dva  získali celé body v prvních 3 kolech, v předposledním 4. kole je svedl los k vzájemnému utkání, to již byli v čele průběžné tabulky jen 3 hráči s plným počtem 3 bodů. Nabídnutou remíz od Honzy brácha Mirek nepřijal a zapsal celý bod, nespokojený Honza byl pěkně naštvaný a tak na protest v posledním kole odevzdával zdarma figurky, což ho posunulo až na 6. místo konečné tabulky. V závěrečném 5. kole se o první místo utkal Mirek s černými figurami s Tsyrenem Berdnikovem ze Šachové školy Hříbata, rychlá prohra v bleskovém tempu, po chybách nejen v zahájení, ho poslala do očekávání, jak dopadnou ostatní zápasy. Získané 2. místo Miroslava Snopka znamenalo převzetí stříbrné medaile i poháru. Dobrá prezentace vyškovských hráčů i práce jejich trenérů, předvedené výkony u obou  sourozenců ale nebyly nejlepší, je stále co zlepšovat!

Výsledky turnaje A

Výsledky turnaje B

Se 2. místem  v turnaji B spokojený Mirek Snopek ve společnosti ředitele turnaje Josefa Bednaříka a  a hlavního rozhodčího Tomáše Galdy.jpg
Seznámení s losem 1. kola, sorozenci Mirek a Jan Snopkovi hráli všech 5 kol na 1. a2. šachovnici.jpg