Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

4. kolo KP1: V předvánočním kole jsme získali důležité tři body v Kuřimi! 4.5:3.5. Aktualizace o partie!

Do Kuřimi jsme přijeli těsně před desátou v bojovné náladě a podle vypsaných soupisek jsme byli v zápase favoritem. Kuřim nastoupila značně oslabená, zatímco my jsme byli kromě kapitána v podstatě kompletní. Na všech šachovnicích jsme měli mírnou (i větší) elovou převahu. Nicméně, soupeře nebylo radno podceňovat, neboť v jejích řadách pravidelně nastupují mladí talenti.

ŠK Kuřim B   ŠO MKS Vyškov
Košata Jan Z 2073 ½ - ½ 2145 Dvořák Adam H Z
Pavlík Vladimír H Z 1852 0 - 1 2118 Jireš Jiří Z
Petříček Lukáš Z 2041 1 - 0 2064 Kejík František Z
Rubeš Pavel Z 1910 ½ - ½ 1953 Rozumek Vlastimil Z
Kříž Tomáš 1814 ½ - ½ 1925 Čermák Jan Z
Kudla Vladimír 1903 ½ - ½ 1991 Moučka Jiří Z
Pešl Jan 1744 ½ - ½ 1824 Štrublík Martin H Z
Hrdina Jiří 1759 0 - 1 1837 Zabloudil Radek
  -

Zápas začal poměrně poklidně a smířlivě, po asi hodině se mě Adam ptá, jestli stačí, když remízuje. Nikde jsme nestáli hůř, Radek už stál poměrně dobře a já jsem se ve své pozici cítil dobře a věřil jsem, že celkově jako tým někde uplatníme elovou převahu. Proto mi přišla remíza Adama černými jako dobrá. Následovala remíza Jirky Moučky. V partii byl zprvu aktivnější v pozici s visícími pěšci, ale nakonec se pozice zjednodušila do remízy. Radek na osmé šachovnici získává hodně materiálu, když soupeři visí hned 3 figury zároveň a Radek tak připisuje důležitý bod a vedení týmu. Zbytek zápasu už se zdál být docela pod kontrolou, i když se domácí nakonec dotáhli na nejtěsnější rozdíl. Franta Kejík měl v časovce lepší pozici, ale bohužel se do ní příliš zamotal, zahrál nepřesně a následně ztratil figuru a prohrál na čas. V ten moment jsem (Jirka Jireš) však již měl na stole vyhranou pozici, kterou jsem nepustil. Tak jsme vedli 3:2. Dohrával Honza, Martin a Vlastík, kde jsme nikde nestáli hůř. Honza ve čtyřvěžovce nabídl remízu raději než aby se násilím snažil pozici otvírat. To už bylo jasné, že Martin snadno udrží koncovku nestejných střelců, přestože předtím byla partie hodně divoká. Jako poslední dohrával Vlastík, který měl ve střelcové koncovce pěšce víc. Proto jsme se o výsledek moc obávat nemuseli, Vlastík možná někde v koncovce vypustil výhru a soupeři se nakonec obbětí střelce povedlo uniknout do teoretické remízy, kde těžil z toho, že Vlastíkovi zůstal pouze krajní pěšec a střelec opačné barvy než bylo pole proměny. 

Přestože byl výsledek těsný, zápas jsme kontrolovali a vezeme si tedy domů zasloužené 3 body. To znamená, že přes Vánoce nejspíš přezimujeme na komfortní 3. pozici, příjemně vzdáleni od sestupových vod.

Výsledky nalezenete na ŠSČR nebo chess-results: 

https://www.chess.cz/souteze/kraj-22/rocnik-2019/

https://chess-results.com/tnr475467.aspx?lan=5&art=3&rd=4

(Jirka Jireš)

Článek ved. soutěže DC na webu JmŠS.

Partie k přehrání

 

 

Komentáře

[1]Vlastik (admin)Vloženo 08.12.2019 18:30
Super komentář zástupce kapitána Jirky Jireše! A nejen komentář, ale i jeho výhra nad kuřimskou nadějí Vladimírem Pavlíkem. Jirka má fazónu!
A druhý bod v zápase, druhý bod mladé pušky Radka Zabloudila! Jen tak dále. Je hezké chválit, když je důvod.
Důležitý zápas z hlediska připsaných bodů, objektivně jsme měli trošku navrch, i když partie Martina Štrublíka byla hodně otevřená a do Martinovi pozice trochu foukalo, ale remis udržel.
Škoda partie Franty, rozehrál ji dobře a jeho odhad na útok byl správný a soupeře v tomto přehrál, škoda že nevydržel do konce.
Honza Čermák držel partii pod kontrolu a černými byla remíza důležitá pro celkovou výhru mužstva.
Adam taktéž černými, brzká remis dobrá.
Jirka Moučka a já bílými dobrý výkon, neohroženi, stáli jsme aktivně. Já koncovkou určitě "zprasil", byla to střelcová koncovka vyhraná, dal jsem soupeři vánoční dárek v podobě záchrany oběťí střelce, kdy můj "h" pěšec a bělopolný střelec je bohužel teoretickou remízou.
Shrnutí: těsná, ale zaslouženou vyhrá a důležité 3 body!
Po 4 zápasech 9 bodů a pohodová vánoční pauza a kapitán Jarda Hejný na dovolené v daleké Laosu. Snad po návratu něco poručí za skvělé fungování družstva! :)

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky