Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Sportovní klub Vyškov

Sportovní klub Vyškov

Hlavní představitelé klubu:

Předseda Sportovního klubu Vyškov, zapsaný spolek

Bc. Karel Hruška

mob. 607 617 344

e-mail: karel.hru@seznam.cz 

 

Místopředseda SK Vyškov, z.s.:

Jan Slepánek

mob. 604 692 034

e-mail: jan.slepanek@seznam.cz

 

Organizační pracovník  a trenérka SK Vyškov, z.s.

Radka Slepánková

Tel: 724 819 550

radka.slepankova@seznam.cz

 Seznam registrovaných hráčů 

 

Posláním SK Vyškov je především práce s mládeží a organizace turnajů pro mládež okresního i republikového významu.

 

Práce s mládeží

  1. fáze -  spolupráce s vyškovskými školami, kde organizujeme šachové kroužky určené především začátečníkům. Cílem těchto kroužků je především seznámit děti s pravidly šachové hry, vzbudit u dětí zájem o tuto královskou hru a následný trénink především taktiky a základních zásad zahájení a základy koncovek. Vyhledávat nové talenty, kteří pak mají možnost individuálního tréninku a nebo navštěvovat šachový kroužek šachy speciál.
  2. fáze - šachový kroužek – jde o skupinový trénink max. 6 dětí přibližně stejných výkonností a znalostí. cílem tohoto kroužku je především prohlubovat znalosti dětí získaných při základním výcviku, seznámit děti a dorůstající mládež se šachovou strategií a rozebírat partie sehrané na turnaji. Tento kroužek probíhá pod vedením zkušených trenérů v prostorách MKS Vyškov každé pondělí od 14 do 16 hodin.Nejlepší mládežníci hostují za MKS Vyškov v krajském přeboru dospělých I. a II. třídy.
  3. fáze - individuální tréninky - tyto tréninky jsou určeny pro nejtalentovanější mladé šachisty. Cílem těchto tréninků je prohloubení znalostí získaných v kroužcích a také příprava na účast na vrcholných akcí jako např. MČR, Mistrovství Moravy a Slezska apod.

 

 

Organizace turnajů

Pravidelně každý rok je SK Vyškov pořadatel Okresního přeboru jednotlivců a Okresního přeboru škol. Pro další ročníky nám byla opět nabídnuta spolupráce DDM Vyškov. Ve spolupráci s Městem Vyškova a MKS Vyškov jsme pořádali několik Mistrovství České republiky (do 8 let a Junioři a juniorky). Pravidelně pořádáme jeden z turnajů krajských přeborů v rapid šachu s názvem Vyškovská rošáda.

Především pro mladé členy klubu organizujeme seriál turnajů pro děti a mládež v rapid šachu, který se koná pravidelně každý měsíc v prostorách MKS Vyškov.

    

 


 

 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky