Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Okresní kolo MČR školních týmů 2019, článek ke stažení

V pátek 29. listopadu 2019 pořádal Sportovní klub okresní kolo Mistrovství školních týmů. Hrály se dva samostatné turnaje. V prvním turnaji se představilo 11 týmů složených se žáků prvních až pátých tříd. Vítězem turnaje se stalo družstvo ZŠ Purkyňova Vyškov A, které vyhrálo všech sedm utkání. Toto družstvo si vybojovalo postup do krajského kola, kam ho doprovodí družstvo ZŠ Brankovice, které skončilo na druhém místě.

Medailové pořadí kategorie Z1 (1. - 5. třída)

1. ZŠ Purkyňova Vyškov
2.  ZŠ Brankovice
3.  ZŠ Morávkova Vyškov

Ve druhém společném turnaji hrálo 6 týmů z kategorie Z2 (6. - 9. třída) a 2 družstva ze středních škol. V tomto turnaji, který se hrál systémem každý s každým, nepoznalo porážku A družstvo vyškovského Gymnázia SŠ. Na druhém místě skončil tým víceletého Gymnázia Vyškov A, který se tak stal vítězem kategorie Z2. Oba tyto týmy postupují do krajského kola, které se hraje 28. ledna 2020 v Břeclavi. Dalším týmem, který si vybojoval právo účasti na krajském kole je tým ZŠ Rousínov.

Medailové pořadí kategorie Z2 (6. - 9. třída)