Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Pohár JmŠS družstev v rapidu

Dlouho, předlouho se hledal termín uskutečnění krajského přeboru (Poháru) v rapidu družstev. Ale na to při zahájení turnaje už žádné z přihlášených družstev nemyslelo. Spíše si měřila své sportovní soupeře a hodnotila své vyhlídky do nadcházejících bojů. Po dohodě kapitánů bylo rozhodnuto odehrát turnaj dvoukolově tempem 2 x 15 minut na partii a toto rozhodnutí se ukázalo jako šťastné a prospěšné samotnému turnaji i soutěžícím.

V 1. a 2. kole porazil tým Boskovic Tetčice a víceméně rozhodl o tom, které z družstev bude v konečném pořadí lepším týmem. Boskovickým playerům vycházela další kola i nadále velmi dobře, a teď trochu předběhnu sled událostí, zejména s Lokomotivou Brno, takže před posledním kolem byli na prvním pohárovém místě.

V souboji dvou Vyškovů na tom bylo lépe MKS (Městské kulturní středisko) před Sportovním klubem. Ale ve 3. a 4. kole MKS Vyškov nestačilo na Lokálku a bylo jasné, že pro vyškovské to bude boj o 2. - 4. místo a vše rozhodnou vzájemné zápasy s Tetčicemi a Boskovicemi.

V 5. a 6. kole si Lokomotiva poradila s Tetčicemi a Boskovice se SK Vyškov. Obě družstva - Lokomotiva a Boskovice se tím pasovala na kandidáty o první místo a hodně mohl napovědět jejich vzájemný duel, který se odehrál v 7. a 8. kole. První zápas vyzněl 3,5 - 1,5 pro Boskovice. Ve stejném kole remizovalo MKS Vyškov s družstvem Tetčic 2,5 - 2,5.
Po otočení barev Boskovice znovu vítězí nad Lokálkou skórem 3 - 2 ! Vyškov stejným výsledkem poráží Tečice.

A je tu už vzpomínané poslední dvoukolo. Průběžný stav: Boskovice, Lokomotiva, Tetčice (ale ty mají v posledním kole volno), MKS Vyškov, SK Vyškov. Kdo z koho?

Lokomotiva má za soupeře Sportovní klub Vyškov, který je na posledním místě s nejmenším počtem bodů a dá se tedy předpokládat vysoké vítězství Lokomotivy. Ale že tento zápas není procházka, potvrzuje po zápase Jan Kalendovský, který se ptá, co je to za paní se kterou hrál a se kterou stál v obou partiích na prohru. Odpovím, je to paní Kubáčková s Elo 1250, které ale v tomto případě nic nevypovídá o její síle. Lokomotiva přehrává SK Vyškov 4 - 1. Velké věci se dějí v zápase Boskovic s MKS Vyškov. Vyškovští, jak je u nich zvykem, po vlažném rozjezdu mohutně finišují, dávají tvrdý direkt zatím vedoucímu týmu tabulky v poměru 4,5 - 0,5 !

V posledním kole čistým kanárem 5 - 0 zakončuje Lokálka své působení v turnaji a čeká na konečný výsledek zápasu Boskovice - MKS Vyškov. Boskovičtí vyhrávají jen těsně 3 - 2 a to rozhoduje o konečném držiteli Poháru JmŠS, stává se jím Lokomotiva Brno, stříbrná medaile patří Makkabi Boskovice, bronz bere MKS Vyškov.

Konečná tabulka.

Turnaj se odehrál v sále Besedního domu a podmínky byly opravdu komfortní. Jeden hrací sál, kde vzhledem k počtu účastníků bylo hodně místa (snad se zaplní v příštím ročníku). Předsálí s klubovými sedačkami nabízelo posezení k diskuzím, které vedl nejvíce pan Kalendovský, Moučka a spol., ale posloužilo taky hráčům ve volném kole k občerstvení, které bylo nabízeno v bufetu paní Slepánkové s výbornými párky i správně vychlazeným pivem. Organizátorskou práci u PC a průběžným vkládáním na Chess-Results odvedl hrající Jarek Hejný spolu s Radkou Slepánkovou a místopředsedou  pořádajícího Sportovního klubu Vyškov   Honzou Slepánkem. Poděkování patří taky Staňovi Vémolovi za přípravu turnaje a pořízení pohotových snímků.

Bohatá fotogalerie.

A na závěr (přiložený soubor), si můžete ještě přečíst závěrečnou zprávu Radky Slepánkové o tomto turnaji.

Soubory ke stažení

Zprava z rapidu.doc
Dobře fugující bufet paní Lenky Slepánkové.jpg
Jan Kalendovský s černými figurami na tahu s nebojácnou Alenou Kubáčkovou.jpg
Trio vyškováků, Vlasta Rozumek, Jirka Moučka a Tomáš Čermák bylo  v dobré náladě.jpg
Vítězná Lokomotiva Brno s pohárem,  hráli ve složení zleva Lubomír Riška, František Vykydal, Jiří Vachek, Jan Uhmann  a Jan Kalendovský.jpg

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky