Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Nečekaný, ale zasloužený tříbodový zisk áčka na rafineriích olejářů!

KP I.    ŠK Bystrc Oilers    2½   -   5½     MKS Vyškov
 

V 9.kole KP I. třídy zajíždělo áčko v základní sestavě na těžební pole bystrckých olejářů. Domácích hráčů bylo v hrací místnosti 10, jejich sestava byla tradičně hodně prořídlá, ale kvalita 2 prvních šachovnic dávala stejnou šanci oboum stranám. Hosté ale vytěžili z naskytlých  možností skoro maximum, 5 a půl barelů zlatých bodů pro záchranu!

 

ŠK Bystrc Oilers   MKS Vyškov
Holemář David (H,Z) 2269F ½ - ½ 2067F Pech Václav (Z)
Řehůřek Lukáš (Z) 2141F ½ - ½ 2100F Rozumek Vlastimil (Z)
Kučera Petr (Z) 1955F 0 - 1 2062F Hejný Jaroslav (Z,H)
Přibyl René (Z) 2006F 0 - 1 2091F Kejík František (Z)
Kalendovský Jan (H) 2019F ½ - ½ 2056F Kupčík Zdeněk (Z)
Kubíček Jiří 1855F ½ - ½ 2006N Moučka Jiří (Z)
Nikodém Gustav 2022F ½ - ½ 1987F Sládek Vladislav (Z,H)
Skoumal Bohumil 1844N 0 - 1 1959F Mouryc Tomáš (Z,H)

Výsledky a tabulka po 9. kole na webu ŠSČR a podrobněji také  na Chess-Results.com.

   Článek Davida Cipryse na webu JmŠS.

Přátelská atmosféra utkání ve fotogalerii.

   (Komentář - Vlastik Rozumek)

Doktor matematiky a naše šachová opora Jirka Moučka řekl, že tři kola před koncem soutěže je velmi složité propočítat, kolik bodů bude stačit na záchranu, o kterou hrajeme. Nejlepší způsob, jak si pomoci, je vyhrát a získat tři body v Bystrci a na základě dalších výsledků bude světlo v tunelu na dohled. Ale jak toho dosáhnout? Na prvních dvou šachovnicích mají Elovou převahu domácí, tam musíme počítat s nejhorším a zbytek sestavy by měl zabodovat, pokud chceme odvézt body. Toť základní hodnocení našich šancí v tomto zápase. A jak to probíhalo?

První problém nastal s hledáním hrací místnosti olejářů na adrese Bystrc Foltýnova 1. Nikdo tu ještě nehrál, tak jsme místo určení opravdu hledali. Nezávisle na sobě jsme přijeli čtyřmi auty a dvě z nich (já a Staňa) jsme do sebe skoro ťukli na křižovatce u konečné tramvaje č. 1, chybělo opravdu málo.... To by byl tedy začátek, hrůza pomyslet.

S malým zpožděním začínáme hrát. Na páté desce hraje Honza Kalendovský se Zdeňkem Kupčíkem. Jak ta partie asi dopadne, napadne mě, ale v mžiku si odpovím – na 99% remis.

První končí remízou partie Vláďi Sládka s p. Nikodémem na sedmé šachovnici. Půlka dobrá aneb u mne dobrý.

Začíná to být zajímavé, jak se rozehrávají další partie. Na třetí desce se brání Jarda Hejný proti španělské Petra Kučery Berlínskou obranou a od začátku, v méně hrané variantě se našemu hráči daří zasazovat aktivně figury do hry, získává dvojici střelců, volný sloupec „a“ a potom i pěšce. Pozice vypadá velmi nadějně a Jarek hraje velmi dobře, pozice mu sedí a nachází optimální tahy. Na závěr obětuje kvalitu a se střelcem a postouplými pěšci na dámském křídle nedává soupeřově věži a králi šanci tyto pěšce zastavit. Super! Bod a vedeme!

Poté přichází další remízy. Již vzpomenutá partie Kalendovský – Kupčík a Kubíček - Moučka.

Na první desce se brání Vašek Pech v nezvyklé variantě sicilské obrany Davidu Holemářovi, rozdíl ELO pro Davida činí přesně 202 bodů. Černý přemýšlí kam s králem a nakonec si zarošuje na dlouhou stranu do otevřeného „b“ sloupce, co z toho může být...?

Já hraji s Lukášem Řehůřkem na druhé šachovnici bílými Nimcovičovu indickou, partie má vyrovnaný průběh, určitě nechci prohrát, jako jsem prohrál tento rok v soutěži už sedm partií, když jsem pozici násilně lámal nebo ve vyrovnaných pozicích jsem potom udělal nějaký sakra úlet a partie jsem jednotahově odpálil do prohry. Ona ta remíza je opravdu lepší než kulatá nula, která se na vás potom škaredě šklebí a družstvu vůbec nepomůže. To se mi daří a při přechodu do koncovky nestejnobarevných střelců plus dámy končí partie ve 30. tahu remízou. Uf, jde to, když se chce. U mne dobrý...

Tomáš Mouryc na osmé šachovnici hraje s klidem a přehledem, sbírá pěšce jako jablka na podzim, figury mu stojí lépe a celkově soupeře převyšuje a získává pro nás další důležitý bod!

Vaškova partie pokročila dopředu, David Holemář útočí pěšci na dámském křídle proti rošádě černého, ale jeho vývin figur byl zpožděn a černý pěkným taktický obratem vyměňuje figury a přitom jeho dáma je stále připravena vykrýt mezery kolem vlastního krále. Nakonec bílý ztrácí při dobývání krále jezdce a partie je asi objektivně pro domácí ztracena. Nabízí remízu a protože je to remíza na vítězných 4,5 bodu, Vašek ji přijímá a tři body jsou vytěženy!

Franta Kejík na třetí šachovnici s René Přibylem vytváří zase další perlu. Je to jako na houpačce, nahoru, dolů, nahoru, dolů. Jednou, když je dole, tak si už myslí, že má věžovku prohranou, potom obětuje věž a postupuje dvěma pěšci dopředu. Tam zase podle po zápasové analýzy špatně ustoupí králem René Přibyl a najednou nejde pěšce zadržet a Franta vzhledem k průběhu partie nečekaně vítězí. Radost na jedné straně, smutek na druhé.

Dobojováno. Důležité vítězství pro naše vyškovské barvy v pokračujícím boji o záchranu. Venku nám to hraje nějak lépe než doma. Ale jinak, u nás dobrý.
 

Klikni si na fotku dole.

Diváků bylo dost.jpg
Partie Holemář-Pech táhne diváky.jpg
Pozápasový stůl vyškováků s JK.jpg
Honza Kalendovský, Jirka Řehůřek, JIří Kubíček.jpg

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky