Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

KP1 19/20 ŠK Veselí nad Moravou - ŠO MKS Vyškov 3.5 - 4.5!!! Aktualizace o partie!

Sestava do Veselí se mi neskládala lehce. Martin byl na plánované dovolené a pana Moučku a Frantu Kejíka skolila chřipka. Takže nás musel doplnit Tomáš Čermák. Při pohledu na předložené sestavy bylo patrné, že domácí tým má zájem postoupit o soutěž výš a tak zvolil téměř základní sestavu (šestého ze soupisky nahradil první náhradník), ale věděl jsem, že forma Jirky a Radka by mohla zajistit dva body a ani Adam, Vlastík, Honza a Radim se netvářili, že by měli prohrát. Stejně tak já (JH) s Tomášem jsme věřili, že nějaký půlbod urveme.

První partiáře se podepisovaly na třetí šachovnici, kde mi soupeř nabídl velice brzo remízu, aby se mohl jít věnovat návštěvě.

Další skončil dvě hodiny po mě Honza Čermák. Se soupeřem dlouho počítali oběť na h6, až zjistili, že bude lepší dát partii za remízu a další 3 hodiny se jít věnovat rozboru.

Jako další remizoval Radim Majetič. Ve střední hře ztratil h pěšce. Proto se rozhodl pro útok na krále právě po h sloupci. Soupeř nereagoval přesně a když už Radim nestál hůř a dokonce i dobral pěšce zpět, byl domácí hráč rád, že Radim stále byl spokojen s remízou.

Jedinou naši dnešní prohru jsme utrpěli na poslední šachovnici. Tomáš Čermák nerozhrál Birdovu hru špatně. Soupeř však využil své ratingové převahy a někde Tomáše ošidil.

Dlouho pak byl stav nepříznivý pro nás, ale na šachovnicích se čím dál víc vyjasňovalo, že právě my budeme spíš usilovat o celkovou výhru. Adam na jedničce hrál hodně zajímavou a ještě více divokou pozici, kde šance k výhře měly obě strany. Jirka Jireš ze zahájení stál aktivně a omezoval soupeřovy figury. Vlasta postupně získval iniciativu a nějaké pěšce. Radek měl sice pěšce míň, ale šance na remízu byly velice vysoké.

Dlouhou dobu bez skončení partie ukončil až Jirka Jireš. V oboustranné časovce využil soupeřovy nepřesnosti a získal materiál. V klidu dohrál časovku a tak domácímu hráči nezbylo než se vzdát. 

Chvíli nato zvítězil i Vlastík Rozumek, který využil váhavosti svého soupeře a prostě ho přehrál.

Radek Zabloudil bojoval se svým střelcem a pěšcem proti střelci a dvěma pěšcům. Naštěstí pro Radka, byli střelci opačných barev, což bylo dostatečné k remíze, přestože domácí hráč zkoušel snad všechny možnosti jak Radka nachytat, ten ale měl vše pod kontrolou a remízu uhlídal.

Adam Dvořák z divočiny vykouzlil pozici, kdy bílý měl D+V+4p vs D+V+S+J. Adamův král byl sice slabší, ale ani bílý král nebyl v bavlnce. Toho Adam využil a místo aby usiloval dalších několik hodin o nejistou výhru, "spokojil" se s vítězstvím družstva a dal věčný šach.

 

Celkově jsme tedy zvítězili 4.5 - 3.5. Tímto výsledkem jsme definitivně mimo boj o záchranu a nadále si udržujeme šanci na možný postup do druhé ligy... Tak uvidíme!

8. kolo na chess-results, chess.cz a  článek ved. soutěže DC  na  webu JmŠS 

ŠK Veselí nad Moravou   ŠO MKS Vyškov
Hudeček Jan Z 2233 ½ - ½ 2134 Dvořák Adam H Z
Uřičář Jakub H Z 2177 0 - 1 2136 Jireš Jiří Z
Symerský Petr Z 2125 ½ - ½ 1974 Hejný Jaroslav Z
Bílek Petr Z 2025 0 - 1 1940 Rozumek Vlastimil Z
Klenner Richard Z 1955 ½ - ½ 1932 Čermák Jan Z
Křížek František Z 1911 ½ - ½ 1849 Zabloudil Radek
Skalka Jan Z 1906 ½ - ½ 1761 Majetič Radim
Navrátil Josef 2025 1 - 0 1692 Čermák Tomáš
  -  

 

Aktualizace o partie k přehrání.

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky