Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Šachové Zaječice - MČR družstev starších žáků v rapid šachu

Ve dnech 1. a 2. června se v Chrudimi konal 57. ročník Šachových Zaječic. Jejich součástí bylo Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu. Mezi 72 družstvy, která na tomto mistrovství hrála, bylo i jedno družstvo Sportovního klubu. Hrálo ve složení 1. Marek Hruška, 2. Ondřej Mikulášek, 3. Andreas Chelík, 4. Gabriel Provazník, 5. Jan Kotisa ml. a 6. Lucia Hlaváčiková.

V konečném pořadí se naše družstvo umístilo na 50. místě, což odpovídá našemu nasazení (47) v tomto turnaji. V prvním kole jsme jednoznačně prohráli s 12. nasazeným družstvem ORTEX Hradec Králové 0:6. Po té jsme porazili ŠK OAZA Praha B 5:1 a v dalším kole jsme vyhráli nad Spartakem Ústí nad Labem 3,5:2,5. Ve čtvrtém kole jsme nestačili na Spartak Vlašim B a prohráli jsme s výsledkem 1:5. Po té naše družstvo hrálo se ŠK Svitavy a po boji jsme vydřeli remízu. V závěrečném sobotním utkání jsme prohráli se Spartakem Čelákovice A 5:1. Po odpočinku, který jsme strávili v našem dočasném azylu v Hotelu Kristl v Pardubicích, jsme v neděli ráno nastoupili proti Sokolu Domažlice. Toto utkání skončilo smírně. V 8. kole jsme těsně prohráli 2,5:3,5 s družstvem Střední Polabí, které hrálo mimo soutěž. V posledním kole jsme si spravili reputaci po výhře nad Sokolem Buštěhrad B 4:2. Naše družstvo hrálo celkově dle svých možností. Jediné utkání, které jsme pokazili, bylo v předposledním kole se Středním Polabím, kde kluci na třetí a čtvrté šachovnici udělali chyby, které nás stáli výhru.

Hodnocení jednotlivých hráčů:

Marek Hruška měl na první šachovnici těžkou pozici, kterou zvládl a uhrál pěkných 4,5 bodů s hráči, kteří měli, vyšší ELO.

Ondra Mikulášek hostující hráč ze Svornosti Rousínovec si vedl také skvěle a uhrál stejně bodů jako Marek.

Velice slušně zahrál Andy Chelík, kterému se nepovedla jen předposlední partie, kdy si nechal dát mat na slabé poslední řadě. Andy uhrál pěkné 4 body.

Gabriel Provazník uhrál čtyři body a také on se nevyvaroval chyby v předposlední partii.

Honzíčkovi Kotisovi se v sobotu moc nedařilo a uhrál jen jeden bod ze šesti partií. Za to v neděli byl stoprocentní.

Benjamínek týmu Lucka Hlaváčiková hrála na svém prvním velkém turnaji. I když začala hrát šachy teprve loni na podzim, nehrála úplně špatně, ale na své soupeře nestačila. I přes to jí patří poděkování za uhrané dva body.

Všem zúčastněným zástupcům našeho klubu patří poděkování za předvedené výkony.   

Poděkování patři i doprovodu, o který se postarali předseda SK Karel Hruška a pokladník SK Jan Kotisa

 

Konečná tabulka MČR

Fotogalerie

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky