Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Otevřený přebor mládeže okresu Vyškov v klasickém šachu

V posledním předprázdninovém víkendu se v Hotelu Dukla ve Vyškově konal Přebor mládeže okresu Vyškov v klasickém šachu s otevřenou účastí. Celkem bylo pro mladé šachové naděje připraveno 5. kol vážných partií. Celkem se přeboru zúčastnilo 31 mládežníků, kteří hráli dva samostatné turnaje (do 10 let 16 hráčů a do 16 let 15 hráčů). V sobotu 22. 6. 2019 se hrála tři kola. Po dohrání partie následoval její rozbor, kterého ujali trenéři SK Vyškov Radka Slepánková, Jan Slepánek a Karel Hruška. Dalším, kdo pomáhal s rozbory partií, byl pan Radek Skoumal, který na tento přebor přivezl početnou skupinu mladých šachistů z GPOA Znojmo.

Po odehrání třech partií se většina účastníků i s doprovodem přesunula na střelnici v Lulči, kde se mohli odreagovat při soutěži ve střelbě z malorážky. Samozřejmostí bylo i tradiční opékání špekáčků, o jejichž výdej se starala paní Lenka Slepánková.

Výsledky střelecké soutěže

1. Robert Kudlička 38
2.  Gabriel Provazník 37
3. Vojtěch Kolář 36

Nejlepší dívkou ve střelbě byla Adéla Vávrová, která natřílela 31 bodů.

Mezi dospělými byl nejlepší Martin Rudolf s nástřelem 45 bodů.

V neděli 23. 6. 2019 dopoledne se hrála závěrečná dvě kola, která rozhodla o konečném pořadí. Po dohrání těchto dvou kol proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen. Nejprve byli oceněni nejlepší střelci z předchozího dne. Následovalo vyhodnocení nejlepších hráčů z okresu Vyškov. Těmi byli v kategorii do 10 let Honzík Kotisa a mezi staršími žáky Robert Kudlička, oba z pořádajícího klubu. Po té byly vyhlášeny a medailí odměněny nejlepší dívky. Mezi mladšími to byla Zuzanka Stará z oddílu Šachy Brankovice a ve starší kategorii Adélka Vávrová z GPOA Znojmo. Po té následovalo vyhlášení výsledků obou turnajů a předání drobných cen každému účastníkovi.

Turrna mladších žáků do 10 let

1. Jan Kotisa Sportovní klub Vyškov
2. Rafael Provazník Sportovní klub Vyškov
3.  Zuzana Stará Šachy Brankovice

Turnaj starších žáků do 16 let

1. Robert Kudlička Sportovní klub Vyškov
2. Jakub Molík GPOA Znojmo
3.  Andreas Chelík Sportovní klub Vyškov

Tento turnaj byl velice zdařilý a jediným mínusem bylo velké teplo v hrací místnosti (nefunkční vzduchotechnika). Poděkování za přípravu a organizaci patří všem pořadatelům ze Sportovního klubu Vyškov a z klubu MKS Vyškov a také panu Skoumalovi za pomoc při rozboru partií. Také bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří nam pomohli s odvozem všech účastníků na střelnici a zpět.

 

Konečné výsledky turnaje do 10 let

Konečné výsledky turnaje do 16 let

Fotogalerie

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky