Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Neúplné 5. kolo OP I Vyškov se odehrálo v neděli 4.2.2018

Odehrání zápasů 5. kola OP I. tř. Vyškov ovlivnily školní  prázdniny i začínající chřipková epidemie a proto byla odložena 3 utkání 5. kola. Družstva MKS Vyškov také pocítila vliv postupující chřipky, ale asi důsledná prevence přece jen umožnila odehrát všechna svoje utkání.

MKS Vyškov C   MKS Vyškov T
Kudlička Robert (Z) 1817 1 - 0 1635 Dorazil Tomáš (Z H)
Jakubčík Jiří (Z) 1836 1 - 0 1000 Luska Dalibor (Z)
Steiner David (Z) 1541 1 - 0 1250 Habrda Tomáš (Z)
Dufek Jaroslav 1655 ½ - ½ 1000 Laš Roman (H)
Mourycová Jana 1584 1 - 0 1000 Mazáč Pavel
  : ½  

V domácím derby se utkalo vedoucí družstvo tabulky MKS Vyškov C s družstvem MKS Vyškov T.  Čajovníci ale museli doplnit svou soupisku o nového hráče, dorostence Pavla Mazáče. Ten nastoupil proti opoře céčka Janě Mourycové,  která po hodině hry zapisovala první bod do tabulky. Pak si dali soupeři ještě 1 partii s obrácenými barvami s poskytnutými radami zkušené naší hráčky. Za další hodinu přidává další bod Jirka Jakubčík  po sbírání malých výhod od počátku až po matovou hrozbu. Na 1. šachovnici to nevypadá dobře pro bílého, ale Tomáš Dorazil dělá ve vyhrané koncovce s 2 pichy navíc fatální chybu a prohrává s Robertem Kudličkou na motiv slabé poslední řady, partie dáme do diagramu. Při rozhodnutém stavu nabízí remíz Roman Laš s naším doktorem Jaroslavem Dufkem, ten ji s radostí přijímá, sice ve výhodnější pozici, ale s pichem méně. Na poslední hrané 3. desce je David Steiner spokojen s pomalu narůstající iniciativou svých bílých figur s Tomášem Habrdou z téčka, další bod přidává ve 4. hodině hry, konečný stav je pro céčko 4,5-0,5.

MKS Vyškov S   ŠO TP Habrovany A
Čermák Tomáš (Z) 1728 0 - 1 1776 Kocman Richard (Z)
Slavík Vladimír (Z) 1759 0 - 1 1673 Rozmarýn Pavel (Z)
Zbořil Radomír (Z) 1586 1 - 0 1513 Kočař Svatopluk (Z)
Brtníček Antonín 1544 1 - 0 1341 Vejpustková Ivana
Ondráš Robin 1000 0 - 1 1325 Baldík Zdeněk
  2 : 3  

V Habrovanech hrálo esko MKS Vyškov  s tamním áčkem ŠO TP, obě družstva nastoupila v kombinovaných sestavách, v nichž šťastnější byli habrovanští. O výsledku utkání  rozhodovala za stavu 2-2 poslední hraná partie na 1. šachovnici, v níž Ríchard Kocman s černými potvrdil svoji vzrůstající formu a až v 6. hodině hry, při zapisování na druhém partiáři (víc než 80 tahů), udolal lídra družstva seniorů Tomáše Čermáka. Prohra 2-3 ponechává ve hře bez ztráty bodu o titul okresního přeborníka  hlavně áčko ŠO TP Habrovan a céčko MKS Vyškov. Uvidíme v dalších kolech, jak se bude komu dařit a jestli po cestě před společným finálem v posledním kole někde nepoztrácí nějaké ty body.

Neúplná tabulka po 5. kole OP I Vyškov.

David Steiner-Tomáš Habrda.jpg
Jana Mourycová-Pavel Mazáč.jpg
Robert Kudlička-Tomáš Dorazil.jpg
Roman Laš nabídl remízu Jaroslavu Dufkovi.jpg

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky