Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Prohřáté Nečasovky se odehrály v sobotu 18.5.2019

Najít vhodný termín, aby všem zájemcům o bleskovou hru vyhovoval, bylo velice těžké. Loňský červnový termín nevycházel a tak nakonec jsme uspořádali Nečasovky o měsíc dříve. Počasí nám přálo, po deštivých dnech nastal minulý víkend vzestup teploty až na 22°C, účastníci turnaje byli spokojeni.

Začínalo se až v 11,00 hod. a na startovní listině se objevilo jen 16 hráčů, chyběli stálí blicaři K+K+K, Brňáci Tomáš a Vláďa,  Bučovice neměly vůbec žádné zastoupení. Přivítali jsme hosty z Lipovce, bráchy Luboše a Milana Ševčíkovi, ti přijeli na kolech, mládež zastupovali hráči z SK Vyškov Andreas Chelík a bratři Gabriel a Rafael Provazníkovi, zahrál si i jejich táta, bývalý aktivní hráč. Nejmladší byla 4letá Soňa Mourycová, která odehrála základní skupinu za dohledu svého dědy Jarka Hejného sn.. Přítomní odsouhlasili 7kolový švýcarský systém v základní části, pak následovalo 8členné finále a v béčku hrálo jen 6 hráčů. Tempo hry 3min. + 3vt./tah bylo stejné jako loni.

Základní část vyhrál bez ztráty kytičky Jarek Hejný 7/7, za ním umístěný Jan Čermák měl 5,5 bodu a na 3. místě byl Vlasta Rozumek. Svým výkonem 4/7 překvapil zatím neregistrovaný Zdeněk Provazník, osmičku uzavírala Radka Slepánková.

Do finále se nechtěl přihlásit pan Provazník, takže byli osloveni náhradníci a nakonec hrál náš milý host Luboš Ševčík. Pořadí si zopakoval Jarek Hejný a po jen jediné prohře se svým švagrem vyhrál Nečasovky se ziskem 6/7. Druhý se umístil Tomáš Mouryc 5,5/7 z Gambitu Jihlava a bronz brala stále se lepšící Radka Slepánková 4,5/7, když body ztratila právě s uvedenými medailisty a další půlku s Lubošem Ševčíkem.

Béčko ovládla s plným počtem bodů Jana Mourycová 5/5, druhé místo potěšilo Andy Chelíka 4/5 a třetí skončil šachy bavící se  Milan Tomek se ziskem 2,5/5.

Dobrá nálada vládla celému turnaji, obsluha byla vzorná po celou dobu konání, obdržené poukázky hráči uplatnili většinou za dobré jídlo, vynikající byly čerstvě udělané brambůrky. Donesené vzorky se nakonec všechny zkonzumovaly, jistě také přispěly k dobré náladě. Závěrem jsme se dověděli, jak se žilo v Orlických horách.

Tak za rok znovu nashle na Nečasovkách!

Kompletní výsledky:

Základní skupina

Finále A

Finále B

Fotogalerie

Jana Mourycová hraje s Jirkou Jakubčíkem, za nimi Luboš Ševčík se brání útoku Soně Mourycové.jpg
Jarek Hejný přehrával soupeře jednoho za druhým.jpg
Los svedl k souboji Provazníky, Gabriel hraje s tátou a Rafael přihlíží.jpg
Některé partie přitahovaly diváky.jpg
Soňa Mourycová má již velké ruce.jpg
Souboj bratrů Provazníkových.jpg
V souboji bratrů Ševčíkových byl úspěšnější vůdce černých figur.jpg
Vpravo Zdeněk Provazník se dostal až na 1. desku s pozdějším vítězem Jarkem Hejným.jpg
Jana Mourycová vyhrála B turnaj, soupeř  Andy Chelík byl nejlepší mládežník.jpg
Luboši a Milanu Ševčíkovi vzdorují černými figurami Vlasta Rozumek a Milan Tomek.jpg
Mezi manžely Mourycovými se očekávaná půlka nekonala.jpg
Zleva Tomáš Mouryc, Jarek Hejný a Radka Slepánková.jpg

Soubory ke stažení

Nečasovky 18.5.2019.pdf

Komentáře

[1]Vlastik (admin)Vloženo 20.05.2019 15:12
Organizace a prostředí dobré, pochvala organizátorům, nic se samo neudělá, takže jim velký dík.
Co musím vytknout, je tempo hry. 3 minuty s přídavkem 3 vteřin...pokud se nehraje klasicky 5 minut, tak je možnost 3 minut a přídavek 2 vteřiny na tah. Ale při přídavku 3 vteřiny, ať se na mne nikdo nezlobí, to už není blicka, ale při dohrávání partie se u toho dá hezky vyspat nebo nastřádat mnoho vteřin, takže ten prvek blicky a aby čas hrál větší roli, jak má u blicky být, se tu zcela vytratil. Bohužel. Takže příště prosím, nejlépe klasickou blicku na 5 minut a ne spací tempo!!! Já jel s horečkou kvůli blicce a ne střádání času do zásoby.
[2]Luboš ŠevčíkVloženo 20.05.2019 20:15
Díky moc za pozvání a úžasný turnaj!!! Počasí vybral Staňa skvěle, všechna čest :-)! Pro mě jedna z nejlepších šachových akcí, co jsem měl možnost zažít... Pokud jde o tempo, tak pro mě to narozdíl od Vlastíka bylo pozitivní, protože bleskovky nejsou má oblíbená disciplína. Ale na rovinu - on to zas až takový rozdíl oproti klasickým pětiminutovkám není. Při 40 tazích je to stejné a i když by se hrále partie třeba 60-ti tahová, je to jedna minuta navíc. Ale vím, že pro vyznavače co nejkratšího tempa je to asi dost... Luboš
reakce: [3]
[3]VlastikVloženo 20.05.2019 21:38
[2] Kluci z Lipovecké náhorní plošiny byli příjemné zpestření turnaje. Nemluvě o přivezených pokladech.. :)

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky