Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

V utkání 7. kola KPII A stálo štěstí na straně našeho béčka Lokomotiva Brno C - MKS Vyškov B 3,5 - 4,5

Důležité body v boji o záchranu získalo naše béčko na půdě brněnské Lokálky, družstvo odjíždělo k zápasu v poměrně silné sestavě se 6 hráči základní sestavy. Chyběl opět ale Vašek Pech na 1. šachovnici, ten má již povinnost odehrát 2 zápasy v posledních 2 kolech a Radku Orálkovi chybí odehrát ještě 1 zápas.

ŠK Lokomotiva Brno "C"   MKS Vyškov "B"
Marša Alexandr (Z, S6) 1894 1 - 0 1752 Zabloudil Radek (Z, U1)
Šaršon Ondřej (Z, V) 1841 0 - 1 1761 Fabian Zdeněk (Z, S5)
Fryda Dominik (Z, K,) 1844 1 - 0 1836 Jakubčík Jiří (Z, S5)
Žitný Michal (Z, U1) 1805 1 - 0 1773 Slepánek Jan (Z, H,)
Haupt Jaromír (Z) 1769 0 - 1 1817 Kudlička Robert (Z, ZK)
Lisik Miroslav (C)   0 - 1 1776 Kocman Richard (Z, H,)
Di Liberti Ivan (C) 1000 ½ - ½ 1728 Čermák Tomáš (S65)
Arabo Semir (U14) 1091 0 - 1 1734 Majetič Radim
  :  

Trochu znervoznělý Radim Majetič dorazil ke své partii s několikaminutovým zpožděním, nemohl najít ze Staňkové ulice vchod do nádvoří školy. Ještě že jsem vykoukl na ulici Rybníček a Radima odchytl ze Staňkové. Ten se ale družstvu odměnil za 1 hodinu a 25 minut  hry rychlou výhrou na 8. šachovnici. Na čtvrtém postu dlouho nevydržel s bílými figurami Jenda Slepánek, stav je vyrovnán a na zbývajících šachovnicích  nic moc, jen na dvojce má Zdena Fabian trochu navíc. Na 1. desce se tentokrát nechytá Radek Zabloudil, ten prohrává s Alexandrem Maršou.  Ve 3. hodině hry se k nám přiklání štěstí, soupeř Robiho Kudličky Jaromír Haupt nastavuje černé věži zadarmo střelce, ten je sice kryt pěšcem, ale zapomíná, že je ve vazbě na dámu,  partie bude v diagramu. Taky Tomáš Čermák má kliku, se 2 pichy méně, viz diagram, drží remízovou pozici s francouzky mluvícím soupeřem, s těmito body se již nepočítlo! Prohrává po marném boji Jirka Jakubčík s kapitánem domácího družstva Dominikem Frydou, ale vzápětí dorovnává stav Zdena Fabian na druhé desce s mladým Ondřejem Šaršoněm. Hraje se již 3,5 hodiny a stav utkání je nerozhodný 3,5-3,5. Kam poputují body rozhodne výsledek poslední hrané partie mezi Ríšou Kocmanem a Miroslavem Lisíkem. Ríša má kvalitu k dobru, nabízenou remíz v 54. tahu nepřijímá. Hrací místnost se pomalu vyprazdňuje, hrálo se v ní trojutkání, v předposlední partii plichtí s pěšcem navíc Mirek Hurta s Břeťou Eichlerem. Naše partie je poslední, Ríša ztrácí 1 pěšce, ale pozice je stále na výhru. Soupeř se v 5. hodině hry dopouští chyby, ztrácí po šachu pěšce a partii v 67. tahu vzdává. Snad se nám podaří partii přepsát do diagramu. Šťastná výhra 4,5-3,5 na půdě soupeře má pro vyškováky v boji o záchranu cenu zlata!

Stále není rozhodnuto, které družstvo chytne Černého Petra na sestup ze soutěže, o tom rozhodnou příští 2 poslední kola. Podívejte se jaké kdo má šance.

Tabulka soutěže po 7. kole na svazovém webu i na Chess-Results.com..

Článek řídícího soutěže KPII A na webu JmŠS.

Také JK se o našem zápasu zmínil ve svém článku.Zakletá klubovna.

Pár fotek pořídil mobilem Staňa V.

 

Soubory ke stažení

KPIIA_7.pdf
1.-4. šachovnice utkání.jpg
Béčko MKS od první desky.jpg
Tato trojka na 6.-8. šachovnici, zleva Ríša Kocman-Tomáš Čermák-Radim Majetič uhrála 2,5 bodu!.jpg
Závěrečné postavení poslední partie Richard Kocman - Miroslav Lisík..jpg
ČNT i  BNT Závěrečná pozice Di Liberti Ivan-Čermák Tomáš.jpg

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky