Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Úspěch mladých vyškovských šachistů na krajském kole MČR školních týmů

Krajské kolo Mistrovství ČR školních týmů se konalo 28. 1. 2020 v Břeclavi. Vyškovský okres zastupovalo 5 školních  týmů,které si zajistily postup v okresním kole. Hrály se tři samostatné turnaje.

V kategorii 1. - 5. tříd hrála družstva ZŠ Purkyňova Vyškov a ZŠ Brankovice. Prvně jmenované družstvo patřilo k favoritům turnaje, o čemž svědčí i nasazení na 1. místě startovní listiny. Družstvo ZŠ Purkyňova tvořili mladí hráči Sportovního klubu Vyškov  Patrik Pukowietz, Rafael Provazník, Marek Pukowietz a Lucia Hlaváčiková. Po celou dobu turnaje se toto družstvo drželo v popředí výsledkové listiny a v konečné tabulce skončilo na vynikajícím druhém místě se shodným počtem bodů jako měl vítěz ze ZŠ Úvoz Brno. O pořadí na prvních dvou místech rozhodlo pomocné hodnocení. Umístění na druhé příčce zajistilo vyškovskému družstvu postup na republikové kolo, které se bude hrát 22. - 24. 6. 2020 ve Zlíně. Patrik a Lucka byli také oceněni jako nejlepší hráči na svých šachovnicích. Výborný výsledek zaznamenal další zástupce našeho okresu ze ZŠ a MŠ  Brankovice, která skončila na pěkném 4. místě.

2. ZŠ Vyškov Purkyňova (Rtg prům.:1240, PH 1: 20,5 / PH 2: 108)
Šach.   Jméno Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Body Partie Rtg prům.
1   Pukowietz Patrik 1305 CZE   1 1 1 0 1 1 1 6,0 7 1163
2   Provazník Rafael 1362 CZE   1 0 0 ½ 0 1 1 3,5 7 1079
3   Pukowietz Marek 1246 CZE   1 1 0 0 0 1 1 4,0 7 1036
4   Hlaváčikova Lucia 1045 CZE   1 1 1 1 1 1 1 7,0 7 1000

Týmy Gymnázia Vyškov a ZŠ Rousínov zastupovaly okres Vyškov v turnaji kategorie Z2 žáků 6. - 9. tříd. Lépe si vedlo družstvo Gymnázia Vyškov, které skončilo na 5. místě. Družstvo hrálo v sestavě Ondřej Mikulášek, Gabriel Provazník, Jan Jakub Čáp a Jan Laidorf. Družstvo z Rousínova skončilo na 10. místě.

5. Gymnázium Vyškov (Rtg prům.:1255, PH 1: 15,5 / PH 2: 107,5)
1   Mikulášek Ondřej 1594 CZE 23727969 1 0 0 0 1 0 1 3,0 7 1476
2   Provazník Gabriel 1373 CZE   1 0 ½ 0 1 0 1 3,5 7 1362
3   Čáp Jan Jakub 0 CZE   1 0 0 1 1 0 1 4,0 7 1218
4   Laidorf Jan 1052 CZE   1 1 0 1 1 0 1 5,0 7 1136

Tým Gymnázia Vyškov hrál v kategorii středních škol ve složení Marek Hruška, Robert Kudlička, Martin Kužílek a Matěj Bébar. V konečném pořadí jim patří 6. místo.

6. Gymnázium Vyškov (Rtg prům.:1354, PH 1: 14 / PH 2: 105,5)