Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Trojice hráčů z vyškovských oddílů hraje Baštincův memoriál.

Šachové turnaje v Bezměrově organizuje Bc. Vladimír Opluštil ze Sokola Postoupky. Na Baštincově memoriálu hraje trojice hráčů vyškovských oddílů, Martin Řehulka je osamocený v turnaji A a je nasazen předposlední na 23. místě, na fotu vidíte , že startovní pole ovládá omladina , dospěláků je zde opravdu málo. V turnaji B je sice Kristýna Šperková  nasazená 10. a Radek Zabloudil 12. z 50 ůčastníků, ale hned první 2 kola ukázala, jaká je síla mladých hráčů ze 2 šachových oddílů z Frýdku-Místku. Vydřené 2 body ze 2 pátečních kol má Kristýnka, Radek po úvodní plichtě, kdy nedotáhl převahu pěšce do vítězného konce, má 1,5 bodu a Martin se po úvodních 2 kolech nestačí divit, jak špatně stojí jeho figury po zahájení a přitom mají soupeři čas na hodinách větší, než při startu!? Tempo v obou turnajích nahrává hráčům, kteří znají dobře zahájení. Např. v béčku se hraje s tempem 30 min.+ 30 vt. za každý tah, to máte hned svůj čas na hodinách po krátkém přemýšlení pod 10 minutami! Uvidíme zítra, jak se jim bude dařit, Kristýna hraje na on-line od 9,00 hod. na 2. šachovnici a Radek na 6. prkně, tak se podívejte na webu Sokola Postoupek.   

Druhý den se hrála v sobotu 4 kola, tempo je vražedné, jak v jednom TV pořadu, naše zbývající dvojce, Martin chytil střevní chřipku a z  A turnaje odstoupil, nezbylo, než se s tím vyrovnat. No, moc se nepovedlo, hrubé chyby se pokaždé v časovém handicapu hromadily a tak ovlivňovaly výsledek za šachovnicí. Přesto můžeme být spokokojeni, Kristýna i Radek uhráli 4 body ze 6 kol a potrápili špicu tabulky, jejich umístění odpovídá současnému výkonu. To se ale určitě po intezivním treninku zlepší! Potěší ale  skutečnost, že oba naši hráči odehráli turnaj převážně na on-line přenosu  a jejich partie si můžete přehrát na webu pořadatele.

Výsledky turnaje A i B.

K+R+M v přestávce před 2. kolem.jpg
Kristýna Šperková.jpg
Kristýnka na on-line.jpg
Martin Řehulka.jpg
Radek Zabloudil.jpg
V turnaji A byl Martin nasazen předposlední, dle  datumu narození mohl být tak čtvrtý..jpg
Nejlepší dívky turnaje B ve společnosti s ředitelem turnaje Bc. Vladimírem Opluštilem.jpg
Radek Zabloudil v posledním kole nastavil kvalitu a to ho stálo medaili.jpg

Komentáře

[1]RadimVloženo 11.02.2015 12:25
Výsledek hezký. Co se týká partií rád jsem se podíval. K hře našich hráčů: Překvapilo mne jak si Krystýna ráda vytváří pěšcové slabiny a jak pak z toho dokáže díky taktickému umu občas hezky vybruslit. Radek si myslím, že měl občas docela štěstí na slabší hru soupeře v závěru partií.

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky