Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

17. ročník Vyškovské rošády se hrál 7.1.2023

V sobotu 7. ledna 2023 se v Besedním domě konal XVII. ročník šachového turnaje pro děti a mládež Vyškovská rošáda. Hrály se tři samostatné turnaje, turnaj špuntů (děti do 8 let), turnaj mladších žáků (kategorie U10 a U12) a turnaj starších žáků – kategorie U14. Výsledky turnajů mladších a starších žáků jsou započítány do Jihomoravského krajského přeboru mládeže v rapid šachu pro sezónu 2022/2023. Do všech tří turnajů se prezentovalo celkem rekordních  137 mladých šachistů!

V turnaji špuntů hrálo 23 dětí ročník narození 2015 a mladší. Nejmladší hráčkou byla Šarlota Stará, ročník narození 2018, Šachy Brankovice. Pro většinu dětí to byl jeden z prvních turnajů, a tak si zde mohly vyzkoušet, jak to na takovém turnaji chodí. Tento turnaj rozhodoval nestárnoucí Stanislav Vémola, kterému pomáhal Martin Kužílek.

V turnaji špuntů se představilo 6 vyškovských nadějí: Radek Majetič, David Maršál, Adam Toman, David Malík, Tobias Zapletal a Veronika Netušilová. Pro většinu z nich to byl první velký turnaj.

Konečná tabulka turnaje A

Výsledky podle kategorií:

D08

1.

Nina Slavíková

ŠK Sulimov

2.

Julie Weishäupelová

Šachová škola Hříbata

3.

Veronika Netušilová

neregistrovaná,                                                šachový kroužek SVČ Maják Vyškov

HO8

1.

Richard Peša

ŠK Duras BVK

2.

David Moravec

ŠK Staré Město

3.

Šimon Dlouhý

TJ Lokomotiva Česká Třebová

 

Ve velkém sále Besedního domu se hrál turnaj B určený pro děti ročník narození 2011 a mladší. Tento turnaj se hrál pod dohledem hlavního rozhodčího Jana Kotisy, kterému asistovali sáloví

rozhodčí Radim Majetič, Jiří Trněný a Robert Kudlička.

V turnaji mladších žáků reprezentovalo vyškovský šach hned 13 mladých šachistů. Nejlépe si vedl Marek Pukowietz, který v průběhu turnaje ztratil jen jeden bod a v konečném hodnocení turnaje obsadil vynikající druhé místo. Čtyři body uhráli David Jabůrek, Vitalina Slava, Vojta Doležel a Mirek Snopek. Vitalině stačily čtyři body na třetí místo v kategorii dívek do 12 let. Mezi tříbodové se zařadili Jan Snopek, Karel Střelec, Jakub Malík, Richard Képes, Klára Švábová a Myroslav Chopyk. Poslední dva jmenovaní dochází do kroužku Honzy Slepánka při SVČ Maják Vyškov. Dva body vybojovala děvčata Veronika Dorazilová a Šárka Majetičová z SK Vyškov.

Konečná tabulka turnaje B

Výsledky podle kategorií:

D10

1.

Šárka Kyjovská

ŠK Sulimov

2.

Oldřiška Pavlíková

Šachová škola Hříbata

3.

Adéla Karáfiátová

Šachová škola Hříbata

H10

1.

René Moravec

ŠK Staré Město

2.

Tsyren Berdnikov

Šachová škola Hříbata

3.

Matěj Benda

Jezdci Jundrov

D12

1.

Sára Pešková

ŠK Lokomotiva Brno

2.

Karina Starenka

Agentura 64 Grygov

3.

Vitalana Slava

Sportovní klub Vyškov

H12   

1.

Staniskav Krasovskyi

ŠK Lokomotiva Brno

2.

Marek Pukowietz

Sportovní klub Vyškov

3.

Metoděj Votěch

Spartak Velká Bíteš

 

Starší žáci ročník narození 2009 a mladší obsadili zkušební sál ve druhém patře Besedního domu. Turnaj, ve kterém hrálo 30 hráčů, řídil Jaroslav Hejný.

V nejstarší kategorii se představili tři hráči Sportovního klubu Vyškov. Kristýna Dorazilová potvrdila svou výkonnost ziskem pěti bodů a celkovým čtvrtým místem v turnaji. V kategorii dívek do 14 let obsadila 1. místo. Dobře si počínal i Adam Ulrich, který si na své konto připsal 4 body. Karol Képes  uhrál jeden bod.

Konečná tabulka turnaje C

Výsledky podle kategorií:

D14   

1.

Kristýna Dorazilová

Sportovní klub Vyškov

2.

Zuzana Stará

ŠK Staré Město

3.

Běta Kubátová

ŠK Duras BVK

H14

1.

Václav Šetina

ŠK Kuřim

2.

Tobiáš Komárek

Jezdci Jundrov

3.

Vojtěch Karafiát

ŠK Duras BVK

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci Vyškovské rošády.

Poděkování patří také Městskému kulturnímu středisku Vyškov a jeho zaměstnancům za poskytnutí nádherných prostor Besedního domu a spolupráci při organizaci turnaje. Dále bych chtěl poděkovat Městu Vyškov a firmě Eurovia za poskytnutí cen pro účastníky tohoto turnaje. Poslední poděkování patří paní Markétě Trněné a její pomocnici paní Blance Kocmanové za perfektní občerstvení pro účastníky turnaje.

Fotogalerie

Fotografie pořízené Lenkou Voráčovou si můžete prohlédnout na tomto uložišti

Prezentace Vyškovské rošády na webu JmŠS

 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky