Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Na Gillaru 2023 získali Marek Pukowietz a Lucia Hlaváčiková zlaté medaile!!!

Očekávaná velká účast hráčů do 16 let se potvrdila, jubilejního 20. ročníku šachového turnaje Memoriál Lubomíra Gillara se zúčastnilo rekordních 155 hráčů. V turnaji mladších žáků, HD 10 a HD12, hrálo 92 hráčů a do  turnaje starších, HD 14 a HD 16, se přihlásilo 63 účastníků.

Vyškovský šach úspěšně reprezentovalo hned 11 účastníků ze Sportovního klubu Vyškov, v turnaji mladších se zapsalo do startovní listiny celkem 8 hráčů. Celým turnajem prošel bez ztráty kytičky Marek Pukowietz a bodoval  i v posledním 7. kole, nasazená jednička Stanislav Krasovskij (1427) z Lokomotivy Brno musela kapitulovat a Marek se tak mohl radovat z 1. místa v turnaji a také se zisku zlaté  medaile v kat. H10. Také Lucia Hlaváčiková se ziskem 5 bodů byla nejlepší mezi děvčaty v kat. D12 a také se pak mohla těšit ze zlaté medaile, oboum blahopřejeme!!! I ostatním hráčům se dařilo, ve 4. kole hráli Vyškováci na prvních 4 šachovnicích, pak ovšem musely přijít na řadu vzájemné zápasy.  David Jabůrek s dosaženými 5 body byl nasazený 32. a skončil na pěkném 9. místě. Dosud nejlepšího svého úspěchu dosáhla Vitalinka Slava 5/7 a dělila tak 17. místo! S dosaženými 4 body byl nejlepší vyškovský hráč Miroslav Snopek na 25. místě, o 2 místa za ním se umístil Miroslav Chopyk, je sice označen jako neregistrovaný, ale je již od 13. ledna členem SK Vyškov a bude tak bodovat do tabulky úspěšnosti v rapid šachu. Nedařilo se již tak Janu Snopkovi 4/7, ten mívá lepší umístění. Klárka Švábová se ze začátku nemohla dostat do bodového zisku, ale vše napravila úspěšnějším závěrem a se 3 body  byla na solidním 57. místě z 92 hráčů turnaje.

V turnaji starších jsme měli 3 hráče, spolehlivý výkon odvedl Patrik Pukowietz, který uhrál 5 bodů/7 kol a potvrdil tak své nasazení na 11. místě. Zisk 3,5 bodu stačilo Adamu Ulrichovi na "svoje" 33. místo a jen o půl bodu méně měl Vladyslav Slava s konečným 37. umístěním  mezi 63 hráči.

Výsledky mladších žáků do 12 let

Výsledky starších žáků a mládeže do 16 let

Fotogalerie

Soubory ke stažení

Gillar_2023.pdf
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky