Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Olomoucké šachové léto + O pohár města Říčany + partie v diagramu

Tohle léto jsem se zúčastnil dvou týdenních turnajů.

10.-7. 8. se hrálo Olomoucké šachové léto. Hrálo se v příjemném prostředí hotelu Flora, viz úvodní foto, poblíž výstaviště. Začátek turnaje mi příliš nevyšel. V prvním kole jsem si způsobil zbytečné komplikace několika přehlédnutími, ale partii jsem nakonec dovedl do vítezného konce. V neděli ráno jsem téměř bez odporu prohrál sTomášem Zdražilem (2142) a odpoledne prohrál vyhranou partii na čas s Petrem Ležákem (1721). Ubojovaná výhra s Mwashe Philip (1663), kdy jsem byl chvílemi pod solidním tlakem. Následovala nemastná neslaná remíza s DHARANI Srinivas K B (1690).  Druhá polovina turnaje však byla z mého pohledu povedenější. Šesté kolo jsem vyhrál po chybě soupeře (Buřita Dobroslav, 1614) a pěkné kombinaci na závěr. V sedmém kole jsem využil chyb soupeře (Beneš Miroslav, 2107) v zahájení, získal dobrou pozici a následně využil i chyb v propočtu a partii jsem rychle vyhrál. V osmém kole jsem špatně rozmístil figury a nedokázal se prosadit v centru a tak mě soupeř lehce převálcoval na dámském křídle. V závěrečném kole jsem se utkal s nasazenou jedničkou IM Dambrauskas Virginijus (2253) a v partii hráné až do holých králu jsem udržel remízu. S celkovým výsledkem 5/9 a konečným 27. místem jsem spokojen, zvláště po špatném vstupu do turnaje.

O týden později se hrálo v Říčanech. Turnaje jsem se zúčastnil i v minulých letech a letos jsem doufal v alespoň zopakování loňského výkonu 5/9 a konečné 19. místo, když ještě v posledním kole jsem bojoval o umístění v první desitce.

Po třech kolech jsem měl dva body po výhrách se slabšími hráči, kterým jsem však dal několik šancí na lepší výsledek, zvláště odevzdaná figura ve třetím kole značně zkomplikovala koncovku a prohře s nasazenou dvojkou FM Vojtou Tomášem (2363). Ve čtvrtém kole jsem byl celou partii lepší, ale v rozhodující pozici jsem řádně nepromyslel jeden tah a místo zisku střelce jsem dal soupeři naději na protihru. Při horším času a vyrovnání pozice jsem byl rád za nabídku remízy a přijal ji. V pátém kole jsem po přibližně vyrovnám průběhu partie dospěl k lepší pozici na přelomu střední hry a koncovky. U partie jsem se necítil nejlíp, a tak jsem místo boje o výhru nabídnul remízu, kterou soupeřka (WGM Tereza Rodshtein, 2208) po zvážení přijala. V šestém kole jsem udělal několik špatných rozhodnutí, a dostal se do prohrané pozice. Nakonec jsem díky nepřesnostem soupeře získal protihru a dokázal udržet remízu. Následovala zcela příšerná partie, kde jsem prohrál po necelých dvou hodinách hry. V osmém kole jsem se pustil do opačných rošád s mladým talentem, přecenil svoji pozici a pak ještě nezvládl obranu a utrpěl další porážku. V posledním kole se mi po předchozích špatných výsledcích něchtělo příliš hrát a i soupeř působil smířlivě, a tak jsme po necelé hodině podepsali remízu.

S výsledkem 4/9 a 39. místem nejsem spokojen. Zvláště mne mrzí nedostatek kvality a síly bojovat ve 4. a 5. kole, kdy jsem sahal po lepším výsledku. Turnaj by se pak možná odvíjel jiným směrem.

https://chess-results.com/tnr462115.aspx?lan=5&art=0&fed=CZE&flag=30

http://chess-results.com/tnr375570.aspx?lan=5&art=0

Honza Č.

Partie k přehrání

Soubory ke stažení

leto2019.pgn

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky