Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

KPIIC 9. kolo ŠO MKS Vyškov B - VSK Universita Brno C 3,5:4,5

Také v posledním kole KPII C se hrála 1 partie na digitální šachovnici, domácí kapitán Radim měl za soupeře Josefa Hladíka. Bohužel přenos byl v polovině partie přerušen.

Online přenos  můžete sledovat, nebo si partii dodatečně přehrát na

https://view.livechesscloud.com/#b4795acc-3485-45df-968b-132943dd0c88

V posledním kole jsme se utkali se sousedy v tabulce z Univerzity Brno. Sestava se díky nečekaným absencím skládala těžce. Z tohoto důvodu si v tomto utkání užil svou premiéru v KPII Gabriel Provazník.

Jako první jsem po 1,5 hodině dohrál (1.), když jsem v pozici s opačnými rošádami nevedl zcela přesně útok na soupeřova krále. A po odražení mého útoku jsme se dohodli na remíze.

Deset minut po mně ukončil smírně svou partii David (7.), který marně hledá svou dřívější jistotu z minulých sezón.

Téměř současně skončily boje na 2. a 3. šachovnici.

Aleš (3.) vyšel ze záhájení sice s pěšcem víc, ale s tak podezřelou pozicí, že jsem byl nakonec rád za remízu.

Robertovi st. (2.) se opět jednou povedl jeden z pověstných obratů, když jeho soupeř byl, po Robertově špatně vedené obraně, natolik zaujat blížící se výhrou, že přehlédl jednoduchou taktiku. Ztratil kvalitu a tím i partii.

Robert ml. (4.) hrál správně proti izolovanému pěšci. Když odrazil útok, rozhodl se, v rozhodně nadějnější pozici, uzavřít remizu.

Martin K. (5.) prohrál  po téměř 3 hodinách. Ovšem již od zahájení, kde ztratil figuru, bojoval za ztracenou věc. 

Dohrávala Kristýna (6.), ta sehrála partii, která byla v celém průběhu vyrovnaná. Když na závěr v koncovce V+2S+J vs V+2S+J ovládal každý z hráčů jeden krajní volný sloupec, rozhodli se oba pro opakování tahů.

Gabriel (8.) si užil dramatickou premiéru se vším všudy. Nejprve prudce zaútočil na soupeřčino kralovské křídlo a získal kvalitu. Pak ovšem jeho figury stály docela pasivně a hlavně se začal dostávat do časové tísně. V té přehlédl vidličku, kterou mohl získat druhou kvalitu. Místo toho udělal hrubku, která vedla ke ztrátě pěšců na dámském křídle. V naprosto beznadějné pozici překročil ve 40. tahu čas.

Celkově jsme tedy prohráli nejtěsnějším možným rozdílem, a tak prohráli přímý souboj o 4. místo v tabulce. Celkové hodnocení si ovšem nechám na samostatný článek.

Fotogalerie

 

 

Martin_Kužílek_na_5._a_Kristýna_Dorazilová _na_6._desce.jpg
Na_digitální_šachovnici_hraje_Radim_Majetič_vs._Josef Hladík.jpg
Poslední_hraná_partie_Renáta_Vaculíková_vs._Gabriel_Provazník.jpg
remízy_na_3._a_4._šachovnici.jpg
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky