Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Velká cena Vyškov mládeže v online rapid šachu - aktualizace po každém turnaji!!!

Pro děti a mládež do 15 let jsme připravili seriál online turnajů v rapid šachu, který jsme nazvali Velká cena mládeže v online rapid šachu. Jedná se o sedm turnajů, které se budou hrát každý pátek do konce dubna, vždy od 17:30 hod. Turnaje hrajeme ve webové aplikaci Lichess.org., další podrobnosti naleznete v přiložených propozicích.

Výsledky jednotlivých turnajů budou započteny do tabulky. Vítěz získá 50 bodů a další v pořadí vždy o bod méně. Další body mohou děti získat za účast v Open online turnajích v rapid šachu, které také každou středu a neděli pořádá SK Vyškov, (5 bodů za odehrání všech 7 kol v každém turnaji plus body z tabulky).

Tabulka účastníků Velké ceny

1. turnaj - pátek 19. 3. 2021

V prvním turnaji hrálo 35 mladých šachistů nejen z jihomoravských oddílů, ale zúčastnila se ho i početná skupina hráčů z Vysočiny a také sourozenci Staří, hrající za ŠK Staré Město. V konečném pořadí obsadil první místo se ziskem 6 bodů Tadeáš Hladký, hrající za oddíl Jezdci Jundrov. Na druhém místě skončil Šimon Lang (ŠK Světlá nad Sázavou), který uhrál také 6 bodů, ale měl horší pomocné hodnocení. Bronzovou pozici uhájil Filip Zedníček z Gambitu Jihlava. Těsně za ním skončil nejlepší hráč kategorie do 10 let Mikuláš Hladký (Jezdci Jundrov). Nejlepším domácí hráčkou byla Kristýna Dorazilová, která skončila na pěkném pátém místě.

Ostatní výsledky, které jsou již započteny do tabulky účastníků Velké ceny mládeže Vyškov, si můžete prohlédnout na https://lichess.org/swiss/xDHHTe6x

2. turnaj - pátek 26. 3. 2021

Ve druhém turnaji si zahrálo 28 šachových nadějí. V kategorii do 15 let ovládl turnaj hráč Gambitu Jihlava Filip Zedníček, který v turnaji nezaváhal a vyhrál všech sedm partií. Na druhém místě v kategorii a třetí celkově skončil ŠImon Lang a třetí místo obsadil Martin Rybáček reprezentující Gambit Jihlava. V kategorii do 10 let zářil Mikuláš Hladký, který kategorii vyhrál se ziskem 6 bodů. V celkovém hodnocení turnaje mu parří krásné druhé místo. Z domácích hráčů byl v tomto turnaji nejlepší Adam Ulrich, který uhrál 4,5 bodu což mu stačilo na 8. místo.

3. turnaj - pátek 2. 4. 2021

Třetí turnaj si zahrálo celkem 30 mladých šachistů. V průběhu minulého týdne byl zrušen účet v aplikaci lichess dosavadnímu lídrovi Filipu Zedníčkovi. Důvodem bylo porušení podmínek aplikace. Třetí turnaj ovládl Tadeáš Hladký před Šimonem Langem. Na třetím místě skončil Pavel Vojtek hrající za Jezdce Jundrov. V mladší kategorii byl nejlepší Mikuláš Hladký, který v turnaji obsadil sedmé místo. Nejlepší domácí hráčkou byla Kristýna Dorazilová na šestém místě.

4. turnaj - pátek 9. 4. 2021

V dalším turnaji Velké ceny, který hrálo 27 mládežníků, vyhrál s plným počtem bodů Šimon Lang. O další dvě místa se podělili sourozenci Rybáčkovi z Gambitu Jihlava. Druhý skončil Martin a třetí byla jeho sestra Lucie. Hned za nimi se umístila domácí šachová naděje Kristýna Dorazilová. V kategorii do 10 let dominoval opět Mikuláš Hladký (V celkovém pořadí 8, místo).

5. turnaj - pátek 16. 4. 2021

Medailové pořadí v pátém turnaji: 1. Pavel Vojtek - Jezdci Jundrov, 2. Martin Rybáček - Gambit Jihlava, 3. Tadeáš Hladký - Jezdci Jundrov. V kategorii do 10 let bylo následující pořadí: 1. Mikuláš Hladký - Jezdci Jundrov (16. místo v turnaji), 2. Martin Policar - TJ Spartak Pelhřimov (18.), 3. Marek Pukowietz - SK Vyškov (20.). V turnaji hrálo 31 hráčů, nejlepší domácí hráčkou byla opět Kristýna Dorazilová na 4. místě.

6. turnaj - pátek 23. 4. 2021

V předposledním turnaji se prezentovalo 27 mladých šachových nadějí. Vítězem turnaje byl Šimon Lang. Na druhém místě se umístila domácí hráčka Kristýna Dorazilová. Třetí skončila další dívka Lucie Rybáčková. mezi hráči do 10 let byl nejlepší Martin Policar, který v turnaji skončil na pěkném sedmém místě.

7. turnaj - pátek 30. 4. 2021

V závěrečném turnaji, který rozhodoval o konečném pořadí hrálo 22 hráčů. Vítězem turnaje byl Tadeáš Hladký. Na druhém místě skončil Šimon Lang, což mu zajistilo celkové třetí místo. Třetí místo patřilo nejlepšímu hráči kategorie do 10 let Mikuláši Hladkému, který tak potvrdil celkové vítězství ve své kategorii. Na čtvrtém místě dokončila turnaj nejlepší domácí hráčka Kristýna Dorazilová. Ta vyhrála kategorii do 15 let a to díky 100% účasti ve všech turnajích, které se do Velké ceny započítávali.