Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Tak nám zabili Ferdinanda!

Tak nám zabili Ferdinanda! V tomto případě to čtěte jako – Tak jsme se nesešli!

 

                            
 

Ano, plánovaný rapid Pohár JmŠS 8. května byl zrušen (přesunut, ale kdoví, jestli, se ještě tento rok uskuteční, podle mne spíš ne). Důvodem jsou pouze tři došlé přihlášky, Lokomotiva Brno, MKS Vyškov a družstvo Bučovic. A ve třech si to rozdat, třeba trojkolově, je trochu bizarní představa. Ale zase by všechny týmy získaly medaili!

Napočítal jsem v JM kraji asi 62 šachových klubů, je pravda, že hráče z některých jsem nikdy nikde neviděl a asi ani neuvidím. Ale 30 - 35 aktivních oddílu je jich určitě a i vzdálenost do Vyškova je přijatelná, což se v minulosti ukázalo na účasti v turnajích, organizovaných v tomto městě.

Jaké jsou tedy důvody, že se nenašlo ani 12 – 15 týmů, které by se přihlásily.

Mohou jimi býti:

- nevhodný termín

- špatná volba organizátora

- malá propagace turnaje

- nešťastné tempo hry na 25 minut

- týmy by možná přijely, ale neposlaly přihlášku

atd, atd....

 

Vyjádřím svůj názor a ostatními se zabývat nebudu, ale požádám čtenáře k vyjádření jejich názoru, možná se dobereme k nějakým závěrům.

Podle mne je zvoleno naprosto nevhodné tempo hry – 2x 25 minut na partii a jen 7 kol švýcarským systémem. To dle mého názoru není pro hráče až tak atraktivní a když už někam jedou, tak si chtějí zahrát více kol a svižnějším tempem podle hesla – ať se něco jede, když už někam jedu.

Taky složení družstev po pěti hráčích je méně pružné než hrát jen ve čtyřech. V tomto případě, méně je někdy více.

Už z ohlasů ve svém okolí i z předešlého ročníku vím, že uvedené kritéria 2x 25 minut a 7 kol nejsou hráči příliš vítána. A je tu tedy otázka, proč se podle těchto nepružných, archaicky nastavených pravidel tento rok zase má hrát? A nakonec hrát nebude.
 

Vyzývám vedení JmŠS k zamyšlení. Již jsem psal o předčasně skončené sezóně KP II,, kdy se odehrálo poslední kolo 2. března a potom utrum. A příští rok to dopadne asi stejně, protože aby to stejně nedopadlo, to by se muselo něco změnit. A přespříští rok to bude to samé, protože změny by musely nastat již tento rok.... A pokud vím, tak se nic nechystá.

A proto taky vyzývám ke změnám myšlení „kostlivců“, aby změnili i kritéria rapidu Poháru JmŠS, protože ty dosavadní nejsou pro hráče atraktivní. Když se zboží neprodává, tak se musí dát na trh zboží jiné. Dokáže to úřednický šiml?

A hráče i funkcionáře prosím taky o jejich vyjádření, ať se někam posuneme. Kam? No přece k tomu, abychom zasedli za šachovnici z obou stran a nepokoušeli se hrát Pohár JmŠS ve třech týmech trojkolově.
 

Tahu zdar!

 

Komentáře

[2]Vlastik Rozumek (admin)Vloženo 06.05.2014 12:18
[1] Díky za reakci a inspiraci. Přeji hodně zdaru na "sever" :-)
[3]JerzzyVloženo 06.05.2014 17:24
Tentokrát s Vlastíkem souhlasím ve dvou bodech:

1) Pro nás co jsme skončili KPII 2.března a nic jiného nehrajeme už je dávno po sezóně
2) Ale hlavně to tempo! Bral bych 9.kol na 2x15min. Naposled když jsem se zúčastnil, tak hrálo 7 družstev. Tedy jedno volné kolo = cca 1.hodina volno! Turnaj neměl spád. Kdo dohrál brzy třeba půl hodiny čekal na další kolo.
Proto mě tento turnaj neláká.
JJ
[4]Michal SyselVloženo 06.05.2014 20:27
Zdravím diskutéry a posílám můj názor:
- Termín je OK, nikomu se nikdy nezavděčíš
- Organizátor je OK – jsem rád, že to aspoň někdo chce organizovat! 
- Propagace – Měsíc před turnajem jsem věděl, že se hraje někdy v květnu. Čtrnáct dní před začátkem jsem počítal s termínem 1.5. A pak to bylo 8.5. Možná to jen moje neschopné pátrání.
- Hrací tempo – to radši nebudu komentovat... Vše již bylo řečeno.
Přihlášky – nutit někoho se přihlásit předem až na nějaké výjimky nebude fungovat. Spíš si promluvit s vedoucími aktivních oddílů přímo, zda přijedou a poté rozeslat propozice.
MS
reakce: [5]
[5]Vlastik RozumekVloženo 06.05.2014 23:25
[4] Díky Michale za podporu v důležitých bodech.
Termím Ok,
Vyškov Ok - snad jsme nikomu nic zlého neudělali
Změna termínu nebyla až na poslední chvíli, dalo se to sledovat a reagovat na to
Hrací tempo - tady to vystihl v předchozím komentáři Jirka Jakubčík (Jerzzy). Argument (výmluva),že hrací tempo vychází z podmínky postupové soutěže je nesmysl, nikdy se vyšší postupová soutěž nekonala a tudíž je to falešný argument a hráči chtějí hrát a ne hodinu čekat a čekat a čekat. Jsme čistí amatéři a chceme se bavit šachem a za čekání nás nikdo neplatí!
Přihlášky, je fakt, že 3 dny před zahájením by stačilo, těch 12 týmů by se sešlo a hystericky by se nic nerušilo.
reakce: [6] [7]
[6]B.ChmelíčekVloženo 08.05.2014 10:30
[5] 1. Turnaj několik ročníků Poháru ŠSČR měl a v Krajském poháru nesměli ligisti startovat, protože tam měli účast přímo. Z každého kraje postupovali první tři. Pravdou je, že nyní už tato soutěž není, krajskou mohou hrát všichni. Asi by se mělo jít cestou 4-členných družstev a tempem 2x15 na 9 kol.Je to o hodinu kratší a hráči si víc zahrají.
[7]B.ChmelíčekVloženo 08.05.2014 10:34
[5] 2. Možná by se to mohlo nalepit více na konec sezóny družstev a vyhodnotit tam krajské soutěže družstev, což by minimálně medailisty mohlo donutit přijet.

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky