Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Veliký úspěch Kristýnky Dorazilové - z MČR veze bronzovou medaili. Aktualizace o komentář Jana Kalendovského k vítězné partii 9. kola.

Letošní Mistrovství ČR mládeže do 16 let se konalo od 22. do 29. 6. 2021 v Koutech nad Desnou. Vyškovský šach zde vzorně reprezentovala Kristýna Dorazilová v kategorii D12. V turnaji uhrála 6 bodů, což jí stačilo na senzační třetí místo, a to do turnaje byla nasazena na 16. místě.

Kristýnka začala sbírat body hned od prvního kola. V prvním a druhém kole uhrála za remízu po půl bodu. Ve třetím kole přišla výhra nad Vanessou Stehlíkovou z klubu 2222 ŠK Polabiny a ta ji posunula do první poloviny výsledkové listiny. V následujícím kole prohrála s druhou nasazenou hráčkou, ale vše si vynahradila v dalších dvou kolech, kdy si připsala dvě výhry. Po šesti odehraných kolech měla Kristýna na svém kontě krásné čtyři body a to ji posunulo do boje o třetí místo. Když v sedmém kole prohrála s Lenkou Mikešovou z Grygova (ta skončila na konečném 2. místě) začala se vidina bronzové medaile vzdalovat, ale Kristýna zbraně nesložila a v osmém kole porazila první nasazenou hráčku Amélii Zádrapovou z ŠK Vsetín. Před posledním kolem, ve kterém se utkala s nejlepší hráčkou turnaje Lucií Rybáčkovou, bylo jasně dáno, že případná výhra zaručí Kristýnce konečné třetí místo. Partie byla vyrovnaná až do té doby, kdy se Kristýně podařilo využít drobné chyby soupeřky a partii dotáhnout do vítězného konce, a tím si zajistit medailové umístění.

Výsledky Kristýny:

Kolo Šach. St. č.  Jméno RtgFIDE Klub Body Výsl.
1 5 5 Horková Tereza 1230 Beskydská šachová škola z.s. 5 1/2(w)
2 6 13 Kaplanová Dominika 0 ŠK JOLY Lysá nad Labem, z.s. 5 1/2(b)
3 5 9 Stehlíková Vanessa 1034 2222 ŠK Polabiny, z.s. 3,5 1(w)
4 5 2 Buchtová Viktorie 1432 Beskydská šachová škola z.s. 5,5 0(b)
5 7 12 Svačinová Valentýna 0 SK OAZA Praha 3,5 1(w)
6 5 15 Kammová Kateřina 0 ŠK JOLY Lysá nad Labem, z.s. 4,5 1(b)
7 2 11 Mikešová Lenka 1010 Agentura 64 Grygov 6,5 0(w)
8 3 1 Zádrapová Amálie 1471 Šachový klub Vsetín, z.s. 5,5 1(b)
9 1 3 Rybáčková Lucie 1372 Gambit Jihlava 7,5 1(w)

Tímto bych chtěl Kristýnce poděkovat za vzornou reprezentaci Sportovního klubu Vyškov a popřát jí ještě více takových úspěchů. Poděkování patří také mamince Kristýny, která jí na turnaj doprovodila a byla jí po celý turnaj oporou. Také bych nechtěl zapomenout poděkovat Radimu Majetičovi za to, že byl v každodením kontaktu s Kristýnkou a kromě podpory ji poskytoval i cenné rady.

Odkaz na konečné výsledky turnaje – chess-results

Na tomto mistrovství vyškovský okres zanechal ještě jednu stopu a to v kategorii D10. Zde hrála bývalá hráčka oddílu Šachy Brankovice, dnes členka ŠK Staré Město Zuzana Stará, také ona obsadila třetí místo ve své kategorii. Zuzanka  začínala hrát šachy u pana učitele Stanislava Lánského a zdokonalovala se u trenérky Radky Slepánkové. V současné době je pod odborným vedením naší nejlepší české šachistky Joanny Worek.

Fotografie paní Voráčové z mistrovství si můžete prohlédnout zde.

V Souborech pro stažení si můžete prohlédnout komentář Honzy Kalendovského k poslední partii 9. kola Dorazilová-Rybáčková.