Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

KPII A - 6. kolo ŠK GARDE Lipovec B - MKS Vyškov B 6,5 - 1,5

Utkání 6. kola  v Lipovci předcházely nejasnosti v začátku zahájení, ve vydaném rozpisu KPII A je uveden čas zahájení 10,00 hod., ale boss domácích Luboš požadoval obvyklý lipovecký čas v 9,30 hod. Kapitán Radim se divil, ale nakonec postavil i silnou sestavu, ale bez Jirky a Raduš. V neděli ráno nemohl Robi nastartovat auto a jen díky pomoci kapitána se ještě včas všechno zvládlo za pomoci předsedových startovacích kabelů.

Jen 3 remízky zbyly na našem kontě po utkání béčka MKS Vyškov v Lipovci. Brzy šli sledovat ženskou štafetu v biatlonu spolu s Lubošem Ševčíkem  Pavel Hubený a Jirka Jakubčík, za chvíli skončila dělením bodů také partie Zdeny Hlouška s Radimem Majetičem, stav 1-1. Na 1. šachovnici nestojí špatně Jarek Hejný s Oldřichem Kopřivou, dle průběhu ostatních partií ale neví, zda má riskovat a pokoušet se tak o zisk celého bodu.  Bílý aktivuje svoje figury, Jarkovi nepomáhá materiálová výhoda a tak jako předposlední nuceným opakováním tahů  půlí. A měl pravdu, v ostatních utkáních jsme si ani neškrtli a již po jedné hodině  odpolední odjíždí obě naše auta směr Vyškov. Celkové zhodnocení pronesl hráč na 3. šachovnici ve smyslu "Tak jsme pánové konečně pohlédli pravdě do očí"!

Partie asi tentokrát do diagramu žádné nebudou,nebyl jsem pro virozu utkání přítomen.SV

Kompletní výsledky najdete na svazovém webu i na Chess-Results.com.

Článek ved. soutěže na webu JmŠS

Aspoň 2 kapitáni mi poslali své remízové partie, díky. Fritzek ukazoval ze zahájení nějaké malé + pro naše hráče. Jarek má v 35. tahu znatelnou převahu, v závěru partie pak s D+S čelí matu V+S+J! Radim po 15. tahu Sxh7 byl rád, že to soupeř hrál nepřesně, partie si přehrajte. Pokud mně pošlou partie i ostatní včetně lipovských hráčů, přidám je do diagramu.

Komentáře

[1]JHVloženo 14.01.2019 07:34
Myslim, ze v partii Majetic - Hlousek nebyl 15. tah cerneho g6, ale g5. Prubeh by pak byl jiny. Zaverecna pozice na diagramu je v podstate spravna, akorat chybi cernemu pesec na g5.
[2]Staňa V.Vloženo 14.01.2019 09:53
Překlep g6 opraven na g5. Fritzek doporučoval černému místo Dxg3+ hrát 17...Sf5!!
reakce: [3]
[3]Luboš ŠevčíkVloženo 20.01.2019 06:12
Lipovec zdraví Vyškov! Myslím, že to nebylo tak hrozné a konečné skóre je pro vás hodně kruté... Velká škoda neúčasti Staně, příště si to musíme vynahradit :-). Jinak já mám v úvodní zprávě začátek zápasu 9.30 hodin, tudíž nevím, kde se vzala informace o začátku až v 10 hodin... Mějte se pohodově a přeju hodně úspěchů zejména vašemu áčku v závěru soutěží! Luboš Š.
[2]

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky