Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

1. ročník Memoriálu Svatopluka Hastíka

V sobotu 12.10.2019 proběhl v Jeseníku 1. ročník Memoriálu Svatopluka Hastíka, kterého se zúčastnila velká výprava Sportovního klubu Vyškov posílena o Roberta Kudličku staršího (MKS Vyškov). V kategorii do deseti let hráli Honzík Kotisa a Mareček Pukowietz. V kategorii do dvanácti let hrál pouze starší brácha Marečka Patrik Pukowietz a ve společné kategorii do osmnácti let a Open kategorii jsme měli nejširší zastoupení: Jirka Trněný, Andy Chelík, Martin Kužílek, Robert Kudlička ml, Radka Slepánková a Martin Rudolf. Nejlepšího výsledku dosáhl Honzík, který ve své kategorii skončil na druhém místě. Mareček skončil na pěkném devátém místě, kdy si obhájil své nasazení. Patrik si dokonce své nasazení vylepšil a skončil na sedmém místě. Radka skončila jako druhá nejlepší žena kategorie OPEN na osmnáctém místě. Robert starší byl dvacátý sedmý, další umístění: Robert mladší (45.), Andy (47.), Martin Rudolf (50.), Jirka (55.) a Martin Kužílek (57.).

Honzík vyhrál pěkný pohár a i ostatní členové výpravy si odnesli kromě zážitku z krásného turnaje i drobnou cenu v podobě lahodných lázeňských oplatků.

Velké poděkování patří i paní Pukowietzové za obětavou pomoc při zajištění dopravy. Děkujeme.

ZDE je obsáhlá reportáž z webu šachového oddílu Jeseník včetně fotogalerie a krátkého videa, jsou zde i k přehrání všechny partie z online šachovnic.