Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Přebor mládeže okresu Vyškov 2020 s otevřenou účastí

V sobotu 19. 9. a v neděli 20. 9. 2020 se v salóncích Hotelu Dukla ve Vyškově konal Přebor mládeže okresu Vyškov v klasickém šachu s otevřenou účastí. Měli se hrát dva samostatné turnaje v kategoriích U10 a U16, ale z důvodu nízkého počtu účastníků v turnaji mladších žáků se hrál jeden společný turnaj. Do turnaje se přihlásilo celkem 18 hráčů. V sobotu přišla jedna omluvenka a tak byl do turnaje dosuděn Martin Kužílek, který odehrál první tři kola. V neděli už se dohrávalo v 17 hráčích. 

V sobotu se hrála tři kola, ve kterých se až na malé vyjímky dařilo favoritům a tak před nedělními dvěma koly vedl první nasazený vyškovský hráč Marek Hruška, který v letošní sezóně hraje za Lokomotivu Brno, před Filipem Zedníčkem z Gambitu Jihlava.

Po odehrání třetího kola se již tradičně konala soutěž ve střelbě z malorážky na lulečské střelnici. Zde si nejlépe vedli Jan Kotisa a Ondřej Mikulášek, kteří shodně nastříleli 34 bodů. Po střelbě čekalo na účastníky opékání špekáčků a návrat domů.

V neděli byla na pořadu zbývající dvě kola. Na první šachovnici se ve čtvrtém kole střetli dva první nasazení. V partii zvítězil Filip a tím rozhodl o svém prvenství v celém turnaji. I na dalších šachovnicích se odehrávali šachové bitvy, protože o medailistech v okresním přeboru se rozhodovalo až v posledním pátém kole. Okresními přeborníky se nakonec stali v kategorii U10 Jan Kotisa a v kategorii U16 rousínovský hráč Ondřej Mikulášek (pro letošní sezónu hrající za SK Vyškov). Při slavnostním vyhlášení byly vyhodnoceny i nejlepší dívky v obou kategoriích Zuzana Stará a Kristýna Dorazilová.

Pořadí v okresním přeboru:

U10

1.  Jan Kotisa Sportovní klub Vyškov
2.  Marek Pukowietz Sportovní klub Vyškov
3.  Lucia Hlaváčiková Sportovní klub Vyškov

U16

1. Ondřej Mikulášek Sportovní klub Vyškov
2. Gabriel Provazník Sportovní klub Vyškov
3. Patrik Pukowietz Sportovní klub Vyškov

 

Konečné pořadí

Fotogalerie

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky