Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Chess Lady - Vyškovský dívčí šach se opět zaskvěl

Na 16. ročníku dívčího turnaje Chess Lady v Táboře uhrály Vyškovačky Kristýna i Vitalina shodně 5 bodů, průběh turnaje nám přiblížila pí Lenka Voráčová v článku níže:

(LV) 

Vyškovský dívčí šach se opět zaskvěl
 
Ryze dívčí táborský turnaj s příznačným názvem Chess Lady je již tradičním podnikem šachového kalendáře. Rok 2023 přinesl už jeho 16. ročník. V klasickém rapidovém sedmikolovém klání (tempo 20+5) měl Sportovní klub Vyškov hned dvojnásobné zastoupení. V C turnaji (2012 a ml.) se představila Vitalina Slava, ve spojeném turnaji A+B (2002-2006 a 2007-2011) bojovala Kristýna Dorazilová.
Cestu do Tábora v brzkých ranních hodinách obstarala rodina Slavových, která přibrala do auta i Kristýnku. Panovaly jisté obavy, jak se holky vyrovnají s brzkým budíčkem a dlouhou cestou. Naštěstí se ukázaly jako liché.
Vitalina (nasazená 22.) v konkurenci 28 hráček si sice hned na úvod připsala porážku s Karolínou Bočkovou, poté se však rozjela jako nezastavitelná mašina na výhry. Od druhého do šestého kola ani jednou nezaváhala a před poslední partií tak figurovala na 3. místě! Zápas na 1. šachovnici proti celkové vítězce a nasazené jedničce Anně Ličkové (1457) byl přece jen již nad její síly, přesto je konečný rezultát 5/7b. a celkové 5. místo výsledkovým překvapením a vynikajícím úspěchem vlastně teprve začínající šachistky. Vitalina potvrdila výkonnostní progres a dobrou sportovní formu z posledního období. Velká gratulace!
Kristýna (nasazená 17.) v konkurenci 41 dívek a mladých slečen spojeného turnaje do 20 let pomýšlela na umístění v první desítce. "Povinné" výhry v 1. a 3. kole s elově slabšími hráčkami se dostavily bez komplikací. Díky on-line přenosu na předních šachovnicích jsme mohli sledovat solidní výkon v souboji s hlavní favoritkou B kategorie - Lucií Rybáčkovou. Partie skončila v remízové pozici, ve které Kristýnce bohužel spadl praporek. I porážka z 5. kola s dvojnásobnou vítězkou Chess Lady - 18letou Martinou Šťastnou, byla v podstatě časová. Ve zbývajících partiích skončily na štítu Kristýnky Adéla Janoušková, dále nedávná bronzová medailistka ze ZODM - o dva roky starší Beáta Havelková, a nakonec i vycházející hvězdička - pro změnu o dva roky mladší Sofiia Markina. Turnaj se Kristýně povedl především herně, a tak po zisku 5/7 b. kromě celkového 6. místa zaslouženě brala i stříbrnou medaili ve své kategorii do 16 let. Přerušila tak vlastní "dobu bronzovou", ale jistě toho nelitovala.
Dívčí šach má ve Vyškově zřejmě jakési zvláštní kouzlo, vždyť vavříny z turnajů vozí už nejen Kristýna Dorazilová, přidávají se Lucia Hlaváčiková, Vitalina Slava a slibně se rozehrávají například i mladá Klára Švábová a Veronika Netušilová. Vytvoří jednou nějaké společné silné dívčí družstvo?
 
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky