Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

MČR Mládeže v rapid šachu- bronzová děvčata Kristýna Dorazilová a Běta Kubátová

Ve dnech 10. a 11.9. se v Harachově konalo mistrovství ČR mládeže v Rapid šachu. Jihomoravský kraj měl zastoupení ve všech kategoriích. Nejúspěšnějšími Jihomoravankami se staly bronzové medailistky Kristýna Dorazilová ze Sportovního klubu Vyškov (kategorie D14) a Běta Kubátova z Durasu Brno (D12) a dále stříbrná Zuzana Stará (D12) z Brankovic, která ovšem hraje  za ŠK Staré město. V dalších kategoriích se však již našim tolik nedařilo.

Článek pana J.Kalendovského v Blanenském Deníku.

H14- brambora pro Tadeáše

Tadeáš Hladký (Jezdci Jundrov) skončil na 4. místě, když dosáhl 6,5/9, což znamenalo 3.-5. místo, avšak díky pomocnému hodnocení na něj zbyla neoblíbená bramborová medaile. Další účastníci v této kategorii:

F.Čtveráček (GPOA Znojmo) – 4,5/9 23. místo (st.č. 18)

P. Pukowietz (SK Vyškov) – 3/9 36.místo (st.č. 36)

V. Karafiát (Duras Brno)- 3/9 38.místo (st.č. 29)

Medailisté:

1. Brožka Karel 8/9 (ŠK Polabiny)
  2. Juhaňák Daniel 7/9 (Unichess)
  3. Pressler Tobiáš 6,5/9 (KŠ Říčany)

D14 – Kristýna v době bronzové

V této kategorii startovala z Jihomoravského kraje pouze Kristýna Dorazilová (SK Vyškov), která uhrála 6,5/9 a obsadila 3. místo.

Tato kategorie byla ovlivněna neúčastí hegemonky v D14 Lucie Rybáčkové (Gambit Jihlava), která ve stejné době hrála Mistrovství světa mládeže ve vážném šachu. Díky tomuto byl turnaj velice vyrovnaný a dospěl do zajímavého finále. V posledním kole se na prvních 2 šachovnicích utkali ve vzájemných zápasech 4 vedoucí hráčky se stejným počtem bodů.

Medailisté:

1. Sikorová Jana 7/9 (TJ Třinec)
  2. Lacková Ludmila 6,5/9 (Beskydská Šachová Škola)
  3. Dorazilová Kristýna 6,5/9 (SK Vyškov)

H12- Tobiáš poskočil nahoru, ostatní drží pozice

Zde jednoznačně kraloval B. Delgerdalai (ŠK Staré Město), když si udržel stoprocentní výsledek až do posledního kola, kde prohrál a dosáhl 8/9. Z našich hráčů se dařilo nejvíce Tobiáši Komárkovi (Jezdci Jundrov), který se umístil s 5/9 na 12. místě  (st.č. 22). Andrej Souček (ŠK Kuřim) doplatil na porážku v posledním kole (v případě vítězství by skončil 7.) a s 4,5/9 skončil 21. (st.č. 15). Ostatní Jihomoravané skončili na místech odpovídající jejich nasazení:

M. Hladký (Duras Brno)- 4/9 30. místo (st.č. 30)

A. Jánský (Duras Brno)- 4/9 31. místo (st.č. 32)

H. Horák (Lokomotiva Brno)- 3/9 39. místo (st.č. 43)

Medailisté:

1. Delgerdalai Bayarjavkhlan 8/9 (ŠK Staré Město)
  2. Martirosyan David 7/9 (KŠ Říčany)
  3. Popov Roman 6,5/9 (Oaza Praha)

D12- bronzová Běta, o medailích rozhodly vzájemné zápasy

V D12 měl náš kraj 3 hráčky (Zuzku Starou nepočítám). Turnaj se podařil Bětě Kubátové (Duras Brno), která dosáhla stejně bodů jako vítězka turnaje a skončila na pomocné hodnocení na nádherném 3. místě. Ema Kubátová (Duras Brno) skončila s 5/9 na 11. místě (st.č. 11). Leontýna Hladká (ŠK Kuřim) skončila hned za ní na 12. místě (st.č. 6) s 4,5/9.

Medailisté:

1. Kammová Kateřina 6,5/9 (ŠK Staré Město)
  2. Stará Zuzana 6,5/9 (ŠK Staré Město)
  3. Kubátová Běta 6,5/9 (Duras Brno)

H10- 5. a 7. místo pro jezdce

V H10 jsme měli zastoupení díky 4 Brňanům (3 jezdci a 1x lokomotiva). Nejvýše se umístil Jakub Kala (Jezdci Jundrov), když s 6/9 obsadil 5.místo (st.č.24). Vojtěch Velím (Jezdci Jundrov) uhrál také 6/9, to mu však stačilo „jen“ na 7.místo (st.č. 6). Daniel Zavřel (Jezdci Jundrov) dosáhl na 4/9 a obsadil 27. místo (st.č.43). Vít Hlinka (Lokomotiva Brno) uhrál taktéž 4/9 a obsadil 32. místo.

Medailisté:

1. Bára Jan 8/9 (DP Praha)
  2. Policar Martin 7,5/9 (TJ Náměšť nad Oslavou)
  3. Sochor Antonín 7/9 (Zikuda Turnov)

D10- o zlatu rozhodl vzájemný zápas ve 4. kole

V D10 reprezentovala náš kraj pouze Yvette Zusmanovich (Jezdci Jundrov), která dosáhla 3,5/9 a obsadila 22. místo.