Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Vánoční turnaj ve Vlčnově hrálo na Štěpána 5 hráčů z MKS Vyškov

 Na Štěpána se vypravilo do Vlčnova na silně obsazený vánoční turnaj s necelou stovkou účastníků a 9 šachovými velmistry hned 5 vyškovských hráčů. Nejlépe se vedlo nejmladšímu z nich, Radek Zabloudil nasazený jako 70. skončil se 6 body na velmi pěkném 17. místě, jenom 5 míst za posledním velmistrem!!! O průběhu turnaje a se svými zážitky se s námi účastníci jistě na těchto stránkách podělí.

Turnajem provází webové stránky TJ Vlčnov.

Výsledky
 

Komentář Vlastika Rozumka:

Ve Vlčnově, při prezenci, mi někdo zaklepal na rameno, Jirka Jireš plus Radek Zabloudil, Honza Čermák a Martin Špilar. Takže 5 hráčů z Vyškova, pěkná účast :)

V turnaji si průběžně naše šachové mládí vedlo dobře. Sledoval jsem částečně asi 3 partie Radka, které se rozhodovaly v posledních 5 minutách, byly bojovné a Radek se vždy popral o body. 

Já pár partií nedohrál bodově, i když jsem je dobře začal a rozehrál. Co mne ale rozhodilo a rozladilo bylo poslední kolo. Vylosováno, všichni zasedli k šachovnicím a začali hrát. Pořadaté ho stopli, že je něco špatně a bude znovu nalosováno. OK. Nové rozlosování, noví soupeři. Dostal jsem Josefa Knotka z Kunovic, kterého znám z mládí z UH. Hrajeme asi 5 minut, získávám pěšce a přivyhranou pozici černými s dobrým časem. A  zase. Stop. Tedy stop asi 4 šachovnicím na stolech 21 - 24. Všude jinde se může pokračovat, jen zde se zase musí skončit a musíme si vzájemně prohodit soupeře. Tak toho už mám opravdu dost a komentuji to hlasitě, že snad po 5 minutách hraní, to už mají pořadatelé nechat dohrát, za jejich "blbost" já nemohu.
V nové partii stojím dobře, ale pořadatelské rozhození se na mne podespisuje a dělám chybu, která mne stojí partii a nedosáhnu na 5,5 bodu, což by byl slušný výsledek.  Při mé účasti před 3 lety mi vyhranou partii rozhodčí P. Koutný zremizoval, prý jsem se nesnažil o výhru a chtěl vyhrát na čas. Ale průběh byl zcela jiný a já jen netahal na čas, naopak jsem soupeři dal možnost jít pěšcem dopředu a postavit si dámu. Takže z mého pohledu mám na tyto vlčnovské turnaje vždy trochu trpkou vzpomínku, díky krpám pořadatelů. 

Co se týče cen, hracího sálu, prostředí, tady si zaslouží pochvalu, ale doufám, že pokud zde budu hrát i v budoucnu, odehraji si partie ve větším vánočním klidu!

Komentář Jirky Jireše:

Turnaj byl příjemným zpestření povánočního času a pro mnohé z nás to byl první rapid po delší době.

Radek hrál velmi dobře, což také dokazuje 6 bodů z devíti a celkové sedmnácté místo, byl nejlepší z vyškovské výpravy. V podstatě ve všech partiích měl nad soupeřem navrch, některé z partií se však do konce dotáhnout nepovedly.

Pro Martina to byl velký comeback. Vzbudil pozornost hned v prvním kole, kdy porazil hráče, který byl elově o více než 500 bodů silnější. I po zbytek turnaje si držel dobrý standard a dokázal udržet několik těžkých koncovek. 

Honza ze začátku hrál na oběti více než na body, ale nakonec se rozjel a dobře se rozehrál na šachové loučení. 

Já jsem se v turnaji trošku trápil, měl jsem slabší chvilky a některé partie jsem nesehrál dobře nebo jsem prohospodařil moc času. Ale s celkovým výsledkem nakonec můžu být spokojený. Potěšily mě nástěnné šachy na zeď, které na mě zbyly mezi cenami.

Vlcnov2.jpg
Vlcnov3.jpg
Vlcnov1.jpg
IMG_4801.JPG

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky