Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

O brankovického krále 2017

V sobotu 18. 11. 2017 se v Kulturním domě v Brankovicích konal jubilejní 20. ročník šachového turnaje O brankovického krále. Tento turnaj je součástí Jihomoravského krajského přeboru mládeže v rapid šachu pro sezónu 2017/2018. Sportovní klub Vyškov vyslal do bojů o body osm svých zástupců. Nejlepšího výsledku dosáhl nejmladší vyškovský zástupce Honzík Kotisa, který si z Brankovic odvezl keramickou sošku krále určenou pro vítěze kategorie do 8 let. V turnaji B do 12 let pak obsadil vynikající 18. místo z 82 přihlášených se ziskem 4,5 bodu. V této kategorii si také zahráli Honzík Trněný a Tomáš Trnečka, oba získali 3 body a umístili se ve středu výsledkové listiny. V turnaji pro starší žáky do 16 let jsme měli 5 zástupců. Nejvýše nasazenému Andymu Chelíkovi se moc nedařilo a se ziskem 3 bodů obsadil 28. místo. Robert Kudlička předvedl svůj standard a se ziskem 4 bodů obsadil 17. místo. Marek Hruška měl turnaj dobře rozehraný, ale v posledních dvou partiích nebodoval a se ziskem 3,5 bodu obsadil 22. místo. Dneska příjemně překvapil Martin Kužílek, který získal 3,5 bodu, i když hrál s hráči s výrazně vyšším ELEM. Umístil se těsně před Markem na 21. místě. Poslední vyškovský zástupce Matěj Bébar zatím sbírá zkušenosti, a tak ho můžeme pochválit za zisk 2 bodů.

Dalším turnajem Jihomoravského krajského přeboru mládeže v rapid šachu bude turnaj v Ratíškovicích, který se koná 16. prosince 2017.