Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

KPII A - 1. kolo MKS Vyškov B - ŠK Lokomotiva Brno B 6,5 -1,5 aktualizace o další partie v diagramu!

Pravé šachové počasí s teplotou okolo 20°C provázelo 1. kolo kápédvojky, konec sezóny je v únoru, nestojí to za zamyšlení, jestli by se neměl posunout začátek 1. kola?

Kompletní výsledky 1. kola KPII A najdete na Chess-Results.com i na novém svazovém webu.

Los úvodního kola  krajského přeboru II. třídy skupiny A nám určil soupeře Lokomotivu Brno B, hosté přijeli s malou časovou ztrátou. Národní Elo na soupiskách, na  Fide Elo se KP II neposílá, nás mírně favorizovalo.

MKS Vyškov "B"   ŠK Lokomotiva Brno "B"
Hejný Jaroslav V Z 2020 ½ - ½ 1821 Volák Šimon Z
Jireš Jiří V Z 2068 1 - 0 1906 Marša Alexandr Z
Zabloudil Radek Z 1785 ½ - ½ 1508 Makalouš Dan Z
Jakubčík Jiří Z 1818 1 - 0 1728 Šaršon Otakar Z
Majetič Radim K Z 1765 ½ - ½ 1801 Šaršon Ondřej
Čermák Tomáš 1717 1 - 0 1667 Lisik Miroslav C
Slepánek Jan H 1776 1 - 0 1708 Pospíšil Patrik K
Steiner David 1541 1 - 0 1593 Baťa Jiří
  6 ½ - 1 ½  

Výsledek 6,5-1,5 překvapil více vyškovské hráče, na startu jsme měli malinko větší převahu v národních Elo bodech.. Po hodině hry neměli domácí hráči na žádné šachovnici lepší postavení, naopak hosté byli aktivnější. Šaršoňovi, otec se synem byli nositeli obratu, nejdříve táta Otakar hraje na mat, ale Jirka Jakubčík mu vyklouzne a zavěšuje za půl druhé hodiny hry celý bod. Syn Ondra tlačí soupeře, nevidí ale zisk kvality a na začátku 3. hodiny hry přjímá nabídku remizy Radima Majetiče, ten má v rezervě opakování tahů jezdcem se šachem na krále. Obě partie, a snad i další, uvidíme v diagramu, zvlášť Ondrova nabízela pěknou taktiku. V utkání na 8. desce v remízové koncovce hostující Jiří Baťa umožnil domácímu Davidu Steinerovi se vytempovat v koncovce stejných střelců. Na 1. šachovnici není vidět rozdíl 200 Elo bodů a partie končí dělbou bodů, Jarek Hejný je po průběhu partie spokojený. Na páté desce hostující Patrik Pospíšil má po nepovedeném přechodu (f4?) ze zahájení domácího Jendy Slepánka 2 volňásky  navíc, ale prohrává na čas! Další bod přidává JIrka Jireš i Tomáš Čermák, který horší pozici obrací a vítězí až v pěšcové koncovce s dámou na každé straně. V poslední hrané partii již za rozhodnutého stavu nedokázal Dan Makalouš využít svoji poziční převahu a tak v partii přijímá remíz od Radka Zabloudila, konečný stav po 4 hodinách hry  6,5-1,5 byl překvapením pro všechny! Šachová bohyně Caissa byla na straně domácích hráčů, doufám, že to nebylo v sezóně naposled!

Pro nabídku více partií si klikněte na záhlaví diagramu!!!
 

 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky