Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Rozjeté Tetčice se ve Vyškově nezastavily! Déčko bylo rádo za plichtu v Bučovicích.


Po předání sestav k utkání jsem pronesl " hosté jsou o něco silnější" a také to bylo již od začátku zápasu zřejmé. soupeři postupně získávali  lepší postavení na šachovnicích. Po úvodních 3 plichtách v pořadí na 6., 4., a 1. desce / světe div se, Fana K. vzal remíz?!/, získávají hosté první bod na 3. šachovnici, věž Jirky Moučky se nemůže vyprostit z vazby černých figur Martina Tláskala.. Ve zbývajících 4 partiích to nevypadá nejlépe. Další body získavají hosté v pořadí na 5., 6., 7., jen na poslední hrané šachovnici domácí kapitán Zdeněk Kupčík kouzlí , zabraňuje kruté porážce a dokonce bez dámy udolává na 2. desce Radka Přibyla, závěrečné postavení partie je vidět na úvodní fotografii a také ve fotogalerii. Konečný stav  2,5:5,5 je pro hosty velmi lichotivý!

Komentář hráčů následuje.

Déčko MKS  /ne/šťastně plichtilo v Bučovicích. Vyhrané pozice až na Milana Tomka všichni pokazili, šachy se hrají až do podepsání partiáře, si řekli bučováci a na prvních dvou deskách remízovali a dokonce na třetí šachovnici Tomáš Matula v závěrečné pozici o 2 pichy méně dokázal vyhrát s fideelistem hostů Radomírem Zbořilem.!!

Výsledky OP jsou již doplněny o odložená utkání.

Výsledky KP I. tř. jsou zatím jen na svazovém webu, článek na webu JmŠS bude později, už je!

Úplná fotogalerie.

závěrečné postavení partie Radek přibyl-Zdeněk Kupčík
hosté
partie Rozumek-Dirgoš přitahovala diváky
pozice na 3. desce po 14. tahu bílého
první plichta Miroslav Lamser v. Václav Pech
Jirka Sysel si moc s Jarkem Hejným nezahrál - 2. plichta
Kapitán áčka MKS maká, přihlíží 2 Jirkové, Moučka a Jakubčík
Tomáš Mouryc nemá v časovce šanci proti Davidu Hamplovi

Komentáře

[1]VlastikVloženo 26.11.2012 07:12
Co k zápasu dodat..Hosté vyhráli zaslouženě. Chci se zastavit jen u našeho způsobu získávání (ztráty) bodů. To, že někdo prohraje, to se stává. Ale potom se body musí získat jinde. Potom se některé partie dají brzo za remízu a na výhry, které se musí získat je menší prostor, méně hráčů. Ti, aby rozvlnili někdy vyrovnané pozice chodí do rizika, a samozřejmě ne vždy urvou ten bod, ale místo toho pěkně kulatou nulu. Ale mám pocit, že ten "černý Petr" na získávání výher potom leží pořád na jedněch a těch samých. Hoši nic ve zlém, ale jít poněkolikáté do pozice, kde potom konstatujete, že se to nedá hrát víc než na půlku, jaký to má smysl. Pro mě zase přestává mít smysl hrát družstva s takovým přístupem remis playerů. Třeba se vyjádří i ostatní...
[2]SeichiVloženo 27.11.2012 12:57
Ono je to tak: Když se vyhraje, tak jsou krátké remízy černými brané jak dobrý taktický tah na cestě k vítězství. Když se prohraje,tak jsou příčinou všeho neúspěchu. Nic víc a nic míň.
[3]Vlastik (admin)Vloženo 27.11.2012 13:45
Nemyslel jsem to vzhledem k tomu, že se prohrálo. Tyto krátké remízy se uzavírají ještě dřív, než je na ostatních šachovnicích jasné, jak se situace bude vyvíjet. Můj názor je, že nás hraje 8 hráčů a každý by měl usilovat o co nejlepší výsledek. Když se stojí špatně na ostatních deskách, tak by se asi remízy uzavírat neměly, tak se to přece dělá už roky a roky všude. Ale u nás se nepočká ani na ten okamžik, kdy se to láme. Na podporu své argumentace všechny odkazuji na několik posledních partií v KP I i KP II i v minulé sezóně, a právě tato praxe se mi nelíbí a upozornil jsem na ni. Nic víc, nic míň.
[4]SeichiVloženo 27.11.2012 15:18
Ani já jsem to taky nemyslel tak. Prostě jsem konstatoval.Když se vyhraje je všechno ok, když se prohraje hledá se viník. Přece za to nemůže soupeř, který byl lepší :). Prohra o tři body znamená, že by musel Vyškov vyhrát tři partie skončené krátkou remízou (bylo tolik krátkých remíz!?), aby to bylo aspoň 4:4 :)
[6]Staňa V.Vloženo 28.11.2012 00:13
Bohatá diskuze je také na něco dobrá, včera byl znovu překonán rekord denní návštěvnosti a je nyní 26!!
K diskuzi, 4 výhry ze 24 partií není moc a to papírově silnější soupeři teprve přijdou!!
[7]MhrZprgiJTLSKIlgVloženo 09.02.2014 23:42
greg.txt;1;3

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky