Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Zahráli jsme si ve stínu černohorských soudků

V neděli 27. 4. si zahrála dokonce tři vyškovská družstva rapid O Černohorský soudek. Nebudu ani moc přehánět, když řeknu, že je snadnější se pro vyškovské šachisty sejít ve vzdálených Boskovicích, než ve Vyškově. O tom svědčí účast dvanácti hráčů v postavených mužstvech A, B, C.

MKS Vyškov "A" - Václav Pech, Vlastik Rozumek, Zdeněk Kupčík, Jirka Moučka

MKS Vyškov "C" - Jirka Jireš, Honza Čermák, Franta Kejík, Tomáš Čermák

MKS Vyškov "B" - Robert Kudlička, Zdeněk Fabián, Jirka Jakubčík, Miroslav Jandl

 

Pořadí "A", "C", "B" je seřazeno podle konečného umístění vyškovských týmů. Respektivě 9., 13. a 20. místo, což odráží i nadpis tohoto článku, že jsem si zahráli ve stínu černohorských soudků.

Sportovní úroveň byla velmi dobrá, první tři příčky obsadily silná družstva:

1.     Bohemia Pardubice "B"
2.     Makkabi Boskovice "A"
3.     Lokomotiva Brno.

Celkem se účastnilo 29 družstev.

Výsledky turnaje.

Začalo se jako vždy s malým zpožděním, které ale nikomu moc nevadilo. Začátky dalších kol byly po odevzdání výsledků rozlosovány rychle a turnaj dále neměl větší prostoje.

Škoda jen, že přestávky, která byla vyhlášena po 5. kole, nemohli účastníci turnaje využít k obědu v sousední restauraci, kde se prostě v tu dobu nevařílo. Myslím si, že je to škoda pro hráče i uvedené restaurační zařízení. Po skončení turnaje a vyhlášení výsledků, může jen stěží někdo počítat, že se hráči odeberou na pozdní oběd, místo nasednutí do aut a odjezdu směr domov.

Startovné 300 Kč na družstvo (75 na jednotlivce) mi připadá trochu vysoké, počítal bych spíše s obligátní dvoustovkou. Tím se nechci plést oragnizátorům do finančních kalkulací, je to jen můj osobní názor a můj pocit, zvláště, když se na turnaji objevují tradiční ceny - produkty pivovaru Černá Hora a žádné jiné. To na bleskáči v Trnávce to s cenami před týdnem vypadalo jinak a můj pocit z cen v Boskovicích je už po několika ročnících pořád stejně neutěšený.

Turnaj byl hlavně setkáním mnoha známých tváří a v kombinaci s devíti koly rapidu to bylo hezké vyplnění neděle.

 

Tahu zdar!

Komentáře

[1]Pavel HubenýVloženo 02.05.2014 07:37
Vážení šachoví přátelé z Vyškova. Vážím si Vaší účasti a upřímně mne mrzí Vaše nespokojenost. Pokusím se vysvětlit: 1.Restaurace v budově nevaří o víkendu asi 3 měsíce, napadlo mne objednat hromadný oběd (např. guláš), ale objevují se výtky, že někdo jej nejí apod. 2.Věcné ceny v relaci ke startovnému nejsou, 75 Kč na hráče je málo i hodně, chtěl jsem přikoupit ceny alespoň pro družstva dětí, ale úplně zapomněl...Nájem sálu je drahý, ale přesto jsem měl cenový fond navýšit, je to moje chyba. Vážení Vyškovští, děkuji Vám za připomínky a snad mí nástupníci v roce 2015 budou turnaje pořádat lépe...
reakce: [2]
[2]Vlastimil Rozumek (admin)Vloženo 02.05.2014 22:22
[1] Vážený Pavle Hubený. V žádném případě mé vyslovené názory neberte jako výraz, že se mi turnaj nelíbil. Pozitiva byla zcela v převaze nad drobnostmi, které jsem vzpomenul. Zorganizoval jste krásný a velký turnaj, na který můžete být spolu se svými kolegy právem hrdý a díky Vám za to. Protože kdyby se nám u Vás v Boskovicích nelíbilo, určitě bychom tam v tak hojném počtu nejezdili. Do dalších ročníků a dalších šachových akcí Vám přeji hodně úspěchů.
S úctou V.R.
[3]JerzzyVloženo 03.05.2014 18:09
Krátce:
trošku nás naštvalo, že jsme hráli z devíti kol 2x derby. Ale jak někdo vtipně poznamenal,ve Vyškově bychom se nikdy nesešli.
Takže díky za turnaj v Boskovicích. (I když nás tam možná po letošní sezoně KPII nemají moc rádi ... :-)
JJ

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky