Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Šachové loučení s uplynulým rokem mělo již 36. pokračování

Tradičně v předposledním dni v roce se konal v pondělí 30.12.2019 již 36. ročník Šachového loučení s uplynulým rokem. Příprava šachového turnaje byla letos komplikovanější, i když jsme měli napsané rezervé hrací místnosti v knize akcí, nebylo jisté, kdo nám vlastně pro vyhlášenou dovolenou zaměstnanců prostory zpřístupní. Vše ale dobře dopadlo a tak jsme až brzy ráno v pondělí, v den konání turnaje, za vydatné pomoci šachistů vybavili potřebným hracím materiálem  menší zkušební  sál ve II. patře Besedního domu ve Vyškově. 

Registraci účastníků provedl  Milan Čermák i následné losování na PC zvládl znovu bez potíží, díky! Po tradičním menším zdržení opozdilců se zjistil lichý počet hráčů, při shánění dosudícího hráče se najednou objevil Peter Kačalka, který byl ráno v HM první!!! Takže se v 1. kole jmenoval pan Volný a byl pak zpětně zařazen do turnaje. Na startovní listině se tak představilo celkem 44 hráčů z 15 šachových oddílů ŠSČR, 2 neregistrovaní hráči, otec a syn Kollárovi, si zajisté také dobře a úspěšně zahráli.

Programu na losování se asi zalíbilly rodinné dvojice a tak v 1. kole svedl spolu hned 2 a další pak následovaly, favorité svoji roli, ale až na 1 výjimku, potvrdilli. Od začátku až do konce turnaje kosí své soupeře lídr tabulky Roman Závůrka z Prostějova a stanovuje tak pořadí hráčů za ním. Jana Mourycová se rozjíždí a získává 3 body po sobě, naopak Vlasta má malou rošádu, Ondra Hejdůšek ze Slavkova získává 2. bod, Marek Hruška se překvapivě nechytá v partii se svým tátou. Hned ve 3. kole se potkávají hráči z popředí startovní listiny, Jirka Jireš poráží nasazenou dvojku, plichtou končí partie Čermák - Mouryc, Luboš Janíček ztrácí bod se šachově neznámým neregistrovaným hráčem, synem našeho milého hosta pana Kollára, Martinem. Ten v   dalším kole ale nestačí na Honzu Čermáka, v něm naplno boduje Jirka Jireš s Radkou Slepánkovou, Jirka ale v kole.5. neboduje s lídrem.. V dalším kole Radka znovu ztrácí bod s Jirkou Jakubčíkem, který opět boduje s nasazenou 6, začíná se dařit Tomáši Matulovi.

Po 7. kole se dle propozic vyhlásili 3 nejlepší hráči ze šachových oddílů vyškovského okresu. O jejich pořadí  rozhodovali na prvních 3 šachovnicích bodující mimookresní soupeři. Náš tradiční vyhlašovatel výsledků Zdena Matuška neměl tentokrát přesné informace a tak jej musela opravit Radka Slepánková, zklamanému Jerzzymu se tímto omlouváme. Důležitou výhru získal Vláďa Sládek  z ŠK DDM Slavkov u Brna a vyhoupl se tak na finančně ohodnocenou 3. příčku.  Nečekaná další výhra vynesla Tomáše Matulu z TJ Sport Bučovice na 2. místo, při vyhlášení měl Mates obrovskou radost. Jen lepším pomocným hodnocením získal po předchozím dělení bodu titul okresního přeborníka Jirka Jireš z ŠO MKS Vyškov,. O titul OP v rapid šachu jednotlivců byl letos velký boj, všichni 3 borci měli stejný počet bodů a každý z nich byl z jiného šachového oddílu!

Turnaj pokračuje dalšími 2 koly, v 8. kole neboduje Jirka Jireš s Vláďou Sládkem, v souboji Tomášů  má lepší výsledek hráč s bílými kameny Mouryc - Matula, dělení bodu moc nepomáhá dvojicím  Sysel - Slepánková, Janíček - Jakubčík, Zdráhal - Rozumek, další důležitý bod získává Jana Mourycová. Vyškovský talentík Honzík Kotisa získává bod se soupeřem mající  Elo 1664!

Všichni 3 hráči v popředí průběžné tabulky jsou z mimookresních klubů, v posledním 9. kole bodují a seřazují se tak na medailových pozicích v pořadí Roman Závůrka s plným počtem 9 bodů,  o stejný počet 2,5 bodů méně mají hráči Jan Sýkora a Miroslav Tichý, rozhoduje mezi nimi pomocné hodnocení. V  TOP 10 mají hráči z okresu Vyškov 6 zastoupení, nejvíce si pomohla s dosaženým výkonem 1841  Jana Mourycová z ŠO MKS Vyškov, která nejlepší 10 uzavírá a dokonce se  umístila před svým manželem!

Závěrem se postupně uklízí hrací materiál a přináší se 2 stoly plné drobných cen. Vyhlášení konečných výsledků dnešního šachového klání  tentokrát spolehlivě provádí předseda SK Vyškov Karel Hruška. Pořadatelé měli připravené nejméně 2 ceny pro každého účastníka, navíc i pěkné nejen šachové knihy od sponzorů, hráči museli být určitě spokojeni. Malé občerstvení nám po dobu konání turnaje poskytovala stále usměvavá a dobře naladěná paní Markéta Trněná, díky za něj!

Ukončení turnaje  Šachové loučení s uplynulým rokem 2019 provedl Stanislav Vémola, zastupující ŠO MKS Vyškov, popřál všem přítomným v nastávajícím roce 2020 hodně štěstí, pevné zdraví a mnoho dalších úspěchů za šachovnicí . Pozval též všechny na přátelské posezení po turnaji do nové moderní a vyhlášené restaurace Radegastovna.  27 návštevniků bylo s prostředím a hlavně s dobrým jídlem i kvalitním tankovým značkovým pivem určitě spokojeno, někteří vydrželi až do konce provozní doby!

Kompletní výsledky

Fotoalbum

Martin Kollár s černými získává bod s Vláďou Slavíkem za dozoru svého táty, emeritního profesora Tono Kollára.jpg
Okresní přebornici v rapid šachu 2019, zleva Jirka Jireš, Tomáš Matula předseda OŠS Jan Slepánek, Vladislav Sládek a Radka Slepánková.jpg
předseda SK Vyškov Karel Hruška spolu s medailisty turnaje, zleva Míra Tichý, Roman Závůrka a Jan Sýkora.jpg
Příjemné pozápasové přátelské posezení v Radegastovně.jpg
Sledovaná partie Míra Tichý vs. Roman Závůrka.jpg
Umístění v TOP 10 potvrdila Jana Mourycová v partii s Jiřím Mojžíškem.jpg
Vyhlášeným hráčům se za převedený výkon zatleskalo.jpg
Vyškovské šachové naděje zleva vedle táty Marek Hruška,Honzík Kotisa, Ondřej Mikulášek, Gabriel a Rafael Provazníkovi.jpg

Komentáře

[1]Roman ZavurkaVloženo 01.01.2020 02:05
Zdravim,preji vsem v roce 2020 hodne zdravi a stesti a taky hodne dobrych sachovych vysledku.Dekuji ze me na tyhle turnaje ve Vyskove tradicne zvou na louceni z uplinulim rokem.POkazde to probiha v pratelske admosfere a bez konfliktu.Z pozdravem Roman Zavurka.

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky