Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

2. kolo KPII A: ŠK Garde Lipovec C - ŠO MKS Vyškov B 2,5-5,5, přidány partie!

Ve 2. kole se očekávala v Lipovci s tamním céčkem vysoká výhra, průběh zápasu nám popíše kapitán béčka Radim:

Do Lipovce jsme dorazili v základní sestavě a včas, aby jsme vyslechli veškeré gratulace lipoveckých přátel našemu předsedovi (k 75. narozeninám) a hráči na 6. šachovnici (ke  vstupu do svazku manželského) a po zahájení utkání netrvalo dlouho když po půl hodině již vlály mírové prapory na 4. šachovnici, kde Zdeněk po 10. tahu přijímá remis. Po další půlhodině končí Jirka na 7. šachovnici s výhrou černými figurami. Poté v dámském gambitu přijímá remis David od svého dobře hrajícího soupeře, v pozici kdy má uzavřeného střelce v soupeřově táboře. Pozápasová analýza ukázala, že by střelce vysvobodil se ziskem pěšce (stačilo jen trochu odvahy a trpělivosti). Jako další poráží svého čerstvě ženatého soupeře také v dámském gambitu Robiš a dokazuje mu, že ho v manželství nikdo šetřit nebude. Já jsem dnes na svého soupeře útočil celou partii. Poté co útok již slábl, soupeř díky nedostatku času nenašel nejlepší obranu proti matu na 1. řadě (31. Kh1) a po výměnách ztrácí 2 figury za věž a následně rozhoduje postup mých centrálních volných pěšců. Za stavu 4-1 dohrávají první 3 šachovnice. Tomáš má v koncovce o pěšce víc ( a na hodinách 30 sekund), Radek izolovaného pěšce, kterého brzy ztratí a Vlastík na šachovnici divočinu s kvalitou víc, ale soupěř má postouplé pěšce. V tuto chvíli současně přijímá nabídku remis Tomáš (na mé přání) a současně příjímá nabídku remis i Radkův soupeř. Dohrává Vlastík. V kritické pozici nenachází jeho soupeř vyhrávající pokračování a po likvidaci postouplých pěšců za věž nastává koncovka V+S+p proti V+S+p kde střelci jsou nestejnobarevní, v této pozici dávají oba soupěři partii za remis (tato divoká partie by si zasloužila samostatnou analýzu). Optimistická očekávání jsme tedy nenaplnili, ale výsledek odpovídá průběhu.

 

ŠK Garde Lipovec "C"   ŠO MKS Vyškov "B"
Krejčí Petr 1854 ½ - ½ 1963 Mouryc Tomáš
Ševčík Milan 1764 ½ - ½ 1954 Rozumek Vlastimil
Nečas Michal 1716 ½ - ½ 1838 Zabloudil Radek
Ševčík Luboš 1672 ½ - ½ 1635 Fabian Zdeněk
Bednář Petr 1768 0 - 1 1759 Majetič Radim
Šíbl Jan 1551 0 - 1 1707 Kudlička Robert
Kratochvíl Martin 1441 0 - 1 1781 Jakubčík Jiří
Kovařík Jan 1248 ½ - ½ 1541 Steiner David
  -  

 

Výsledky jsou již na Chess-Results.com i na webu ŠSČR

Partie k přehrání

Luboš fandí Spartaku Trnava a Zdena Dynamu Pardubice.jpg
Na 8. šachovnici hrál David Steiner s lipoveckým talentem Janem Kovaříkem .jpg
Poslední partie utkání Vlasta Rozumek-Molan Ševčík skončila také remízou.jpg
V řadě šachovnic u okna hráli vpravo na 1. a 2. desce Tomáš a Vlasta.jpg

Komentáře

[1]DavidVloženo 04.11.2019 08:42
Hráč Lipovce měl ELO 1250 ale na tohle ELO to zahrál fakt výborně. Že by nějaký nový Martin Štrublík? Nelze podceňovat vůbec nikoho.

Já tam taky udělal pár chyb, ztratil jsem minimálně jedno tempo tím, že jsem pak trochu měnil plán hry. To byla asi chyba.

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky