Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Novoroční ohlédnutí za uplynulým rokem

Vážení vyškovští šachisté, vážení příznivci vyškovského šachu,

dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji popřál mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v začínajícím roce 2021.

Na začátku nového roku si dovolím drobné shrnutí právě skončeného roku 2020. Loňský rok byl rokem velice zvláštním a dění kolem pandemie ovlivnilo život úplně všem lidem. Různá opatření přijímaná v souvislosti s touto pandemií se dotýkala i nás šachistů a našich soutěží a turnajů. Zpočátku roku vše probíhalo jako obvykle a hrály se všechny soutěže.

V lednu proběhlo krajské kolo MČR školních týmů, na kterém si úspěšně vedlo družstvo dětí z prvního stupně ZŠ Purkyňova ve Vyškově. Po velmi pěkném výkonu si vybojovalo postup na republikové finále, které mělo proběhnout v červnu ve Zlíně, ale z již známých důvodů bylo zrušeno. V únoru jsme pořádali další ročník Vyškovské rošády, která je součástí jihomoravského přeboru mládeže v rapid šachu. I v loňském ročníku jsme zaznamenali na turnaji pěknou účast 115 mladých šachistů ve věku od 5 do 16 let. Již po skončení rošády jsme začali intenzivně pracovat na zvládnutí vrcholu sezóny, kterým mělo být námi pořádané Mistrovství ČR dětí do 8 let v rapid šachu. V půli března byla ale přijata první vládní opatření a život v zemi se téměř zastavil a my jsme museli toto mistrovství rovněž zrušit.

Opatření se dotkla všech šachových soutěží. Díky rozvolnění, které přišlo začátkem června, se podařilo dokončit soutěže ročníku 2019/2020. Obě družstva MKS si zajistila účast ve svých soutěžích KP i pro novou sezónu 2020/2021.

V červenci se konaly  Nečasovky -  okresní přebor v bleskovém šachu. Okresním přeborníkem se stal Jarda Hejný.

Přes léto se vyškovští šachisté zúčastnili mnoha turnajů. Největší počet si zahrál na tradičním turnaji Jeseník OPEN. Nová sezóna začala v září  Mistrovstvím ČR v rapid šachu mládeže, kde měl Sportovní klub Vyškov své zástupce Kristýnu Dorazilovou a Jana Kotisu.

Začátkem října se podařilo odehrát první kolo krajských soutěží, ale v zápětí přišla další omezující opatření a s tím související omezení, která trvají doposud. Veškerá vládní opatření nás donutila se přesunout do on-line prostoru. Začali jsme pořádat dvakrát týdně on-line turnaje nejen pro mládež. Pro nejlepší mládežníky se nám podařilo zajistit kvalitního trénéra mezinárodního mistra Davida Kaňovského, který naše naděje trénoval přes internet.

Vše vyvrcholilo tradičním turnajem Šachové loučení s uplynulým rokem, hrálo se letos poprvé on-line. Na tomto turnaji v předposlední den roku 2020 si zahrálo celkem 64 šachistů nejen z vyškovského okresu. Celkovým vítězem a prvním okresním přeborníkem v on-line rapid šachu se stal vyškovský hráč Jirka Jireš.

Závěrem bych Vám chtěl poděkovat za spolupráci při organizaci šachového dění ve Vyškově a okolí. Doufám, že se situace zlepší natolik, že se budeme moci potkávat u živých šachů.

Karel Hruška

https://vyskovsky.denik.cz/ostatni_region/sportovci-a-sportovni-funkcionari-vyskovska-bilancuji-rok-2020-iv-20201231.html

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky