Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

37. ročník Šachového loučení s uplynulým rokem 2020 ve výsledcích

Ve 37. ročníku Šachového loučení 2020 hrál na každém políčku šachovnice "1 hráč", na start do turnaje ve středu 30. prosince 2020 v 17,00 hod. se přihlásilo nečekaných 64 hráčů!!! Dva dny před zahájením turnaje jsme měli v týmu Šachy Vyškov přihlášeno jen 31 zájemců, nejvíce hráčů se hlásilo až v den konání turnaje, termín byl do půl hodiny před zahájením turnaje v 17,00 hod. Některé žádosti o přijetí nebyly úplné, nemohli jsme pak identifikovat hráče, 9 žádostí z celého světa přišlo až těsně před zahájením, nebyly tak přijaty do týmu. Na startu se seřadilo rekordních 64 hráčů z 20 šachových oddílů, 39 hráčů se přihlásilo ze  šachových oddílů okresu Vyškov, 5 hráčů není registrováno v ŠSČR.

Turnaj začal přesně v 17,00 hod., pro mnohé to byla vůbec první zkušenost hrát online partii na netu. V čele  tabulky se po úvodních kolech umístil na dlouhou dobu Radim Majetič, los mu nebyl ale milostiv. V předposledním 6. kole nebodoval s druhým v pořadí 10letitým reprezentantem ČR ze ŠK Staré Město B. Delgerdalaiem a další nulu doplnil do malé rošády s vítězem turnaje Jirkou Jirešem, Radim byl pak  spokojený i se 6. místem. Na třetím místě skončil hráč Slavie Boskovice Jakub Probošt, ten právě získával skalpy vyškovských hráčů a  určoval tak pořadí na dalších místech. Slávek Sládek (ŠK Merta Slavkov u Brna) a Jarek Hejný jn. potvrdili svoji formu a umístili se tak na medailových pozicích OP Vyškov. V první desítce skončil na velmi pěkném 7. místě zkušený hráč Tomáš Čermák, oceněný v kat. S75. Emeritní kapitán áčka Zdena Kupčík na svém prvním online turnaji získal hezké 8. místo. První desítku překvapivě doplnili na 9. místě Jana Mourycová a na 10. místě  Luděk Vémola. Jana zdůrazňovala, že získala více bodů než její manžel Tomáš a Luděk byl zase překvapen tím, že při svém prvním turnaji na netu má s potřebným štěstím tolik bodů. V TOP 10 okresního přeboru se na 9. místě umístil Robert Kudlička sn. a na místě 10. skončil Jan Čermák. Hráči bez označení klubu jsou z Vyškova. Obdiv zaslouží výkon našeho bývalého hráče p. Miroslava Jandla, který uhrál 3,5 bodu ze 6 kol, poslední kolo nestihl (?!), a skončil tak 32. v pořadí. Pan Jandl nyní bydlí u dcery v Šumicích u UH v dobré  tělesné i šachové kondici, aktivně hraje v obou družstvech TJ Bojkovice, 6. února 2021 oslaví své 92. narozeniny!!! .

Za pozornost stojí účast více jak 2 desítek hráčů v mládežnických kategoriích, vítěze jednotlivých kategorií v OP najdete také v příloze, největší zastoupení měly naše šachové naděje v kat. U8.

Výsledky turnaje najdete na Lichess.org https://lichess.org/swiss/jiN2Ek6D  , zde můžete po kliknutí na jméno hráče si přehrát všechny jeho partie  i s počítačovou analýzou nepřesností, omylů a hrubek.  Dostupná podrobná analýza partie je vhodná pro hráče i jejich trenéry.

V Souborech ke stažení je v excelové tabulce, zpracoval KH, konečné pořadí turnaje, dále pořadí hráčů v OP Vyškov v rapidšachu i vyhodnocení věkových kategoriích, při malém počtu hráčů byly některé kategorie sloučeny.

Článek o 37. Šachovém loučení s uplynulým rokem je zveřejněn v rubrice Sport internetového vyškovského vydání Deníku https://vyskovsky.denik.cz/ostatni_region/prvnim-sachovym-pocitacovym-prebornikem-okresu-je-jiri-jires-20210101.html