Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Královská hra v královském městě aneb Šachy do Znojma patří

Předposlední díl KP mládeže JMŠS v rapidšachu hostilo v sobotu 14. 5. 2022 královské město Znojmo. Náš klub vyslal na kvalitně obsazený turnaj šestici hráčů a hráček a všichni z nich byli ve hře o postup na zářijové mistrovství republiky v Harrachově. Covid je aspoň pro letošní sezónu snad již minulostí, a tak se mohlo představit v prostorách GPOA celkem 80 mladých vyznavačů šachové hry.

V A turnaji (mladší žáci) se v kategorii H10 představil Marek Pukowietz, který musel plnit těžkou roli nasazené jedničky, protože Vojtěch Velím a Jakub Kala (oba Jezdci Jundrov), dali přednost startu ve vyšší kategorii, a to nepočítáme dalšího Jundrováka Mikuláše Hladkého, který hraje H12 již od začátku sezóny. Marek odvedl solidní výkon, připsal si 5 bodů a dosáhl v turnaji na 5.místo. Dvě porážky přišly od celkového vítěze A turnaje Daniela Zavřela (ŠŠ Hříbata) a neregistrované Ukrajinky Alisy Levchenko, která skončila těsně před ním na 4. místě. Marek má stále šanci zabojovat o republikové mistrovství na posledním turnaji ve Valticích.

B turnaje (starší žáci) se zúčastnila hned pětice našich šachistů. Kristýna Dorazilová (č. 2), Patrik Pukowietz (č. 4), Adam Ulrich (č. 20), Lucia Hlaváčikova (č. 23) a David Jabůrek (č. 29).

Kristýnka odehrála celý den ve velké pohodě a formě, v klíčovém zápasu 3. kola v časové tísni udolala pěknou obětní kombinací talentovaného Tobiáše Komárka (celkově 3.), v 5. kole pak nechala černými figurami jediný půlbod nejvýše nasazenému Andreji Součkovi z Kuřimi (celkově 2.). Zisk 6,5 bodu znamenal již třetí její letošní triumf v KP mládeže, čtvrtou výhru v kategorii D14 a jistotu postupu na MČR.

Patrik obsadil se ziskem 4 bodů celkové 16. místo. Mrzela ho zejména zbytečná porážka od Adama Janského ve 4. kole. Jeho šance na postup do Harrachova v kategorii H14 jsou však stále velmi reálné.

Adam odehrál dobrý turnaj, získal rovněž 4 body, které mu stačily na 18. místo. Porážky si připsal pouze od opravdu silných soupeřů. I jeho malá šance na „republiku“ v H14 stále existuje.

Lucka předváděla své tradiční bojovné a urputné šachy. Stačilo to tentokrát na 3,5 bodu a celkovou 31. příčku. Kategorie D12 je letos velmi nabitá, a tak si Lucka bude muset zřejmě počkat na mistrovství ČR zas do příští sezony.

David se pohybuje světem šachu velmi nenápadně, před znojemskou zastávkou mu však patřila postupová příčka do Harrachova v kategorii H12! Zda ji nakonec uhájí se ještě uvidí, v turnaji však určitě nezklamal, se ziskem 3,5 bodu obsadil konečné 30. místo.

Poděkování za krásný turnaj se spoustou hodnotných cen pak míří do Znojma, zejména obětavému organizátorovi Radku Skoumalovi. Budeme se těšit zase za rok!

Fotografie pořídila p. Mirka Pukowietzová, děkujeme!

Odkaz na výsledky na Chess-results: 

Chess-Results Server Chess-results.com - O Pohár ředitele GPOA - turnaj B starší žáci

Chess-Results Server Chess-results.com - O Pohár ředitele GPOA - kategorie A mladší žáci

1 (2).jpg
3 (2).jpg
5 (2).jpg
6 (2).jpg
4 (2).jpg
7 (2).jpg
9 (2).jpg
10 (2).jpg
8 (2).jpg

Soubory ke stažení

rapid 14.5.2022 Znojmo.pdf
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky