Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Šachový festival v Bezměrově 16.-20.7.2014

Na oblíbeném Šachovém festivalu v Bezměrově hrálo letos se střídavými výkony 5 hráčů Sportovního klubu Vyškov. Festival začal ve středu 16.7.2014 společným turnajem dětí, které  vychodily  v minulém školním roku 1. až 5. třídu ZŠ. Vyhodnocena byla první 3 místa v každé školní kategorii 1.-5. třídy, zde dosáhl na bronzovou medaili v kat.  3 tř. .ZŠ Andreas Chelík se ziskem 3 bodů, v kat. 2. tříd hrál mladý Honzík Trněný se ziskem 2 bodů ze 7 kol.

V A turnaji do 13 let bylo na startovní čáře 63 hráčů, špičku tvořili hráči z Beskydské šachové školy a Lokomotivy Brno, ti sem jezdí každoročně ve velkém počtu. Výkony našich hráčů byly velmi nevyrovnané, na 4 body z 9 kol dosáhl Andy Chelík a Robi Kudlička, se 3 body skončili brášci Vémolovi Štěpán a Šimon, ti ale hráli: Štěpán jen prvních  7 kol a Šimon zase poslední 4 kola. Potěšitelná byla účast dospěláků ze SK Vyškov, seznámit se s atmosférou turnaje a také přehrát partie s dětmi byli Jenda Slepánek, Alča Kubáčková, Radka Slepánková a Robert Kudlička st., 2x vypomohla jako řidička paní Chelíková s vícemístným autem. Organizace turnaje klapala, jen tradičně byly problémy s vydáváním obědů, stále se v restauraci mají co učit. Poměrně vysoké venkovní letní teploty přes 30°C v HM postupně zvedaly také údaj na teploměru, ale děti hrály  mezi koly holanďany, nebo měly možnost sledovat průběh partií na on-line přenosu prvních 8 šachovnic,viz úvodní foto, zde hrál i 2x Štěpán Vémola, v obou partiích 3. a 5. kola měl navrch, ale obě prohrál. Je opravdu těžké vyhrávat vyhrané partie, zde pomůže jedině bohatá praxe, Štěpán dostal pochvalu i od pana Kociho z LOKO Brno. Jenda a Radka Slepánkovi na místě zkonzultovali zapojení zakoupené elektronické šachovnice pro SK Vyškov, poškozená zásuvka a nedodané propojovací  kabely znemožnily ověřit její funkčnost. Stále dobudovávaný komplex Bezměrovský dvůr vytváří dobré podmínky pro konání takových šachových akcí, příští rok pojedeme znovu!

Více informací získáte na webových stránkách ŠO TJ Sokol  Postoupky, zde jsou také uloženy všechny on-line partie z 9 kol v sekci partie.

Kompletní výsledky všech 3 turnajů.

Fotogalerie z turnajů.

Klikni si dole na fotku.

Bývalá přední hráčka ČR paní Lenka Ptáčniková se svým synem Adamem Omarssonem..jpg
Na velké obrazovce jsme mohli sledovat on-line přenos z 8 šachovnic..jpg
Tolik pohárů je vidět jen na velkých turnajích..jpg
Úplně vlevo je bronzový Andy Chelík.jpg

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky