Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

O Pohár ředitele GPOA 2023 Přebor JmŠS v rapid šachu mládeže - hráči SK Vyškov získali 1+3 postupová místa na M ČR!!!

V sobotu 13. května 2023 se odehrál závěrečný 5. turnaj v krajském přeboru v rapid šachu ve Znojmě za účasti 9 hráčů ze Sportovního klubu Vyškov, sourozenců Jana a Jaroslava Malých z ŠK MERTA Slavkov u Brna a  Śarlotky Staré ze Šachů Brankovice.

V turnaji A-mladších žáků HD10 hrálo 33 hráčů, za Vyškováky jsme měli v obou kategoriích H i D  možnost se umístit na postupových místech na M ČR. 7 kol turnaje bylo tedy velmi napínavých, možnosti postoupit se po jednotlivých kolech přibližovaly i vzdalovaly.

V kat. D10 měla Klárka Švábová  po 5 kolech slibné 4 body, ale po závěrečné malé rošádě 0-0 jsme netrpělivě čekali v posledním 7. kole  na výsledek ještě hrající soupeřky o postup.Ta v posledním kole také nebodovala a umožnila tak Klárce Švábové se posunout na 2. postupové místo!!! Teprve 5letá  Šarlotka  Stará získala na turnaji jenom 2 body, ale jeden důležitý právě se soupeřkou Klárky.

V kat. H10 bojovali o možný  postup mezi 3 nejlepší  sourozenci Jan a Miroslav Snopkovi ze současného  5. a 6. místa. Na turnajích se daří vždy jen jednomu, větší  šanci měl Honza Snopek, ale právě ten uhrál jen 4 body, ve 2. kole porazil Klárku. Bráška Mirek Snopek zafinišoval, v závěru získal 2 body, uhrál 5,5 bodu a skončil v turnaji na výborném 3. místě! Po předběžném propočtu skončil na 5. místě. Mám podezření, že se dvojčata k nerozeznání vyměnila, to by pak Honza s výsledkem Mirka měl jistý postup!! Dobré výkony podává Jan Malý 5/7 ze Slavkova, jistě bude i příští sezonu bodovat v kat. H12. 7letý bráška Jarek Malý 2,5/7 chce dohnat staršího bratra a tak bojuje za šachovnicí  jako lev až do posledních sil.

V turnaji B-starších žáků (HD12, HD14, HD16) se sešlo na startovní čáře celkem 68 hráčů. Také v tomto turnaji jsme měli velkou naději na postup, ze 3 šancí se 2 uchytily!

V kat. D12 "seděly" na 2 postupových místech hned 2 Vyškovačky, jejich bodový zisk v turnaji nebyl zrovna velký a tak se po posledním kole seřadily hned 4 dívky se ziskem 147 bodů z umístění ve 3 nejlepších započítavaných turnajích.. Druhé pomocné hodnocení jsou dosažené body za šachovnicí. Nejlepší dívka v turnaji  uhrála o půl bodu více(!!!)  a vytlačila tak  Vitalinu  Slava a Lucii Hlaváčkovou na společné 2.-3. místo, mají dokonce stejný počet umístění i body z turnajů. Rozpis soutěže uvádí další pomocné hodnocení "starý výpočet" a tak raději počkáme na rozhodnutí předsedy KM JmŠS, kterou dívku ze SK Vyškov (postupuje z nich jen 1) pošle na M ČR a která zůstane doma, můžeme se pak  ještě pokusit pro ni požádat o divokou kartu.

V kat. H12 ovládl 1. postupové místo Marek Pukowietz, který pokračoval ve spanilé jízdě a ziskem 5/7 vyhrál kat. a skončil na celkovém 9. místě v turnaji B dokonce před svým 15letým bratrem Patrikem, který měl také 5 bodů.

V kat. H14 hrál jen Adam Ulrich  4/7, jeho výkon +1 je odpovídající nasazení.

V kat. H16 byl úspěšnější Patrik Pukowietz  (1614) uhrál 5/7, byl nasazen 3., ale skončil až na 11. místě s výkonem 1359. Po špatném začátku malou rošádou (0-0), ale drtivým finišem 3x1 bod dosáhl na stejné umístění i výkon  v turnaji  Vladyslav Slava 4,5/7.

Postupy v jednotlivých kategoriích na MČR určí konečná tabulka zpracovaná KM JmŠS a zveřejněná do 1.6.2023!!! Jistý postup má již Kristýna Dorazilová v D14, takže můžeme mít historicky nejúspěšnější  sezonu 4 účastníků M ČR v rapid šachu mládeže!