Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Okresní přebor školních týmů 2018

V pátek 30. 11. 2018 se v salóncích Hotelu Dukla ve Vyškově konalo okresní kolo Mistrovství ČR školních týmů. Okresní přebor se hrál ve dvou samostatných turnajích, ve kterých si zahrálo celkem 80 mladých šachistů.

V kategorii 1. - 5. třídy základních škol se prezentovalo 7 čtyř člených týmů. Z náhradníků bylo vytvořeno družstvo MIX a díky tomu se hrál sedmikolový turnaj systémem každý s každým. Tento turnaj suveréně ovládlo družstvo ZŠ Na Vyhlídce, které hrálo v sestavě Libor Aujeský, Štěpán Fabo, Tomáš Trnečka, Ivona Aujeská a Lukáš Jekl. Do krajského kola postupuje vítězné družstvo a družstvo ZŠ a MŠ Brankovice.

V druhém turnaji hráli družstva ze 6. až 9. tříd základních škol a s nimi hrálo i jediné přihlášené středoškolské družstvo z Gymnázia Vyškov. Tento turnaj, ve kterém hrálo 10 týmů, se hrál švýcarským systémem na sedm kol. Vítězem tohoto turnaje se stalo družstvo víceletého Gymnázia Vyškov ve složení Ondřej Mikulášek, Robert Kudlička, Martin Kužílek a Matěj Bébar. Do krajského kola dále postupuje družstvo ZŠ Rousínov a v kategorii středních škol družstvo Gymnázia Vyškov, které v turnaji skončilo na čtvrtém místě.

Při slavnostním vyhlášení výsledků byly nejlepším třem družstvům v každé kategorii předány poháry a drobné ceny pro členy družstev.

Medailové umístění kategorie 1. - 5. tříd ZŠ

1. ZŠ Na Vyhlídce Vyškov
2. ZŠ a MŠ Brankovice
3. ZŠ Morávkova Vyškov A

Medailové umístění kategorie 6. - 9. tříd ZŠ a SŠ

1. Víceleté Gymnázium Vyškov A
2. Víceleté Gymnázium Vyškov B
3. ZŠ Rousínov

Krajské kolo se uskuteční 22. ledna v Břeclavi. Všem postupujícím týmům přejeme hodně šachového štěstí při reprezentaci našeho okresu.

Konečná trábulka kategorie Z1

Konečná tabulka kategorie Z2 a SŠ

Fotogalerie

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky